Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1. anul 2000 simplu..pentru ca exista doar Unul singur.

 

2. pentru ca lumea s-a plictisit de atatea creatii....oare ce va mai aparea in viitor ?? :spiteful:

 

1. cred ca aici vroia sa spuna ca Dumnezeu nu mai exista din cauza ca omul a devenit prea "inteligent" ca sa mai creada in El, asa cum spunea cineva pe aici intr-un topic, ca cei cu IQ mare nu cred in Dumnezeu.

2. iar aici cred ca vroia sa spuna ca intr-un viitor indepartat creatia omului va deveni insasi atat de inteligenta ca va anihila pe creator... ceea ce nu pot spune ca n-am merita!

 

Daca Il negam pe Dumnezeu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de fapt se spunea cand stiinta se crede mai presus decat credinta atunci va fii raul pe pamant!!!!

 

 

da...rezultatele au inceput sa se arate din anii 80 incoace.....si se va mai inrautatii in urmatorii 30 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"de ce maimutele nu se mai transforma in oameni?"

 

pentru ca maimutele nu sunt stramosii nostri :spiteful:

 

 

da..asa este...oamenii nu se trag din maimute...iar diferentele sunt destul de multe....nu numai aspectul ci si celule si toate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"de ce maimutele nu se mai transforma in oameni?"

 

pentru ca maimutele nu sunt stramosii nostri :spiteful:

oamenii nu se trag din cimpanzei, urangutani, gorile...etc...animalele se adapteaza...am vazut un experiment cu o rasa de reptile...a fost pusa pe o insula...si s-au adaptat cat de cat..le-au crescut gheare, culoarea pieli s-a schimbat la noul mediu...etc...omul nu a evoluat din maimutza in 5000 de ani cat credeti voi ca are pamantu`..ci in 100 de mii de ani chiar mai mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El Luchador, nu te obosi. Pentru unii ideea de milioane de ani, ca sa nu mai zic de miliarde pentru varsta universului este imposibil de imaginat si cuprins, la fel cum este greu de invatat despre evolutie, mecanismele ei, etc. De aia e mai simplu la intrebarea: cum a aparut universul? sa raspunda: Dumnezeu l-a creat. Si la intrebarea ce varsta are: pai calculand dupa Biblie care cuprinde toate datele posibile despre ce s-a intamplat pe pamant, are 6000 de ani. De ce sa se oboseasca sa invete despre erele geologice, sau cosmologie si altele, cand citind primul capitol din Biblie gata, au devenit omniscienti. :spiteful:

Editat de Enki
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×