Sari la conținut
Forum Roportal
unabletobenarcis

Probleme cu instalarea driverelor

Postări Recomandate

Ba da primesti dar in limita timpului disponibil. Nu cred sa fie vorba de memorie defecta. Voi avea nevoie de cateva informatii despre placa video.... o sa iti scriu mai tarziu cateva instructiuni

 

 

Lanseaza in CMD comanda:

 

regedit /E C:\pcidev.reg HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\PCI

 

Apoi recupereaza fisierul creat C:\pcidev.reg si ataseaza-l aici in forum

 

Am incercat sa fac asta dar se pare ca nu mi merge!

dupa ce dau ok nu mi apare nimic ce as putea salva sub forma *.txt. Voi mai incerca oricum mai spre seara

cine stie ce se intampla.

Multumesc.

Cu stima si respect!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar nu va aparea nimic, nici un mesaj de confirmare, dar daca mergi in explorer, vei vedea fisierul pcidev.reg pe discul C:\

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Calculatorul tau este cumva un HP?

 

Instaleaza mai intai driverul asta

 

Driver 1

 

Si apoi pe asta:

 

Driver 2

 

nu cred ca e un hp, banuiesc ca e ansamblat din moment ce nu indica nicio marca! Atat pot sa ti spun: cacasa neagra! :lol2:

 

Tin sa ti multumesc foarte mult!

 

Nu stii ce anume ar trebui sa instalez pentru a putea face calculatorul sa intre in stand by?

sau ar mai trebui sa instalez alte drivere? in afara de cel pentru placa video si cea de sunet?

Multumesc

 

 

Le am instalat in ordinea in care mi ai spus si nu merge, adica nu vad diferenta.

Ar fi normal ca atunci cand iti merge placa video si misti o fereastra pe desktop, sa nu sacadeze fereastra, dar e ca inainte, adica sacadeaza!

Cum anume as putea vedea ce drivere imi sunt instalate si care nu, in afara de optiunea device manager?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Device manager e cel mai bine. De altfel fa-i un screenshot si pune imaginea sa vad ce zice.

 

Nu e normal sa sacadeze cand misti fereastra.

 

In ceea ce priveste Stand-by: daca folosesti driverul video VGA - si cred ca este cazul - acesta nu suporta Stand-by. Deci pana nu vei instala driverul pentru placa video nu vei avea nici Stand By

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×