Sari la conținut
Forum Roportal
o_lacrima_de_iubire

Despre telenovele!

Postări Recomandate

mda....multe pareri.....multe contra, putine pentru.

Dar nu asta conteaza!! :)

Eu nu sunt nici pro nici contra!! nu am timp sa ma uit la TV prea mult :cry: , dar nici nu judec pe cineva dupa ceea ce priveste la Tv sau ceea ce asculta!!

 

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa fim seriosi acum credetzi ca sta cineva sa urmareasca disperat k nebunul toate episoadele , asta e buna :tease: ... nu cred k sunt oameni in situatzia de fatza :P

 

Am si io un serial pe care il urmaresc , "Desperate house wafes" nu stiu dak e telenovela , dar mie imi place

 

Nu sunt pro sau contra telenovelelor , oamenii se uita la ce vor e , nu potzi sa acuzi pe nimeni .. asta e televiziunea :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am asistat la o conferinta de presa pe teme de televiziune. Am inteles ca in occident telenovelele nu numai ca au audienta ridicata dar sint si extrem de diversificate. In plus programe gen "Big Brother" aduc audienta de peste 5-6 sezoane, ceea ce este de-a dreptul infioratoooorrr! Publicul de la noi se pare ca este ceva mai pretentios. Se plictiseste repede, numai ca telenovelele ale naibii se tot diversifica, se multiplica si invadeaza ecranele cam pe toate canalalele. Personal urasc atat teleimbolnavelele cat si serialele de tip "soap opera" cu care is inrudite. Pentru asa IQ-uri, asa productii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Telenovele sunt niste mari prostii!!!!!!!!!!!! cele romanaesti sunt de-a dreptul patetice!!! nu stiu cine se uita la ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

telenovelele nu inseamna incultura(asa cum s-a afirmat mai sus) , doar pierdere de timp :party: cunosc si persoane culte care au o astfel de activitate.

eu personal as scoate postul acasa din grila de programe :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
telenovelele nu inseamna incultura(asa cum s-a afirmat mai sus) , doar pierdere de timp ;) cunosc si persoane culte care au o astfel de activitate.

eu personal as scoate postul acasa din grila de programe :drunk:

Numai acasa? Romantica, alpha tv ce au? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai acasa? Romantica, alpha tv ce au? :lol:

de alea nici n-am auzit :santa2: la cat ma uit eu la TV....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor! M-am gandit sa fac si eu un topic despre telenovele.

1. Ce telenovele va place?

:santa2: come on, kids!!stiu ca va place telenovelele(cel putin unora) dar nici chiar asa, lasati-o mai moale astia cre nu se dezlipesc de acasa sau mai stiu eu care post difuzeaza telenovele, ca intr-o zi-doua nu mai stiti sa legati 2 vorbe!!

telenovelele in televiziune sunt ca manelele in muzica...toata lumea are dreptul sa se uite dar sa fim seriosi ce om mai inteligent urmareste asa ceva??daca nu aveti ce face mai bine cititi o carte sau schimbati canalul pe discovery, animal planet...nu e o scuza ca "n-aveai ce face"...

iar pt cine zice ca s-a uitat cand era mic/mica...ei si??si eu ma uitam cu bunica la 4-5ani, nici macar nu stiam la ce ma uit, asa ca sa nu-mi sariti in cap :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aici lumea cand se refera la telenovele se refera la nebuniile alea de seriale lungi in care barbatul se casatoreste cu veriasoara-sa si ea ii face un copil cu cumnatul si aberatiile alea nu? nu la un serial cat de cat OK :lol:

 

pai ce sa zic , parerea mea este ca mai degraba pierd vremea aici pe forum decat sa pierd vremea cu tampenia aia , ca oricum nu ai nimic de invatat BUN din ele :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unora le plac telenovelele, altora nu....

cred ca fiecare le priveste la un moment dat. nu cred ca exista oameni care nu au vazut macar o serie dintr-o telenovela.oamenii care sunt melancolici shi cred in minuni, primesc placere privindu-le, deoarece se pot regasi sau...ma rog. personal nu le prefer insa nu cred ca e corect sa-i criticam pe ceilalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×