Sari la conținut
Forum Roportal
Justix

Burger King

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cei de la liceu,ar trebuit sa fie capabili sa-si puna mancare singuri nu?...de la atata discernamant.

 

Bineinteles ca animalele au fost sacrificate pentru mancare de mii de ani,nimic nou in asta.

Dar.......sa te intreb eu ceva.

In mii astia de ani,animalele au fost sacrificate strict pentru mancare?(ca sa nu moara lumea de foame) sau au fost sacrificate pentru placerea omului de a Irosi?

In ziua de azi totul este exagerat.Animalele(ratele alea si gainile) sunt sacrificate intr-un numar exagerat de mare,si cred ca mai mult de jumate ajung la..Gunoi.Omul produce mai mult decat consuma.De acolo facem noi din tantar armasar.

 

De pisici si de caini se ocupa japonezii :stars: sau erau chinezii :blink:

 

Cam ai dreptate...dar tot nu ai asa argumente ca sa ma convingi pe mine de ex. sa devin vegetarian sau sa nu mai mananc de la KFC sau McDo...oricum, suntem omnivori de la natura, deci vegetarianismul mi se pare total absurd !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate e absurd,Dar nu pentru adeptii Vegetarianismului.

Oricum..ala e alt subiect.

Nu am incercat sa te conving sa devi vegetarian,ideea cu KFC,McDonald,Burger King era ca Irosesc.

Vrei sa mananci un Burger..da-i in cap unei gaini din curte,si fa-ti burger.Tot mai uman ar fi comportamentul tau fata de gaina careia ii dai una in cap,decat..comportamenul celor care lucreaza pentru macelariile fast-foodurilor.

Editat de Andradada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate e absurd,Dar nu pentru adeptii Vegetarianismului.

Oricum..ala e alt subiect.

Nu am incercat sa te conving sa devi vegetarian,ideea cu KFC,McDonald,Burger King era ca Irosesc.

Vrei sa mananci un Burger..da-i in cap unei gaini din curte,si fa-ti burger.Tot mai uman ar fi comportamentul tau fata de gaina careia ii dai una in cap,decat..comportamenul celor care lucreaza pentru macelariile fast-foodurilor.

 

Animalul tot moare...chiar daca ii da in cap, sau ii taie ciocul...ce, vrei sa i se faca si o slujba de inmormantare sau sa fie spovedit inainte ?? What's your deal, lady ??

Sincer de gaini si porci si vaci nu prea imi pasa, dar daca s-ar face abuzuri impotriva cainilor sau pisicilor, fi sigura ca m-as alatura tie !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Christina Aguilera,

 

Bineinteles ca animalul tot moare,chiar daca ii dai in cap,sau daca ii tai ciocul.

Dar..tu acasa,in ograda ta,il scutesti de alte suferinte inutile.(poti sa dai un search pe youtube cu KFC sa vezi la ce ma refer)

De fapt..haide ca te ajut eu...Lady Meet your meat

 

Nu conduc nici o campanie aici...Sunt doar impotriva abuzului animalelor(fie vorba de caini,de pisici,de gaini..si altele)Nu spun ca nu mananc carne,pentru ca as minti.Mananc doar pui,si mananc cat se poate de rar .

 

Poate nu ajuta cu nimic,dar cel putin ma simt eu impacata cu mine insumi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Christina Aguilera,

 

Bineinteles ca animalul tot moare,chiar daca ii dai in cap,sau daca ii tai ciocul.

Dar..tu acasa,in ograda ta,il scutesti de alte suferinte inutile.(poti sa dai un search pe youtube cu KFC sa vezi la ce ma refer)

De fapt..haide ca te ajut eu...Lady Meet your meat

 

Nu conduc nici o campanie aici...Sunt doar impotriva abuzului animalelor(fie vorba de caini,de pisici,de gaini..si altele)Nu spun ca nu mananc carne,pentru ca as minti.Mananc doar pui,si mananc cat se poate de rar .

 

Poate nu ajuta cu nimic,dar cel putin ma simt eu impacata cu mine insumi.

 

Am vazut destule videos de la ''Kentucky Fried Cruelty''...nu cred ca se intampla peste tot abuzurile acelea !! Doar cazuri izolate...

Porcul este cea mai nesanatoasa carne, vita are un esential de proteine, pestele are potasiu, iar carne de pui e delicioasa !!! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt..haide ca te ajut eu...Lady Meet your meat

nu v-ati saturat de minciuna? un filmulet tembel aveti, si pe ala il bagati peste tot! :)

cand ai fost intr-un abator ultima data?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci, nimeni nu a trecut pe la BK din Baneasa Shopping CIty ?? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am trecut

 

whoopi burger--

whoopi whoopi yum yum..

de ce nu esti vegetarian?

sau esti?

stii cum ajunge un ficat de gasca sa aiba 500 grame?

si este cel mai scump ficat din lume--delicatesa in bucatariile occidntale..

dar daca te uiti din cate foi este facuta placinta, ramai nemancat.

faza tare:

eram la kfc...

2 tipe focoase au comandat -fiecare- cate o tava de hot wings, strips, salata, sos cu usturoi---in fine--mancare multa si prajita,,

la final au cerut pepsi dietetic.. :doh: :doh:

casierul a zambit si pe mine m.a bufnit rasul..

pe bune...

hai sa lasam vrajeala cu prajeala si cu tocata..

ori mananci sanatos in fiecare zi, ori, mai bine nu te vaiti--

( nu fac aluzie )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu?

Pacat intr-un fel... m-as duce ocazional acolo numai ca sa vad cum vin oameni in toata firea si spun " Buna ziua,as dori un whoopy whoopy yum yum" :doh:

Editat de deliah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×