Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da,am recitit multe din cartile care si-au lasat o amprenta puternica la vremea cand le-am citit primadata.

Nu toate au avut acelasi efect .

Lista e destul de lunga ,dar am sa enumar cateva ."Tess dei D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cind eram mai tinara reciteam o carte si de doua trei ori, mai ales daca avea si o poveste de dragoste "imposibila" in actiune, exemple: Maitrey, Quentin Durward, Mica Publicitate, Capitanul Blood, Contract de casatorie si mai ales Doctorul Misterios citita si recitita de "n", etc.

Acum prefer sa descopar povesti noi si diverse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Candva demult, prin liceu citeam Magicianul, noaptea la toaleta, in camin, cu o tigara in mana, si ma trezeam dimineata cu vreo 2 ore intarziere. Sunt multe pasaje care imi aduc aminte de toaleta sau dusul de la camin si de colegele de camera pe care le enervam noaptea cu lumina mea 8)

 

Excelenta carte. Am pus mana pe ea de cateva zile si n-o mai pot lasa. De mult n-am mai prins ceva asa placut.

Apropos de topicul asta, nici mie nu-mi place sa recitesc carti. Nu as vrea sa zic ca e o pierdere de timp, insa mai am asa muuuuuuulte de descoperit. Sunt asa multe pe rafturi si abia astept sa la iau la rand. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca n-am citit Magicianul. Dar m-ati facut curioasa. La prima ocazie o iau de la biblioteca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca n-am citit Magicianul. Dar m-ati facut curioasa. La prima ocazie o iau de la biblioteca

Pregateste-te pt. o lectura lunga, fiindca are peste 700 de pagini. :stars: Oricum, fiind asa placuta, n-ai vrea sa se termine niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pregateste-te pt. o lectura lunga, fiindca are peste 700 de pagini. :doh: Oricum, fiind asa placuta, n-ai vrea sa se termine niciodata.

 

 

Nu te speria ,lectura captivanta ,nu toate romanele fluviu te obosesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ma sperie numarul de pagini, daca lectura ma tine cu sufletul la gura

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.. am mai multe carti care le-am recitit, pentru ca mi-au placut, si dupa multe altele citite, mai uiti. Cred ca am citit o carte de vreo 5 ori, pentru ca de fiecare data cand o terminam imi parea rau. Era una care reusea sa ma deconecteze mereu de grijile zilnice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×