Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mai exista ,,Poate ca solutia e sa gasesti o persoana care sa te schimbe. In sensul bun, care sa te faca sa te... activezi singura. Am vazut cazuri in care a functionat asta. Eu sunt deja prea dependent de micile placeri asociate stilului meu de viata incat sa mi se intample asa ceva. Cred ca tu nu. There's hope" asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu evorba de iubire, chiar nu e.

Sunt genul de persoana ce par ferciita, ca zambeste, e sociabila, glumeste, e putin dusa, are carisma. Tocilarele ma invidiaza, nu stiu, ce au cu mine. Eu vreau sa inteleaga lumea ca nu sunt fericiat si sa ma lase in pace in mizeria, sa sufar.

Vreau sa nu ami stau asa de mult printre oameni, ma dezgusta, sunt prosti, au impresia ca sunt profunzi cand ei sunt asa de superficiali, nu au nicio putere de empatie. Adica sunt in starev sa lase omul sa sufere langa ei. Si mai au impresia ca te au salvat.

Cand le oferi ceva profund, te arunca la gunoi si iti zic nu esti stare de nimic, cand ai sacrificat totul ei pt ei si ramai ca proasta cand ti se zice ca nu mai oferi sau ca nu mai esti persaona dinainte.

Daca esti mai sensibil decat ceilalti te iau de prost, cum poti sa te consideri un invingator.

cand chiar daca iei 9 sau 10 la scoala sau la faculatte, nu le zici la parinti ca nu iti face placere, nu prea zici nimic. Nici propriile tale victorii nu te ami satisfac ca nu esuficient pt tine.

Cum sa iti placa lumea, cum sa nu te simti doborat, cand vezi oameni fuduli, plini de ei, ce nu isi vad limitele.

Devii cat mai frustrat, si te simti tu ca un gunoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce verau de la viata, poate sa plec in Franta si sa scap de Romania, doar atat.

 

In Franta banii cresc in copaci , dragostea o gasesti la orice colt de strada, angajatorii iti bat la usa cu cele mai bune oferte, la aeroport te vor asteapta o multime de oameni care vor sa-ti fie prieteni,nu vei intalni nici un om rau,prost sau fudul,iar starea psihica ti se va imbunatati odata cu toate astea . Acolo sigur scapi de problema,da da.

Editat de deliah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca nu e vorba de iubire. E insa vorba de sensibilitate - insa aici solutia e mai simpla. Te vei obisnui, in timp, cu faptul ca iti poti pastra si cultiva sensibilitatea fara sa o pui in pericol prin a o impartasi cu prea multa usurinta.

 

Sa nu crezi, din nou, ca probleme de genul asta au vreo legatura cu figura noastra sociala. Si eu sunt sociabil, deschis, foarte simpatizat de cei din jur si dincolo de orice rezerva de comunicare sau integrare. Orice om inteligent si sensibil insa are la dispozitie o gramada de masti. Le purtam cu totii, ca vrem ca nu vrem. Problemele cele mai spinoase sunt cele de dinapoia lor, care tin de sistemul de referinta propriu fiecaruia si mai putin de modul in care interactionam cu ceilalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga mea, sunt om realist si nu plec asa, o sa imi dau rezidentiatul peste 2 ani in Franta, mai ales acum cand suntem UE, dam aceleasi rezidentiat cu francezi. Si nu evorba de bani ca nu mor de foame in tara, dar vreau sa despart de lumea a ]sta.

 

@Fitzroy: dar5 m-am saturat de mastile sociale, vreau sa fiu cum sunt, nu vreau sa ma mai ascund, ca ma frustreaza, ma dezgusta, m-am saturat sa fiu un ok cu toata lumea. Chair nu merita.

Editat de catherinedeneuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum sa iti placa lumea, cum sa nu te simti doborat, cand vezi oameni fuduli, plini de ei, ce nu isi vad limitele.

Devii cat mai frustrat, si te simti tu ca un gunoi.

 

Pai de fapt "problema" e ca nu-ti plac oamenii,nu ca te crezi tu ratata.

 

Mie nu-m pasa nici cum se cred oamenii,ii ignor si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Jet Black: treaba nu e simpla, daca nu iti plac oamenii, nu iti place de tine. asta e clar. Repulsia fata de oameni vine de la tine de fapt.

 

La naiba,acum ce sa faci? Sa te schimbi ca sa-ti placa toti oamenii??

 

Mie imi place de mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×