Sari la conținut
Forum Roportal
mlegs

Stie cineva de ce se despart firele pensulelor de ulei cu par sintetic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am achizitionat o pensula Milan (destul de scumpa) numar 10/0 (cel mai mic posibil) pentru detalii... insa dupa numai 1 desen varfurile firelor s-au strambat ..... nu e singura pensula cu par sintetic la care mi se intampla chestia asta dar fiind destinata detaliilor ma deranjeaza cand o folosesc. Pensulele cu parul de porc am observat ca sunt mai "serioase" dar nu se gasesc decat de la o anumita marime in sus (cel putin eu nu am gasit pensula cu par de porc pentru detalii - pentru a desena gene de exemplu)

IMG_2021.jpg

Ma poate ajuta cineva?

Editat de mlegs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am achizitionat o pensula Milan (destul de scumpa) numar 10/0 (cel mai mic posibil) pentru detalii... insa dupa numai 1 desen varfurile firelor s-au strambat ..... nu e singura pensula cu par sintetic la care mi se intampla chestia asta dar fiind destinata detaliilor ma deranjeaza cand o folosesc. Pensulele cu parul de porc am observat ca sunt mai "serioase" dar nu se gasesc decat de la o anumita marime in sus (cel putin eu nu am gasit pensula cu par de porc pentru detalii - pentru a desena gene de exemplu)

IMG_2021.jpg

Ma poate ajuta cineva?

 

Stau prea mult in diluant ... incearca sa le speli dupa ce le folosesti cu apa calduta si sapun, bine bine pana nu mai ramane diluant in ele sau ulei ! Iar daca si asa se intampla ... incearca alta marca ... un davinci ceva ... stiu din propie experienta

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×