Sari la conținut
Forum Roportal
hitler007

probleme cu placa video....va rog ajutatima

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o problema...am aprins calculatoru intro zi si dupa ce a aparut mesaju welcome la windows sa oprit monitoru si a aparut PC No Signal. Am reinstalat windowsu crezand ca se rezolva si mergea pana cand am instalat iar driveru de la placa video (geforce 6600) in 2-3 secunde iar sa oprit monitoru si apare PC no signal.Am instalat iar windowsu (Windows XP SP 2) si am luat driveru de pe siteul Nvidia dar si acela facea tot la fel...monitoru nu are nimic odata ce merge fara nici o problema pana bag driveru de la placa video...dak poate cineva sa ma ajute va rog frumos .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ms foarte mult...ce placa video sar potrivi cel mai bine la sistemu meu? Am procesor Intel Pentium de 2.8 GHz,2 GB Ram DDR2,si HDD WD de 160Gb(nush dak conteaza) si Widows Xp SP 2.Conteaza frecventa placii?nu prea stiu astfel de lucruri si nu vreau sa cumpar o placa care sa numi mearga dupaia.Daca imi poate spune cineva va multumesc :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema...am aprins calculatoru intro zi si dupa ce a aparut mesaju welcome la windows sa oprit monitoru si a aparut PC No Signal. Am reinstalat windowsu crezand ca se rezolva si mergea pana cand am instalat iar driveru de la placa video (geforce 6600) in 2-3 secunde iar sa oprit monitoru si apare PC no signal.Am instalat iar windowsu (Windows XP SP 2) si am luat driveru de pe siteul Nvidia dar si acela facea tot la fel...monitoru nu are nimic odata ce merge fara nici o problema pana bag driveru de la placa video...dak poate cineva sa ma ajute va rog frumos .

 

1. Incearca sa schimbi monitorul daca poti (evident cu alt model/producator) ca sa fii sigu ca nu e el de vina...am intalnit o situatie in care monitorul nu suporta o anumita rata de refresh pe care o scotea placa video. Partea proasta e ca placa video isi seta rata de refresh respectiva imediat dupa ce se instala driverul video.

2. Incearca sa intri in windows in VGA mode si apoi sa-i modifici rezolutia si rata de refresh, asa vezi ce rata de refresh suporta monitorul. 8)

 

off topic : nickname-ul tau e rezultatul unei combinatii fatale ?!? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×