Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

profetii ale lui Nostradamus

Postări Recomandate

Eu am auzit ca Nostradamus ar fi fost mason....si ca profetiile lui ...ar fi de fapt planurile masoneriei.......e doar o parere.....

 

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:roll:

 

 

 

 

Ma refeream la profetiile gen 'Al treilea razboi mondial' ...sau Razboiul Sfant....care ar trebui sa inceapa din cauza asasinarii unui Papa....de catre masonerie....evident........dar e doar o parere ....asa ca.........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca-i posibil ...

 

eu auzisem si de osho c-ar fi un pui de mason ...dar nu stiu na sa nu zic rau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot a venit vorba de al treilea razboi mondial eu sincer sunt sigur de asta si stiu si cum vor fi si aliantele SUA,UNIUNEA EUROPEANA (IN SPECIAL TRIALALINATA + CINE MAI DORESTE) ,CHINA IMPOTRIVA RUSIEI,IRANULUI SI A UNIUNII STATELOR ARABE (MUSULMANI ETC.)si sincer nu o sa iasa bine deloc iar cand O SA CASTIGE CINE TREBUIE NOI NU VOM MAI FI DE MULT (MA REFER LA ROMANIA) CEL PUTIN ASA STIU EU ...

 

 

......................

REALITATAEA ESTE O ILUZIE UNA FOARTE PERSISTENTA ....ALBERT EINSTEIN

Editat de Serban Mihai Daniel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca Nostradamus asta e ca si oracolul din Delphi : spune numai vorbe interpretabile.

De exemplu partea cu uscarea si radierea pamantului spune si in Biblie, iar in ce priveste sfarsitul pamantului nu exista nici un muritor care sa stie cu adevarat data exacta...stim doar ca se apropie si atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

profetiile lui Nostradamus au fost adaptate pe evenimente, dupa ce au trecut , dar ceva concret pentru viitor nu se poate interpreta decat cu aproximatie de foarte multi ani, ceea ce lasa locul multor interpretari

dupa ce trece evenimentul , la cativa ani, poti adapta catrenele foarte usor, dar inainte ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nostradamus a fost evreu convertit :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×