Sari la conținut
Forum Roportal
Robert M.

Criza mondiala de mancare?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca ar fi sa citim eticheta produselor din magazine dar si modul in care sunt cerescute legumele fructele carne lactatele etc.., suntem intr-o mare criza de mancare .In goana nebuna dup profit, incet incet devenim si noi "nidte produse sintetice". Crizamondiala a mancarii?! EXISTA!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ar fi sa citim eticheta produselor din magazine dar si modul in care sunt cerescute legumele fructele carne lactatele etc.., suntem intr-o mare criza de mancare .In goana nebuna dup profit, incet incet devenim si noi "nidte produse sintetice". Crizamondiala a mancarii?! EXISTA!!!

UNde-i ma criza, ca unde ma duc numai de mancare dau. Inclusiv in piete la tarani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa stiu cum percepeti si voi astfel de "stiri".

Is stiri din categoria "Oh Shit!"

Traim vremuri interesante... o sa prindem si foametea si prabusirea societatii... sau in fine... asta e parerea mea... mai dureaza cativa ani... dar nu se stie niciodata... e posibil sa fie si in 2-3 ani...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

UNDE-I CRIZA? Daca ar fi sa mancam sanatos si doar produse ecologice. ar insemna sa murim de foame ca acestea practic nu se gasesc. Chir si taranul nu foloseste tot felul de produse chimice pt asi spori profitul si intimp va fi si mai rau. Eu vorbesc de o criza a alimentelor din acest puct de vedere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
UNDE-I CRIZA? Daca ar fi sa mancam sanatos si doar produse ecologice. ar insemna sa murim de foame ca acestea practic nu se gasesc. Chir si taranul nu foloseste tot felul de produse chimice pt asi spori profitul si intimp va fi si mai rau. Eu vorbesc de o criza a alimentelor din acest puct de vedere

 

Asta nu e criza, astea sunt mofturi de fata batrana si frigida.

 

Eu iti recomand sa te muti la sat, sa-ti iei doua capre, iti dau alea lapte natural de nu te vezi. Plus ca daca sari pe ele devii si vedeta la protv (sau daca esti de sex feminin iti recomand si un ţap)

Editat de Grafo_Maniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
UNDE-I CRIZA? Daca ar fi sa mancam sanatos si doar produse ecologice. ar insemna sa murim de foame ca acestea practic nu se gasesc. Chir si taranul nu foloseste tot felul de produse chimice pt asi spori profitul si intimp va fi si mai rau. Eu vorbesc de o criza a alimentelor din acest puct de vedere

Daca vezi ca se indreapta spre tine nori negri, intrebi oare "unde e ploaia?". Criza in cauza nu este simtita aici in Romania, nu acum... dar daca ai ceva cunostinte legate de... sa zicem... starea rezervelor de grane ale omenirii... atunci... lucrurile stau altfel... vezi norii... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa mancam bietele flori????????

stiai ca si ele au viata?

asa plapanda si plina de gratie, imprastiind in jur suava aroma cu generozitate, iertandu-ne cand uitam sa-i dam apa....

sa le jumulim, tocam, pune pe ele sare, otet, si apoi la fiert?

solutia e sa ne mancam intre noi!!!!!!!!!! :D

 

Asta o facem deja. :)

Si sa nu imi spui ca preferi sa vezi cum rage un animal cand e taiat decat o iarba cand e cosita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vezi ca se indreapta spre tine nori negri, intrebi oare "unde e ploaia?". Criza in cauza nu este simtita aici in Romania, nu acum... dar daca ai ceva cunostinte legate de... sa zicem... starea rezervelor de grane ale omenirii... atunci... lucrurile stau altfel... vezi norii... :D

 

Eu ma tem mai mult pentru lipsa apei potabile, a carburantilor decat a mancarii, asta pentru ca sunt in zodia pestilor si imi plac lichidele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×