Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Ovidiu Bufnila

e mishto sa fii Lider?

Recommended Posts

Liderii au de toate. Unii sunt naspa, altii sunt beton. Bodyguarzii le aduc fetite la nas iar masele largi populare se dau de ceasu' mortii sa se pozeze cu ei, sa-i atinga, sa le zica ce-au pe suflet. Liderii aia nasoi isi dau obstescul sfarsit dupa ce au ras milioane de pe fata pamantului. Ceva scartaie in toata mascarada asta. In 2010 lumea va arata altfel. Daca vor fi alti lideri. In lumea afacerilor. In lumea politicii. Cum ar trebui sa fie un astfel de lider? Asa cum e Coca Cola sau cum a fost Gandhi?

:evil:

Ovidiu Bufnila

Nu cred ca se va schimba ceva in 6 ani. Celor care sunt sus le comvine cum e acum si nu cred ca au de gand sa modifice ceva.

Pai de ce sa modifice .... pentru ei chiar e bine!

Fraieri suntem noi ca-i votam pe unii dintre ei.

Iar astia de acum chiar nu stiu daca mai merita sa fie votati .... sa se duca cu PNA-ul lor cu tot :evil:

E o problema de Schimbare. Deja sunt coordonatele noi pe rol.

::x:

Ovidiu Bufnila

consilier de imagine

Nu cred ca se va schimba ceva in 6 ani. Celor care sunt sus le comvine cum e acum si nu cred ca au de gand sa modifice ceva.

Ce se intampla cu Liderii nostri? Sau, mai bine zis, avem Lideri?

E un cuvint de origine tiganeasca...

:cheer: Dumnezeule!L-au introdus in vocabular!Acum chiar ca ne putem numi rromani!

Sper ca realizezi ca majoritatea cuvintelor romanesti sunt preluate din alte limbi. Dar banuiesc ca pe tine te deranjeaza doar originea acestui cuvant, asa-i?

Sper ca realizezi ca majoritatea cuvintelor romanesti sunt preluate din alte limbi. Dar banuiesc ca pe tine te deranjeaza doar originea acestui cuvant, asa-i?

daca imi spui capra cu cei trei iezi pe tiganeste ,sau tatal nostru nu mai iau pastile anti durere ...promit.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this