Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ilie, ai uitat sa completezi: vei arde in iad. :bye:

Eu am citat din Biblie Porunca a treia a lui DUMNEZEU!Eu am gresit la fel ca Octav....dar eu eram un copil de 12 ani.....si la 21 de ani m-am convins ca DUMNEZEU exista si n-am mai zis nimic impotriva lui Dumnezeu iar din 1998 citesc cu atentie Biblia si sunt convins ca este adevarata si corecta cu exceptia catorva idei din epistolele Apostolilor lui Iisus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ai verificat ca este adevarata si corecta?

Daca ai citit mesajele mele de pe topicul "Calatorii in astral....." vei intelege ca aceste revelatii mi-au confirmat ca suntem Dumnezei facuti de DUMNEZEU (si nu ne tragem din cimpanzei cum cred unii) si mai ales faptul ca de la 21 de ani mi-a fost revelata existenta lui DUMNEZEU cand am inteles ca desi toate cele vazute sunt materiale (existente fie si prin big-bang in care cred unii dar care eu cred ca aceasta teorie este ori incompleta ori gresita) mi-am pus intrebarea:"Cine a facut spatiul in care exista materia?",iar eu mi-am raspuns singur si in mod sigur:DUMNEZEU a facut spatiul si mai mult de atat a facut si Universul si deci si pe noi oamenii.Da-mi te rog un raspuns logic la intrebarea:

-Cine a facut spatiul in care exista materia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intrebat cum ai verificat. Nu ce viziuni si revelatii ai avut.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da-mi te rog un raspuns logic la intrebarea:

-Cine a facut spatiul in care exista materia?

uite un raspuns logic si de bun simt: nu stiu. de aici incolo, orice explicatie are doar valoare de teorie, nu de adevar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am intrebat cum ai verificat. Nu ce viziuni si revelatii ai avut.

Eu asa am devenit un om cu credinta ca DUMNEZEU exista si mai mult.... ca noi oamenii suntem Dumnezei facuti de DUMNEZEU.Ce parere ai despre acest topic si autorul lui?Raspunde si la intrebarea:

-Cine a facut spatiul in care exista materia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu am intrebat cum ai devenit tu credincios. Am intrebat cum ai verificat ca tot ce scrie acolo e adevarat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar textul acesta nu intentioneaza a fi nici o interpretare, si nici o parodie a Genezei.

S-a folosit doar formatul Genezei, si asta deoarece descrie 'creatia' infaptuta de 'creatia' lui Dumnezeu, Omenirea Responsabila.

Creatie infaptuita in timp ce altii omorau in numele Binelui si al Adevarului...

 

Noua Geneza

 

................................................................................

.......................

 

Foarte tare ! M-am amuzat teribil. N-am mai ras asa de un secol. :lol2: :lol2: :lol2: E totusi un pas important in istorie. :o: Binecuvantat fie profetul care ne-a luminat cipurile cu "Noua Geneza" ! :crazy:

 

Octaaaaaaaav imaginatia ta ma ingrijoreaza!Tu confunzi PC-ul (robot) cu un om pentru ca tu crezi ca un robot va putea fi umanizat. PC-ul nu va putea fi dotat niciodata cu un suflet asa cum DUMNEZEU a dotat pe om cu un Suflet care are Libera Alegere si care coordoneaza trupul. Trupul omului exista atata timp cat in trup exista Sufletul si acest Suflet are un grad de constientizare de sine si de DUMNEZEU (Creatorul Sufletului omului).PC-ul sau un robot nu are suflet si existenta sa,mai mult sau mai putin complexa,este dependenta strict de programul din computerul sau si mai mult....nu va putea sa perpetueze,sa procreeze si sa evolueze de la sine prin salt calitativ asa cum crezi tu gresit ca omul se trage din maimuta.

Este foarte adevarat ca oamenii sunt Dumnezei facuti de DUMNEZEU,dar niciodata omul pacatos (si toti suntem pacatosi) nu va reusi sa faca ce-a facut DUMNEZEU si deci cu oameni pacatosi nu se va face o noua geneza ci doar o satanizare a ceea ce a facut DUMNEZEU dar eu sper ca DUMNEZEU sa opreasca cat mai curand satanizarea Terrei oprind astfel accesul satanistilor in Univers.

Parodia ta,cu privire la Cartea "Facerea" din Biblie,este o blasfemie la adresa lui DUMNEZEU si tu ai incalcat Porunca a treia data de DUMNEZEU:"Să nu iei numele Domnului Dumnezeului tău

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×