Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa imi cumpar un webcam dar nu stiu ce marca...am auzit pareri si pareri de am ajuns ca nici eu nu mai stiu...As vrea si eu niste sfaturi in legatura cu ele si  care sunt mai calitative.

 

Depinde ce vrei sa faci cu ea.Daca vrei doar sa te vada cineva pe messenger de ex sau vrei sa si inregistrezi cu ea.Eu am Mustek Wcam 300A si e mishto.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu eram cam indecis cu privinta la ce camera web sa imi cumpar ...am intrebat in stanga in dreapta mam inforamt...si am hotarat ca poate mai bine strang ceva banuti si imi iau una klumea,una dintre cele mai klumea..asa mi sa spus ca e...,e vb de : Camera Creative WebCam NX Ultra si la noi in romania pretul e in jur de 2.900.000-3.300.000 depinde de loc....,daca am sa resuesc sa mi-o cumpar am sa va spun cum e.

:soc: :soc:

 

TaKe CaRe

 

 

http://cosminvip.go.ro

 

Io mi-am luat de la o cunostinta care vinde multe camere, pot spune ca sunt foarte multumit, am recomandat si altor prieteni si m-am trezit ca totzi avem camere d-astea :P, ce sa zic de camera mea, e strict webcam, am dat putzin zic io pentru ceea ce-mi ofera, firma nu e cunoscuta, ciudat, si eu eram inainte dupa Philips, acum m-am reprofilat, deci ca am uitat sa precizez ce are camera mea : in afara faptului ca e noua, in cutie cu soft si manual, are mic integrat, nightvision, merge si noaptea, insa nu foarte grozav, are stabilizator de lumina, se vede lacrima ! se misca real daca se activeaza super webcamu, acum depinde de calculator si de conexiunea de internet, merge sa filmezi rez max 800x600, are si zoom :sorry: 3x digital, 30 fps, e foarte micutza, daca vrei sa vezi ce poate potzi intra pe messenger : cosmin_vip_16 :tease: ciao all !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt WebStreaming e chestie de soft... pt supraveghere iarasi de soft dar se folosesc si camere mai speciale pt ca un webcam nu e facut sa supravietuiasca 24 / 7 si mai ales in aer deschis / schimbari de temperatura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P Din pacate nu mai tin minte... eu am vrut candva sa fac asa ceva... si dadusem peste un soft... dar la linia mea de atunci de 128 Kbps care erau 128 din parti uneori... si m-am lasat pagubas :P

 

Cauta "webcam broadcasting" pe Google sau similar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P Din pacate nu mai tin minte... eu am vrut candva sa fac asa ceva... si dadusem peste un soft... dar la linia mea de atunci de 128 Kbps care erau 128 din parti uneori... si m-am lasat pagubas :P

 

Cauta "webcam broadcasting" pe Google sau similar...

 

 

ok, merci mister Herr.

Acuma cum stai cu "banda" ?

scrii din timisoara, am priceput eu bine ?

cum te conectezi de acolo ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

RDS de 9 usd pe modem de cablu... 256 kbps... atunci cand voieste Domnul... dar nu prea voieste... nu pe RDS...

 

Sunt VARZA ! Aici OPC-ul le-a interzis sa mai faca alte contracte pana nu cableaza toti abonatii... se astepta si 4 luni pana la cablare... iar apoi merge bine o vreme si dupa aia nervi... infrastructura lor e prost gandita :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×