Sari la conținut
Forum Roportal
sakura_dragutza

VREAU SA INVAT

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca talent am....de mica mi-a placut sa desenez dar nu am cautat pana de curand sa-mi perfectionez aptitudinea asta. Poate chiar ar trebui sa incep cu alte chestii pt a desene corpuri de fete la perfectie si in diferite pozitii.poate ar trebui sa desenez pt inceput cani, fructe, forme geometrice si chestii de genul asta nu?? :pardon: :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a...nu kiar....ce legatura au fructele cu corpul uman...dak vrei sa desenezi anime am yo ce iti trebuie pt corp

Editat de DevilMayCry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nu ai invatat la scoala ??? dap, ma rog ca sa desenezi pe calculator e la fel ca pe foaie dar ai nevoie de o placa grafica care e cam 3-4 milioane vechi cea mai ieftina ! De desenat depinde de imaginatie si de rabdarea ta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3..4 mil vechi una buna...k asa una acceptabila e chiar 1..2 milioane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nevoie de ajutor,pe foaie ma descurc foarte bine adica ma descurc super.Dar pe calculator is mai mult decat varza,imi tremura mana,nujtyu sa folosesc toate instrumentele alea si incateva cuvinte spus nu ma descurc.Cine e dispus sa imi arate si mie cate ceva il astept pe ID-ul meu:david_comaniciu@yahoo.com....multumesc anticipat,

 

P.S:As dori ajutor de la cineva cu experienta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hah..chestiile astea nu se invata...trebuie sa ai talent si daca da trebuie sa te perfectionezi singur si sa-ti faci propriul stil chiar si la facultatea de arte nu te invata nimeni sa desenezi te indruma si te monitorizeaza plus reguli de proportie sau perspectiva...dar atunci cand desenezi nu trebuie sa te gandesti la reguli ci la ce vrei sa transmiti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta este o pasiunea a mea mai veche din pacate nu m-am tinut de ea ....desenez orice ...in general masini sunt AS

desenez masini pe hartie super bine ....desenez orase ... stadioane cam orice mai putin chipuri nu pot sa desenez chipuri de oameni dar in rest ma pricep cam la orice ... cel putin asta e parerea mea avand in vedere ca ins coala generala aveam la expoziie numai eu desene si eram foarte apreciat in privinta asta ...probabil daca ash avea pentru ce si timp ash posta aici cateva desene....sa va dati o parare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×