Sari la conținut
Forum Roportal
Justix

Burger King

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

martor...e un el...iar n'ai mancat ciocolata de nu mai vezi bine?

 

habar n'am cum se prepara, tot gretoase mi se par...sa fiu on :o:

Editat de sarazin79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am interesat calumea de la niste surse sigure...

 

:o: Inteleg :P :cry: :cry:

 

 

Pai is gay, deci esti pe aproape

 

Simteam eu ceva... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ai fost tu martora?

 

M-am interesat calumea de la niste surse sigure...

 

e un el ? :P

 

Ok...fara sa vreau sa jignesc,mi se parea ca gandeste ca o femeie :o:

 

Pai is gay, deci esti pe aproape :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai filtreaza informatia...ai fost tu martora cum se prepara ??

Animalele nu ma intereseaza cum sunt tratate...

 

Nu am fost martora.

Am prieteni care au fost martori.

Si la felul cum se prepara,si la felul cum sunt ingrijite produsele inainte sa iti ajunga in farfurie.

 

No Comment la faptul ca nu te intereseaza cum sunt tratate animalele.

Poate ar trebui Tu sa te interesezi.Si sa vezi ce Bagi in gura.

 

 

Si daca te-ai interesat calumea,de la surse sigure..ce spun ele?

Editat de Andradada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am fost martora.

Am prieteni care au fost martori.

Si la felul cum se prepara, si la felul cum sunt ingrijite produsele inainte sa iti ajunga in farfurie.

 

No Comment la faptul ca nu te intereseaza cum sunt tratate animalele.

Poate ar trebui Tu sa te interesezi. Si sa vezi ce Bagi in gura.

 

Si daca te-ai interesat calumea,de la surse sigure..ce spun ele?

 

Pai sunt sanatos...nu am nimic...si nu cred ca politia sanitara sau OPC ar lasa sa se intample asta...si sunt restaurante cu nume mondial...nu isi permit sa faca prostii...dar deh, cand esti un nume important, ai dusmani carei incearca sa te scoata de pe piata...astia anti-fast-food, cred ca aveti vreo agenda ascunsa...scrie PETA sub avatarul meu...mi-e clar deja...am citit destule despre ei...

Editat de Justix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai sunt sanatos...nu am nimic...si nu cred ca politia sanitara sau OPC ar lasa sa se intample asta...si sunt restaurante cu nume mondial...nu isi permit sa faca prostii...dar deh, cand esti un nume important, ai dusmani carei incearca sa te scoata de pe piata...astia anti-fast-food, cred ca aveti vreo agenda ascunsa...scrie PETA sub avatarul meu...mi-e clar deja...am citit destule despre ei...

 

:yes: esti absolut sigur de asta ?? ma indoiesc profund :cheer:

oricum ... cu prima ocazie in baneasa voi incerca ... ca doar n-o sa mor dupa atata kfc consumat ... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yes: esti absolut sigur de asta ?? ma indoiesc profund :P

oricum ... cu prima ocazie in baneasa voi incerca ... ca doar n-o sa mor dupa atata kfc consumat ... :P

 

Pai din cate stiu eu, nu a murit nimeni de la Burger King, McDo sau KFC...nu cred ca e atat de periculos ca si fumatul sau drogurile...cred ca se face din tantar, armasar...si cu decizia imbecila de a interzice fast-foodurile din preajma scolilor...si incalca si niste drepturi democratice probabil prin asta...fiecare e liber sa manance ce vrea si cum vrea...este corpul si viata lui, si nimeni nu poate dicta ce sa faca cu ea !!!

Langa fosta mea scoala, McDo se afla la 1 minut si deci solutia guvernului e stupida si irelevanta...daca parintii nu au timp sa prepare sandwich-ul si dau bani copilului sa-si cumpere ceva, sa moara de foame ?? sa cerseasca mancare de la altii ?? vai da imbecili conducatori avem :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copii nu au atat de mult discernamant...asta e justificarea interdictiei fast food langa scoala.

(din pacate nici parintii lor nu au neaparat discernamant)

 

Animalele nu ma intereseaza cum sunt tratate...

 

Eu sunt de partea animalelor.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copii nu au atat de mult discernamant...asta e justificarea interdictiei fast food langa scoala.

(din pacate nici parintii lor nu au neaparat discernamant)

Eu sunt de partea animalelor.

 

Pai si cei de la liceu ?? Nici aia nu au discernamant ??

Animalele au fost sacrificate pt mancare de mii de ani...nothing new...mor ele, traim noi...SIMPLU !!

Faceti din tantar armasar pt niste gaini si ratze !! Ce a-ti patit ?? KFC si McDo v-au omorat pisicile si cainii ? Numai au vaci pt hamburgeri ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai si cei de la liceu ?? Nici aia nu au discernamant ??

Animalele au fost sacrificate pt mancare de mii de ani...nothing new...mor ele, traim noi...SIMPLU !!

Faceti din tantar armasar pt niste gaini si ratze !! Ce a-ti patit ?? KFC si McDo v-au omorat pisicile si cainii ? Numai au vaci pt hamburgeri ?

Cei de la liceu,ar trebuit sa fie capabili sa-si puna mancare singuri nu?...de la atata discernamant.

 

Bineinteles ca animalele au fost sacrificate pentru mancare de mii de ani,nimic nou in asta.

Dar.......sa te intreb eu ceva.

In mii astia de ani,animalele au fost sacrificate strict pentru mancare?(ca sa nu moara lumea de foame) sau au fost sacrificate pentru placerea omului de a Irosi?

In ziua de azi totul este exagerat.Animalele(ratele alea si gainile) sunt sacrificate intr-un numar exagerat de mare,si cred ca mai mult de jumate ajung la..Gunoi.Omul produce mai mult decat consuma.De acolo facem noi din tantar armasar.

 

De pisici si de caini se ocupa japonezii :stars: sau erau chinezii :blink:

Editat de Andradada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×