Sari la conținut
Forum Roportal
o_lacrima_de_iubire

Despre telenovele!

Postări Recomandate

am citit majoritatea msj de aici ... si sincer...penibil!

Nu trebuie sa fii psiholog sau cu "puteri paranormale" ca sa-ti dai seama ca mintiti... daca va uitati atent la modalitatea de a scrie (forma)... si cuvintele folosite :Pe

Ha ha ha! E chiar distractiv... de aia ne numim romani nu... pentru ca ne ascundem dupa perdeaua penibilului! :roll:

Editat de TiGeR_asH

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a fost o vreme cand ma uitam aproape toata ziua la telenovele, dar am renuntat. mai urmaresc doar cate una asa si nici pe aia episod de episod. inca imi mai plac.

eu voiam sa zic ceva de genu: "telenovelistii" sunt oameni care ar tb sa "get a life"..
aici te contrazic. nu toti cei care sa uita la telenovele n`au o viata a lor proprie, pur si simplu sa delecteaza cu ele, cand realitatea e atat de cruda e chiar placut sa visezi cateva minute la o poveste ca`n telenovele, dar apoi revii la realitate, nu ramai in vis :roll:
telenovelele ca si manele toate is la fel se copie unii pe altii.Singura diferenta intre ele este titlul,a si mai e una personajele se mai schimba si ele

total de acord :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

come on!

TELENOVELE? e la fel de grav ca si manelele.nu numai ca toate au acelasi subiect...numa personajele se mai schimba, desi nu e valabil la toate.

it-sa lame!

daca te uiti la genu asta de (in)cultura, nu mai spune si la altii.tine pentru tine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit majoritatea msj de aici ... si sincer...penibil!

Nu trebuie sa fii psiholog sau cu "puteri paranormale" ca sa-ti dai seama ca mintiti... daca va uitati atent la modalitatea de a  scrie (forma)... si cuvintele folosite :Pe

[snapbacca]62979[/snapbacca]

::roll:: adica?.. detaliaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit majoritatea msj de aici ... si sincer...penibil!

Nu trebuie sa fii psiholog sau cu "puteri paranormale" ca sa-ti dai seama ca mintiti... daca va uitati atent la modalitatea de a  scrie (forma)... si cuvintele folosite :Pe

Ha ha ha! E chiar distractiv... de aia ne numim romani nu... pentru ca ne ascundem dupa perdeaua penibilului!  :lol2:

[snapbacca]62979[/snapbacca]

Cine minte?? Sa ridice mana sus (asta ca sa n-o ridice-n jos)!! :roll:

Vroiai sa spui de fapt ca iti plac telenovelele! Mi-am dat seama din modalitatea ta de a scrie (forma) si cuvintele folosite!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si este vreo problema in faptul ca mai sunt unii carora le plac telenovelele? ce`i asa rau in acest lucru? fiecare are anumite gusturi si asta n`ar tb sa reprezinte un criteriu de deosebire :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de fapt...este.de obicei nu judec oamenii dupa ce asculta sau la ce se uita, dar altfel parca te porti cu unu care asculta manele sau se uita la telenovele...no ofense!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai ma ca au si telenovealele cv bun..cnd eram mica ma uitam..dc sa mint..ideea e ca in prezent jtiu sa leg o conversatie in spaniola si inteleg..asta fara sa fi pus mana pe vreo carte de spaniola. cam asa sa intampla cu cainderii care au invatat engleza de la desene..prostia cna-ului sau a cui ca nici nu ma intereseaza, ca acau le traduc si mai invata ajtia canci..ca la gradina nu le place, scoala nici atat si cum calculatorul e acau la putere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cnd eram mica ma uitam..

[snapbacca]64711[/snapbacca]

da, ma rog..si eu m-am uitat la o telenovela in cls a 4-a, cand inca nu aparuse "mania" cu telenovelele si pot sa spun ca pricep cat de cat, mai putin sa vb.

 

dar de aici si pana la a spune ca au ceva bun..e cale lunga..te indobitocesc (ca maj prog tv nowadays, de altfel..).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×