Sari la conținut
Forum Roportal
parisatb

Credit nevoi personale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu m-am referit la Caiet de Sarcini dar cumva nu trebuie justificat ce face cu banii???

Au surprize romanii pe aici care incearca sa ceara bani din banci si sint refuzati categoric ca au un raspuns flat ... sa nu fie banca interesat ce fac ei cu banii!!! Aici nu ti se da cash in mana, ci se achita ce ai cumparat si titularul este banca pana n-ai achitat in intregime suma pentru care ai semnat. Curios ca nimeni nu se uita la total!!!! ca e de 3X mai mare decat a costat casa?!?!?!? sau ce au cumparat ... masina, mobila, etc.

 

Chestia asta se practica in momentul in care iti faci creditul direct in magazinul din care doresti sa cumperi. Daca mergi direct la banca.. iei cash. (sau cel putin asa era cand lucram eu in domeniu :flowers:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti recomanda si sursa de unde ai aflat, mai exact documentarul. :flowers:

 

 

De aci' si din alte parti ... http://video.google.com/videosearch?q=thin...tion&emb=0#

 

Vizionare placuta.

 

avocat anti-conspirationist

 

 

Te supara faptul ca un om al legii , alege legea divina pentru a combate legea statala (conspirata de conspirationisti dependenti de conspiratii pentru a isi deconspira propria conspiratie de a fi oameni) ?

Editat de Subliminal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te supara faptul ca un om al legii , alege legea divina pentru a combate legea statala (conspirata de conspirationisti dependenti de conspiratii pentru a isi deconspira propria conspiratie de a fi oameni) ?

 

:doh:

 

Ma roade la fiere, nu alta. Da'mi deconspir supararea provocata da conspirationisti ca sa ma conspir inspre casa :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt destul de sigura ca nu vei primi un credit in conditiile astea. Nici nu imi dau seama din ce bani vrei sa il platesti, dar tu stii cel mai bine. O varianta ar fi sa incerci dincolo. De exemplu in Germania poti sa iei credit legal de la orice persoana privata si cu dobanda foarte mica. daca ai pe cineva acolo poti sa iei prin el sau ea un privatkredit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 22 ani sunt profesoara si lucrez de 3 luni cu venit mediu de 1000 ron . Am facut un imprumut de 8000 ron si as vrea sa mai fac inca un imprumut . Cu ce suma maxima ar putea sa ma crediteze bancile ? Si care banca ar putea sa imi acorde acest credit ? As dori un credit de 4000 euro . Este posibil ? :flowers:

 

Pare o idee nebuneasca - nu ai bani nici de plata imprumutului, cu atat mai putin de trait ( daca il faci )

Iar cu criza actuala - nici o banca nu ti-l va acorda fara garantii colaterale - parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In perioada asta cred ca cel mai bine ar fi sa nu mai luam credit si chiar daca luam sa fim foarte atenti la conditiile puse de bancheri.

Pentru cei ce vor sa cumpere un apartament sa se gandeasca de 10 ori inainte si sa isi faca socotelile de 100 de ori.

Decat sa dai 50000 euro pe un apartament cu 2 camere mai bine iti faci o casa cu 4-5 camere si conditiile la casa sant de mii de ori mai bune decat in cutia de chibrit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atentie in special la rata de imprumut si cum variaza ea in functie de rata nationala - daca rata imprumutului este variabila si pe piata creditelor ratele cresc cu 5-10 procente in interval de un an ... efectiv suma de plata lunara a imprumutului poate iesi complet de sub control si deveni inaccesibila

Caz in care banca va relua posesia

Nu doreste nimeni asa ceva

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricand iti faci un credit exista risc si e bine sa te gandesti de mai multe ori. Acum insa as avea rabdare mai ales in legatura cu creditele pe termen lung, spre exmeplu 10 -20 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In perioada asta cred ca cel mai bine ar fi sa nu mai luam credit si chiar daca luam sa fim foarte atenti la conditiile puse de bancheri.

Pentru cei ce vor sa cumpere un apartament sa se gandeasca de 10 ori inainte si sa isi faca socotelile de 100 de ori.

Decat sa dai 50000 euro pe un apartament cu 2 camere mai bine iti faci o casa cu 4-5 camere si conditiile la casa sant de mii de ori mai bune decat in cutia de chibrit.

 

 

Ca tovarasii in comunism ti-au dat bani cat ai vrut fara sa te intrebe NIMIC, doar de bancheri trebuie sa ai grija acum!!!

Eu cred ca habar n-ai despre ce ai vrea sa vorbesti .... obtinerea unei sume din banca sau opinia ta despre imobiliar, cam ce ti-ar conveni sa-ti cumperi daca ai avea cu ce?!?!?!?!? cuvinte noi pentru tine si nu stii cum sa le folosesti.

 

Credit sau imprumut pe termen lung este o datorie/obligatie pe care va trebui sa rambursezi indiferent ca ti-ai cumparat apartament sau casa!!!!!! DACA AI NOROC SA TE CALIFICI SA PRIMESTI BANII NECESARI BAZAT PE INFORMATIA CA

ai o meserie stabila si castigi indiferent de piata de munca!!!! si in special daca ai si ceva care acopera valoarea imprumutului sa fie CONFISCAT in caz ca nu vei mai plati lunar rata respectiva!!!!!!

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×