Sari la conținut
Forum Roportal
deutza_87me

ce ati raspunde la urmatoarea intrebare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca ramai fara bani, peste o saptamana poti sa ai norocul sa castigi, vine o pensie, un salar:P

poti pierde multe alte lucruri care nu tin de bani,care nu se mai intorc.

 

Si eu care credeam ca asta stie toata lumea...bag de seama ca nu...dar ma bucur sa vad ca mai exista oameni care stiu :roll: .

Tine pur si simplu de logica, faptul ca unui om n-are cum sa ii fie bine tot timpul, din punct de vedere financiar, ca vor exista momente si momente, dar se trece peste ele...Poate e mai greu sa intelegi asta daca nu ai facut foamea niciodata...Eu una stiu ce inseamna si sa ai cat iti trebuie, dar si sa faci foamea, si niciodata nu a fost lucrul pe care mi-am axat viata.

Ce as raspunde...sa pierd pe cineva drag, asta ar fi ingozitor. Sentimentul devine si mai puternic atunci cand ai copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am un prieten care locuieste in italia....pe zi ce trece imi dau seama ca singurul lucru important pentru el sunt banii si atat...am intrat aici pt ca nu stiu cu cine sa vb nu stiu cu cine sa ma sfatuiesc si am nevoie de asta..simt ca trebuie sa-mi spun povestea cuiva ca sa ma linistesc...pt inceput..i-am pus o intrebare simpla : ce te-ar face sa suferi cel mai mult in viata....si el mi-a raspuns : sa dau faliment.....voi ce ati raspunde la aceasta intrebare? si as vrea sa fiti sinceri pt ca am nevoie de un sfat bun..si inca o chestie care ar trebui precizata,, in relatia mea cu el numai el are dreptate ,,,daca il contrazic cu cea mai mica chestie se enerveaza si dispare cateva zile...il iubesc dar nu stiu cum sa ii inmoi sufletul...

 

Numai tu il cunosti, dar exista cumva posibilitatea ca el sa fi spus asta int-un anumit moment sau context, si ca el sa nu creada asta de fapt? E asa usor sa ne intelegem gresit unii pe altii...Pentru mine ar fi imposibil sa fiu cu o pesoana care pune banii pe primul loc; diferenta de idei ar fi mult prea mare. Desi e posibil sa fie si datorita varstei - iubitul meu mi-a spus ca acum veo 10 ani, cam asa, si el gandea la fel, era foarte interesat de succesul in cariera. Norocul meu ca l-am cunoscut cand avea peste 30, LOL... Uneori barbatii se schimba, isi dau seama pe parcurs ce conteaza in viata; noi, femeile, crestem mai repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-ar face sa sufar cel mai mult in viata?...

Daca moare cineva apropiat il plang, imi sterg lacrimile, poate il visez, dar in cele din urma il uit. Nu de tot - doar atat cat sa nu ma mai afecteze amintirea lui. As suferi, dar fiecare trebuie sa isi traiasca propria viata.

Daca as ramane fara bani sunt sigura ca as gasi solutii incat sa castig altii. Mi-ar fi greu, ar trece.

O suferinta sentimentala...doare o perioada, apare o dragoste noua, alte emotii, alta despartire, alta suferinta, alta dragoste, iar si iar.

Cred ca as suferi urat de tot daca as afla ca sufar de o boala incurabila...nu stiu.

Pierderea libertatii m-ar distruge total.

Editat de Coutal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×