Sari la conținut
Forum Roportal
Rusul Singuratic

Viitorul Razboi Rece

Postări Recomandate

la inceput totul este bine apoi fiecare si va arata coltii

 

de ce credeti ca tarile Baltice au fost incluse in UE asa de repede?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..................................................................

 

In final motivul conflictelor din Irak si din lume nu este nici macar petrolul si nici banii... ci instaurarea unui nou imperiu, cel mai mare din istoria omenirii...

 

Ei te fac sa crezi ca globalizarea este solutia... de fapt nimic din toate astea nu este real, conflicte, razboaie, sunt toate aranjate, sunt jocuri pentru a te face sa-ti doresti asta.

 

.................................

 

Ce spui tu ...nu e departe de adevar ... ai dreptate cam 80%!

 

Dar chiar daca vezi clar lucrurile ...trebuie sa accepti ca globalizarea este un fenomen real si ireversibil care nu se poate infrana asa cum nu poti interzice avioanelor ca in 8 ore sa ajunga din Paris la New York.

 

Acestea sunt consecintele revolutiei tehnico-stintifice si cum aceste cuceriri reale dau PUTERE celor care le folosesc primii ...intr-adevar se v-a ajunge la un singur imperiu ...Terra ...in care viitori sclavi ...pamantenii ... se vand cu plecere marilor corporatii internationale, stapanii reali sau aristocratii planetei, care iti dau voie sa lucrezi ptr ei producand bunuuri materiale care le infrumuseteaza viata tuturor "sclavilor" de tip nou ...care vor trai in demnitate si bunastare!

 

Cei care nu inteleg mersul catre dezvoltare si globalizare a societatii, ba chiar i se si opun ...de ex. "civilizatia" islamica incremenita in evul mediu ...vor fi maturati de pe scena istoriei !

 

Asta nu ptr ca asa vrem noi ...ci ptr ca aceasta va fi consecinta fireasca a actiunilor pe care eiinsisi le vor savarsi, raz\boaie ...terorism etc!

 

De ex chiar azi presedintele Iranului a mai reafirmat stergerea Israelului de pe harta ...uitand ca civilizatia occidentului are inclusa in ea in mod natural civilizatia iudaica ... ca baza a crestinismului!

 

Daca tot se pune acerb problema aceasta ...cine credeti ca va fi mai rapid sters de pe harta ?

Iranul sau Israelul?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puterile vor fi marile corporatii multinationale! ...si nu statele ... caci in Marele Imperiu Unic (si UE este un model) nu vor fi state ci regiunile (euroregiuni)

Si fiecare firma Multinationala va fi o mare "putere" pe felia sa ...cea pe care este cel mai competitiv!

Corect.

 

Corporatiile vor fi modalitatea de control a populatiei, de care, fiecare om pe viitor va apartine uneia sau alteia ca un obiect de proprietate. Bineinteles ca oamenii vor depinde de corporatii, care va fi singura sursa de supravietuire, deoarece vor dispare micii intreprinzatori si producatori. Se pot spune multe lucruri, dar ma rezum aici, nefiind topicul corespunzator.

 

Aste lucruri nu sunt inventii, rezulta la o analiza mai atenta a situatiei globale actuale si din planuri si documente deconspirate.

 

si ce a facut Euroregiunea la bobardamentul din serbia la care nu si-au dat acordul si acest proiect cu companiile multinationale este valabil doar in cazul in care toti membrii sustin acelasi punct de vedere insa in UE nu toti sustin aceeasi idee exemplu este Kossovo.Ideea este ca de important scopul grupului va fi pe 1 loc sta scopul fiecarui stat in parte

N-avea grija, vor fi cu totii asimilati. Cine se impotriveste va intra in razboi dintr-un motiv sau altul (cu totul altul pana nu dau cartile pe fata)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce spui tu ...nu e departe de adevar ... ai dreptate cam 80%!

 

Dar chiar daca vezi clar lucrurile ...trebuie sa accepti ca globalizarea este un fenomen real si ireversibil care nu se poate infrana asa cum nu poti interzice avioanelor ca in 8 ore sa ajunga din Paris la New York.

 

Acestea sunt consecintele revolutiei tehnico-stintifice si cum aceste cuceriri reale dau PUTERE celor care le folosesc primii ...intr-adevar se v-a ajunge la un singur imperiu ...Terra!

 

Cei care nu inteleg mersul catre dezvoltare si globalizare a societatii, ba chiar i se si opun ...de ex. "civilizatia" islamica incremenita in evul mediu ...vor fi maturati de pe scena istoriei !

 

Asta nu ptr ca asa vrem noi ...ci ptr ca aceasta va fi consecinta fireasca a actiunilor pe care eiinsisi le vor savarsi, raz\boaie ...terorism etc!

 

De ex chiar azi presedintele Iranului a mai reafirmat stergerea Israelului de pe harta ...uitand ca civilizatia occidentului are inclusa in ea in mod natural civilizatia iudaica ... ca baza a crestinismului!

