Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

King Richard. 

Will Smith mi-a plăcut. Bună partitura, indiscutabil. În rest inafara temei rasiale nu am înțeles mare lucru. Dacă s-a vrut sa ofere reteta pentru a creste campioni... nu prea cred. Surorile Williams sunt talente native. Cred ca ajungeau mari campioane și fără exagerările pe care filmul le prezintă și care s-au întâmplat în realitate. 

Una peste alta recomand filmul pentru personajul Richard și Will Smith. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Rodica` a spus:

Surorile Williams sunt talente native.  Cred ca ajungeau mari campioane și fără exagerările pe care filmul le prezintă și care s-au întâmplat în realitate. 

Din cate s-a vorbit de ele, tatal lor le-a fortat in acest business ca este foarte banoasa afacere daca depun  efort.  Le antrena el fetele de mici si aproape zilnic se spunea ceva despre ele la stiri din 1987 Januarie decand si eu locuiesc aici.  Locuiau in Compton, acolo ca sa ajungi iti recomand filmul Colors, iti dai seama de ce jucau tare si cu forta sa scape de acolo.   Alt incentiv nu era necesar.  Noi la asa ceva am ajuns in State, la San Diego era mai slaba activitatea ca nu locuiam aproape de aceste focare nici la inceput.   Pe urma ne-am mutat la nord unde am gasit de lucru, acolo era baza aeriana militara si nu se intampla activitate de gangsteri decat la marginea comunitatii eventual.   La premiera filmului s-au intamplat impuscaturi si crime in sala de cinema, la stiri ne-au spus imediat.  Eu am frisoane si cand trecem cu masina pe langa Intrarile si Exit-urile pentru Compton de pe Freeway.   Unde incepea localitatea Compton era scris clar  "No Whites" ...  Cred ca era destula motivatie sa inveti orice, doar sa scapi de acolo cu viata!!!  Si era sa uit ca am prins si Revolta cand au dat foc la Los Angeles ca judecata pentru un negru batut de politie nu s-a servit justitie corect, cazul  "Rodney King" cu 30 de ani in urma. 

https://origins.osu.edu/milestones/may-2017-1992-los-angeles-rebellion-no-justice-no-peace?language_content_entity=en#:~:text=When a Simi Valley jury announced the “not,Angeles erupted in a firestorm of anti-police protest.

https://www.imdb.com/video/vi1706737433?playlistId=tt0094894&ref_=tt_ov_vi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

So, dupa ce l-am tot auzit pomenit si citat in multe k drama pe Won Bin sau personajele sale,  l-am cautat pe net si am vazut ultimul lui film, de altfel si cel mai aclamat.

Ahjussi/ The Man from Nowhere - 2010

Reactie -wow!

Nu am mai vazut atat talent de foarte multa vreme

Puutin cam teatral, puutin cam old school, dar gold is gold

Si ma referl la Won Bin, nu neaparat la film, filmul  e mai mult silver decat gold

Ca fapt divers, acesta este filmul pe care se bazeaza filmele John Wick.

 

Editat de Ven
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Along with the gods - amândouă filmele

Buuuuuune

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei, ce sa va zic, m-a pus naiba sa ma uit la Kimi, care unde mai pui este si in format UHD.

Deci cum poti scapa de agorafobie? Simplu.:smile:

Am uitat sa zic. Pe HBOMax

Editat de adal*
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat la Black Crab ca cica era Nr 1 pe Netflix, in top 10 filme.

Nu recomand.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut CODA. De mult n-am mai văzut un film nou atât de fain. Nu știu dacă merita sau nu Oscarul, am mai văzut doar The power of the dog, dintre nominalizări, dar e un film, să zicem, cum se făceau înainte de diversity și inclusion și toate tâmpeniile. O poveste cu mesaj pozitiv, un film chiar foarte drăguț, nu mă așteptam. 

Editat de Amarena
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, Amarena said:

Am văzut CODA. De mult n-am mai văzut un film nou atât de fain. Nu știu dacă merita sau nu Oscarul, am mai văzut doar The power of the dog, dintre nominalizări, dar e un film, să zicem, cum se făceau înainte de diversity și inclusion și toate tâmpeniile. O poveste cu mesaj pozitiv, un film chiar foarte drăguț, nu mă așteptam. 

Chiar asteptam o parere despre el, nu stiam daca sa il vad sau nu si nimeni dintre cunoscuti nu l-a vazut inca. Suna bine, multumesc!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam pe HBO si am vazut un titlu de film, L'indic, si m-a amuzat, dar nici nu m-a facut inca sa ma apuc de el.:smile:

Cititi-l in franceza, please.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×