Sari la conținut
Forum Roportal
Soulshine

Vaticanul nu exclude existenta extraterestrilor

Postări Recomandate

Cred ca faci parte din acei oameni care sunt atat de indragostiti de normalitatea impamantenita incat le e frica sa accepte ceva ne-normal. probabil ca n-ai vazut niciodata un ozn real...ca sa te infiori si sa realizezi ca astea nu sunt povesti si ca oricand se poate rasturna normalitatea asta...

PS: nu vreau sa te ofensez in nici un fel 8)

 

Daca a fost sau nu ozn cea ce-am vazut,nu stiu...dar stiu ca am privit acel ,,ceva " ore in sir fara sa am vreun sentiment de frica,doar curiozitate si admiratie.

Si pana la urma ce este normal si ce este anormal?...unde este linia de separatie?

Editat de otilia*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum arata ceea ce ai vazut?

 

pt. mine normalul este obisnuitul, dar domeniul acesta e extensibil.

ceea ce era nenormal odata poate deveni normal - asa se produce evolutia 8)

 

De acord.

 

Era un ,,obiect" incandescent,asemanator unui neon,care statea intr-un punct fix.La diferite intervale executa miscari de rotatie in jurul unor axe imaginare descriind o cruce.Viteza de rotatie era suficient de mare ca sa-mi dau seama cand se trecea de la rotatia pe verticala la cea pe orizontala.Apoi revenea in pozitia initiala,pe verticala.L-am vazut undeva deasupra unui deal aflat in apropierea casei mele.A fost vazut si de catre vecini ...pentru ei era un semn ce prevestea sfarsitul lumii.

Editat de otilia*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De acord.

 

Era un ,,obiect" incandescent,asemanator unui neon,care statea intr-un punct fix.La diferite intervale executa miscari de rotatie in jurul unor axe imaginare descriind o cruce.Viteza de rotatie era suficient de mare ca sa-mi dau seama cand se trecea de la rotatia pe verticala la cea pe orizontala.Apoi revenea in pozitia initiala,pe verticala.L-am vazut undeva deasupra unui deal aflat in apropierea casei mele.A fost vazut si de catre vecini ...pentru ei era un semn ce prevestea sfarsitul lumii.

 

se poate ca tu sa fi vazut metoda de propulsie plasmatica a unui ozn care de fapt era mult mai mic decat cilindrul luminos vizibil.

ai auzit de prof. Constantin Bursuc? el a inventat un asemenea mijloc de propulsie cu plasma turbionara care se pare ca anuleaza efectul gravitatiei. au existat rapoarte ozn ale unor romani care au vazut asa ceva pe cer, spuneau ca semana cu o cometa a carei coada era indreptata in jos.

 

dar putea fi si un "simplu" fenomen plasmatic natural sau artificial, vreun experiment mai ciudat al cuiva...poate.

eu am vazut odata asa ceva, pentru cateva secunde, in aer. inchipuie-ti doi spiridusi plasmatici de forma nedefinita care par ca se urmaresc unul pe altul si o sa ai o imagine corecta a ceea ce am vazut.

 

PS http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?i...027&lang=RO

Editat de Stelaris

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu! nu cred ca suntem maimute evoluate... dar nici nu cred ca Ratzinger duce tratative cu UFOnautii.

Sunt convinsa ca nu suntem singuri in univers... da' papa are probleme mult mai pamantesti in ograda :P

Voi chiar nu observati ca de fiecare data cand situatia economica in lume e de KK politicul sau biserica face sau spune ceva neasteptat? ... acum nu ne mai intereseza de pretu' la benzina ... ca vin ozeneurile cu rezervoarele pline de "efect de piramida"... si nici de nivelul de trai nu ne mai pasa ... ca oricum in 2012 se duce dracu' totul 8)

Iar daca un nene deschide un blog despre efectul sosetelor murdare asupra centurii de asteroizi si mai e si in engleza pai e SIGUR !!!

 

 

 

 

 

 

 

Tu de unde stii ca in 2012 se duce dracu totul? Daca ai aflat din 'prefetiile de cacao' aruncate de masoni pe net..........atunci ce sa mai zic..........hai sa fac si eu o profetie si sa o distribui pe net....o sa o crezi? Asa ca nu mai alarma inutil lumea ok?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se poate ca tu sa fi vazut metoda de propulsie plasmatica a unui ozn care de fapt era mult mai mic decat cilindrul luminos vizibil.

ai auzit de prof. Constantin Bursuc? el a inventat un asemenea mijloc de propulsie cu plasma turbionara care se pare ca anuleaza efectul gravitatiei. au existat rapoarte ozn ale unor romani care au vazut asa ceva pe cer, spuneau ca semana cu o cometa a carei coada era indreptata in jos.

 

dar putea fi si un "simplu" fenomen plasmatic natural sau artificial, vreun experiment mai ciudat al cuiva...poate.

eu am vazut odata asa ceva, pentru cateva secunde, in aer. inchipuie-ti doi spiridusi plasmatici de forma nedefinita care par ca se urmaresc unul pe altul si o sa ai o imagine corecta a ceea ce am vazut.