 

Daca tot se pune acerb problema aceasta ...cine credeti ca va fi mai rapid sters de pe harta ?

Iranul sau Israelul?

 

Ai vorbit ca un adevarat hitlerjugend, al caror creier era spalat inca inainte de nastere. Albii trebuie sa ii invete si pe ceilalti ca nu se mai pot sterge la fund doar cu pietris, ci trebuie sa incerce minunatele cartuse M4A1, iar pentru o curatire completa se ofera o grenada pe post de bonus. Nu stiam ca inca mai exista tabere de hitlerjugend in Germania. Te-ai inscris demult? A avut si hitler folosul sau, v-a lasat biblia ariana sub forma de mein kamph. Un stat, un popor si un fuhrer. Sieg Heil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, am auzit cu multi ani in urma, dar nu cunosc sursa sau daca este adevarat, dar retin ca m-a pus pe ganduri si n-am uitat informatia, Nostradamus ar fi spus ca marele conflict care va pune capac omenirii va incepe cand la conducerea celui mai influent stat din lume (SUA in zilele noastre), va fi o femeie. Nu stiu ce sa spun, constatati si voi situatia. Se pare ca o sa iasa Hillary Clinton :cheer: . Daca iese ea, cu situatia actuala din lume, m-as intreba daca nu cumva suntem in pragul profetiei lui Nostradamus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect.

 

Corporatiile vor fi modalitatea de control a populatiei, de care, fiecare om pe viitor va apartine uneia sau alteia ca un obiect de proprietate. Bineinteles ca oamenii vor depinde de corporatii, care va fi singura sursa de supravietuire, deoarece vor dispare micii intreprinzatori si producatori. Se pot spune multe lucruri, dar ma rezum aici, nefiind topicul corespunzator.

 

Aste lucruri nu sunt inventii, rezulta la o analiza mai atenta a situatiei globale actuale si din planuri si documente deconspirate.

 

 

N-avea grija, vor fi cu totii asimilati. Cine se impotriveste va intra in razboi dintr-un motiv sau altul (cu totul altul pana nu dau cartile pe fata)...

stiu , insa am asteptat sa-mi spuna Sikaryan

 

Apropo, am auzit cu multi ani in urma, dar nu cunosc sursa sau daca este adevarat, dar retin ca m-a pus pe ganduri si n-am uitat informatia, Nostradamus ar fi spus ca marele conflict care va pune capac omenirii va incepe cand la conducerea celui mai influent stat din lume (SUA in zilele noastre), va fi o femeie. Nu stiu ce sa spun, constatati si voi situatia. Se pare ca o sa iasa Hillary Clinton :cheer: . Daca iese ea, cu situatia actuala din lume, m-as intreba daca nu cumva suntem in pragul profetiei lui Nostradamus...

Eu aceasta am citit-o intr-un post de-al lui Nelu28 pe care nu-l mai vad pe aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca ar aparea un conflict intre 2 puteri asta pune sub pericol globalizarea

 

Puterile vor fi marile corporatii multinationale! ...si nu statele ... caci in Marele Imperiu Unic (si UE este un model) nu vor fi state ci regiunile (euroregiuni)

Si fiecare firma Multinationala va fi o mare "putere" pe felia sa ...cea pe care este cel mai competitiv!

 

Ai vorbit ca un adevarat hitlerjugend, al caror creier era spalat inca inainte de nastere. Albii trebuie sa ii invete si pe ceilalti ca nu se mai pot sterge la fund doar cu pietris, ci trebuie sa incerce minunatele cartuse M4A1, iar pentru o curatire completa se ofera o grenada pe post de bonus. Nu stiam ca inca mai exista tabere de hitlerjugend in Germania. Te-ai inscris demult? A avut si hitler folosul sau, v-a lasat biblia ariana sub forma de mein kamph. Un stat, un popor si un fuhrer. Sieg Heil.

Ha ha ha ... pai nici atat nu ai observat ca cel care a expus ideea este Pippo?

 

Eu am fost doar cel care a continuat-o ...si daca am fabulat pe chestia ...este ca in directia aceasta mi se pare mie ca se dezvolta lucrurile ...si crede-ma ca nici eu nu sunt de loc de acord cu ele... dar sistemul corporatist ...din pacate ...se aplica in Germania (dar nu numai ...ci in tot occidentul) ...dar dur de tot ...ceva ca in legiunea straina ...Mergi sau Crapa !

Asa ca ...draga prietene legionar ...cu camasa neagra (la guler) ...obisnuieste-te cu ideea ca nu eu am pus la punct aceasta conspiratie...ci colegii tai de fascie ...sunt si eu doar o victima a ei ..e adevarat ca una cu ochii deschisi care vede clar ce se intampla in jur!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti cum sfideaza conspiratorii poporul american? La presedentie candideaza....Barack Obama :cheer:

Are si fata de Bin-Laden :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×