Sari la conținut
Forum Roportal
sakura_dragutza

VREAU SA INVAT

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sfatul acesta il adresez in special pt cei care au tableta graficasi deseneaza anime: invatati'va sa folositi liniile ajutatoare nu mai desenati din ochi. Deaia va ies voua desenele distorsionate si in + o sa va ajute mult sa va formati mana la desenatul corpurilor.

 

capul anime: e mai simplu sa-l desenezi cu liniile ajutatoare decat din vedere, am pus o poza care sa va ajute:

DZDEVBFN4WDJ8W8W3DVEP4E27.jpg

 

o sa postez si corpul in curand...poate weekendul asta

Editat de Scorpjio

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu de asta :) !Am acasa si o carte in care iti arata cum sa desenezi manga.A si am propriile desene manga.Acum am invatat sa desenez mai bine ochii.Imi voi pune in curand desenele pe net.Imi place mult sa fac benzi desenate asa ca din cand in cand ma mai folosesc si de linii,dar doar la desenele mai grele. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a...nu kiar....ce legatura au fructele cu corpul uman...dak vrei sa desenezi anime am yo ce iti trebuie pt corp

buna:* ziceai k ai u ce trebuie pt corp la animeuri:D ma intrebam dak ai vrea sa-mi spui si mie sau sa-mi trimiti materialele despre care vorbesti;;)te rog^:spiteful:^ id'u meu: hermina_14 msi mult:*:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa ma ajutati ...daca vrea cnv sa ma ajute cumva sa invat sa desenez...nush cum v-as fii ff. indatorat...m`am speriat cand am vazut ce desene superbe sunt....va rog eu sunt nou.Daca ati putea va dau un id: darkmessiash_wowgameland@ymail.com.Multumesc anticipat si va raman indatorat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog sa ma ajutati ...daca vrea cnv sa ma ajute cumva sa invat sa desenez...nush cum v-as fii ff. indatorat...m`am speriat cand am vazut ce desene superbe sunt....va rog eu sunt nou.Daca ati putea va dau un id: darkmessiash_wowgameland@ymail.com.Multumesc anticipat si va raman indatorat.

Pai daca vrei sa desenezi bine pe calculator trebuie sa desenezi bine si fara calculator in creion acuarele etc... am sa presupun ca cei care au desenele foarte reusite pe site deseneaza serios de ceva timp (nu doar vreo 2-3 saptamani) Daca asta nu e o problema i-ati tableata grafica. Daca e o problema atunci iti recomand sa iei ore de desen sau ai putea incepe prin a studia obiecte( de exemplu o vaza, o desenezi cu tot cu umbre). Studiul obiectelor e totusi cam greu dar merita. Si inca ceva... cand desenezi sa nu incepi niciodata cu ideea ca nu poti desena ceea ce ti-ai propus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna: :o:

am si eu o problema

mi`am facut cont ieri pe desenatori.ro

am avut si inainte cont dar nu am indemanare

pe hartie desenez foarte bine dar la calculator...

cine mi`ar putea explica cum as putea sa ma

perfectionez in desenatul pe calculator (cu mose`ul)

sa intre pe id meu: denysuk_22

 

Multumesc,

Papa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu si eu de asta :D !Am acasa si o carte in care iti arata cum sa desenezi manga.A si am propriile desene manga.Acum am invatat sa desenez mai bine ochii.Imi voi pune in curand desenele pe net.Imi place mult sa fac benzi desenate asa ca din cand in cand ma mai folosesc si de linii,dar doar la desenele mai grele. :P

 

 

 

buna cum se cheama caretea? si unde se gaseste (librari, internet, magazine)?

add : andr33a_sfa daca vrei sa vb mai "liber" sau imi spui aici :D

 

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea.am si eu nevoie de cineva dintre voi care vrea si poate sa -mi faca si mie niste desene pt niste stante.pt detalii sunati la 0723236509.fac cinste :huh: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×