Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna sunt ANA am folosti pastilele CYTOTEC(Misoprostol)pt intrerupere de sarcina si primele 2 ore de la administrare am avut o scurgere roz si cateva picaturi de sange....am asteptat 1 sapt sa se intample ceva si nimik....doar dureri asemanatoare celor menstruale si senzatie de voma.Imi poate spune cineva ce pot sa fac sunt foarte confuza la ginecolog mi-e frica sa ma duc sa mai astept?multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le-ai luat la recomandarea medicului? Daca da, poti sa il intrebi orice nelamurire ai. Daca le-ai luat de capul tau, atunci ar trebui sa mergi sa consulti un medic si inca repede. Citeste aici: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic51539.html mai era un subiect exact pe aceeasi tema.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna sunt ANA am folosti pastilele CYTOTEC(Misoprostol)pt intrerupere de sarcina si primele 2 ore de la administrare am avut o scurgere roz si cateva picaturi de sange....am asteptat 1 sapt sa se intample ceva si nimik....doar dureri asemanatoare celor menstruale si senzatie de voma.Imi poate spune cineva ce pot sa fac sunt foarte confuza la ginecolog mi-e frica sa ma duc sa mai astept?multumesc

 

Deja e prea t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna....sa va zic din experienta mea terifianta cu misoprostol...locuiesc in anglia.am 24 de ani..sunt la a 3 relatie..nu am ramas gravida niciodata pana acum.ptr k tot timpul m am protejat..acest nou iubit al meu mi a zis k stie el...o.k.....si sincer e si vina mea ptr k l a, lasat sa se culce cu mine fara sa ne protejam...dupa nici mai bine de o luna ce sa vezi???mi a intarziat ciclul....desi eu stiam k imi vine regulat exact dupa 21 de zile....am asteptat km 4-5 zile..dupa am luat 2 teste de sarcina..si knd le am facut pozitive..am simtit k moor...i am trimis mesaj..si el vroia acest copil..i am zis k nu sunt pregatita..in sufletul meu s a dat o mare lovitura...am kutat pe net cat costa un avort..si e f scump in anglia.500 de lire..si am gasit pe net asa miraculosele pastile..le am comandat..si au venit din india..ptr k aici sunt f mari restrictii si nu le poti lua decat de pe net....am luat primele 4...dureri putine de burta..dupa care inca 4...am inceput sa tremur si sa am crampe si dureri f puternice....dupa aprox 5 ore am inceput sa sangerez..in aceea noapte am luat foarte multe calmante..nu am putut dormi..a 2 a si a 3 a zi...am avut scurgeri de sange f putine si dureri mai deloc...cand surpriza ???a 4 zi am inceput sa am niste dureri ingrozitoare si niste cheaguri enorme....aceste dureri m au tinut 3 zile incontinuu.nici un calmant nu ma putea calma...am sta 3 zile numai in pat..cum ma ridik ameteam...a fost o experienta groaznica..si sper k s a incheiat...astept sa teak luna sa vad cand imi vine ciclul luna viitoare..o sa ma simt vinovata toata viata..dar sper k Dumnezeu ma va ierta si ma va intelege...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×