 

PS http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?i...027&lang=RO

 

Am auzit de domnul profesor...acum pot sa-mi explic intr-un fel acel fenomen(nu stiam ca dumnealui este din Iasi...aproape de zona in care locuiesc).Iar pe domnul Traian Stanciulescu l-am cunoscut la un seminar.

Am idee de ce anume ai vazut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu de unde stii ca in 2012 se duce dracu totul? Daca ai aflat din 'prefetiile de cacao' aruncate de masoni pe net..........atunci ce sa mai zic..........hai sa fac si eu o profetie si sa o distribui pe net....o sa o crezi? Asa ca nu mai alarma inutil lumea ok?

:P Pai eu ce am zis?... ia mai citeste o data... da' cu atentie... si ai sa vezi ca exact asta am zis si eu... nu tre sa crezi tot ce citesti de pe net... 99% sunt sunt povestiri SF :P

Daca nici a doua oara nu intelegi ce am vrut sa zic inseamna ca umorul meu nu-ti prieste :)

 

iar pt domnul stelaris... eu nu am vazut nici un OZN... da nici nu am spus ca nu exista ... sunt convinsa ca nu suntem singuri in univers... iar probabilitatea de a fi si vizitati NU e neglijabila... De aici la a face o intreaga teorie cum ca papa incearca sa pregateasca lumea de iesirea din anonimitate a "omuletilor verzi" e cale lunga...

 

Acum si vad ca sari cu gura: "NU sunt verzi ca eu stiu ca sunt sunt gri cu picatele..." egal ce culoare au macar sa vina odata sa se termine cu asteptarea 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: Pai eu ce am zis?... ia mai citeste o data... da' cu atentie... si ai sa vezi ca exact asta am zis si eu... nu tre sa crezi tot ce citesti de pe net... 99% sunt sunt povestiri SF :frusty:

Daca nici a doua oara nu intelegi ce am vrut sa zic inseamna ca umorul meu nu-ti prieste :)

 

iar pt domnul stelaris... eu nu am vazut nici un OZN... da nici nu am spus ca nu exista ... sunt convinsa ca nu suntem singuri in univers... iar probabilitatea de a fi si vizitati NU e neglijabila... De aici la a face o intreaga teorie cum ca papa incearca sa pregateasca lumea de iesirea din anonimitate a "omuletilor verzi" e cale lunga...

 

Acum si vad ca sari cu gura: "NU sunt verzi ca eu stiu ca sunt sunt gri cu picatele..." egal ce culoare au macar sa vina odata sa se termine cu asteptarea :airkiss:

 

Asa :doh: asta e o atitudine pozitiva ! Sa vina odata! hehehe...eu am vazut destule fenomene inexplicabile pe cer, in adolescenta stateam ore in sir in fiecare noapte cu cer senin privind la stele.

 

Pt. Otilia: vrei sa conversam mai indeaproape despre subiectul asta, mai ales ca se pare ca esti in tema...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De acord.

 

Era un ,,obiect" incandescent,asemanator unui neon,care statea intr-un punct fix.La diferite intervale executa miscari de rotatie in jurul unor axe imaginare descriind o cruce.Viteza de rotatie era suficient de mare ca sa-mi dau seama cand se trecea de la rotatia pe verticala la cea pe orizontala.Apoi revenea in pozitia initiala,pe verticala.L-am vazut undeva deasupra unui deal aflat in apropierea casei mele.A fost vazut si de catre vecini ...pentru ei era un semn ce prevestea sfarsitul lumii.

 

 

 

 

 

 

 

Poate ca ocupantii acelui vehicul zburator doreau sa fie vazuti......din ce am citit eu aceste obiecte au capacitatea de a iesi din spectrul nostru vizibil si astfel devin invizibile......

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum ca vaticanul a dat drumul la informatii, credinciosii posibil sa inceapa sa creada ceea ce lise spune sa creada. acum au binecuvantarea vaticanului, deci e ok, sigur ajung in rai. p mine ma urmaresc aliens d cand eram f mica, insa pana mai d curand nu pricepeam c se intampla. sunt d parere ca fiinte extraterestre sunt stramosii nostri. unii vor sa ajute, altii vor sa ne distruga. cum zic unii, se vrea transformarea umanitatii in sclavi cu microcipuri, ceea c deja s a inceput. se doreste reducerea oamenilor cu multe miliarde, pt ca pamantul "nu mai are resurse". intr un documentar Endgame d Alex jones un print Filip zice ca dc ar fi sa se reincarneze si ar dori sa fie un virus ca sa distruga cat mai multi oameni. normal ca vaticanul a avut okeul d a da niste informatii p care oricum le stiau pt ca li s a spus d catre cei c conduc lumea sa o faca, doar face parte din "Alien agenda".

http://www.realitatea.net/prima-imagine-cu...ati_290721.html da "prima" desigur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca si scenariul cu vaticanul face parte din ac agenda alien. li se da oamenilor info, oricum ffff putini sunt informati, maj nu este interesata, nivelul d constiinta.. hmm cred ca e "scazut"; informatia este acolo, o acceseaza cine vrea, cine poate; e ca un fel d pregatire pt c va urma sau vor ei sa urmeze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×