Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La rasarit de Eden - cred ca am s-o recitesc periodic pana pier si poeziile lui Ion Minulescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

niciodata . mereu ceva nou. toate isi au rolul in momentul citirii lor insa se duce farmecul la repetitie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din aceeasi carte poti invata recitind-o lucruri care ti-au scapat la prima lectura. Plus ca imbatranind vezi cu alti ochi, nu doar cartile ci totul, in general

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

niciodata . mereu ceva nou. toate isi au rolul in momentul citirii lor insa se duce farmecul la repetitie

 

am recitit saptamana asta Winnetou....carte ce am citit-o acum 9 ani

ce palpitant a fost :o: ...m-am redescoperit pe mine la varsta de 11 ani...foarte placut

ma simt mai copil acum...si mai fericita :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din aceeasi carte poti invata recitind-o lucruri care ti-au scapat la prima lectura. Plus ca imbatranind vezi cu alti ochi, nu doar cartile ci totul, in general

 

Deacord. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din aceeasi carte poti invata recitind-o lucruri care ti-au scapat la prima lectura. Plus ca imbatranind vezi cu alti ochi, nu doar cartile ci totul, in general

Asa-i... cuvintele carti cad pe un teren mai fertil... arat de experienta... si uneori aduc alt fel de roade. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, momentan biblioteca mea nu e aici si sunt obligata sa recitesc cartile pe care le am.

 

Candva demult, prin liceu citeam Magicianul, noaptea la toaleta, in camin, cu o tigara in mana, si ma trezeam dimineata cu vreo 2 ore intarziere. Sunt multe pasaje care imi aduc aminte de toaleta sau dusul de la camin si de colegele de camera pe care le enervam noaptea cu lumina mea :)

Editat de crocobaur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu citeam cu lanterna sub patura acasa pana se terminau bateriile.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×