Sari la conținut
Forum Roportal
Robert M.

Criza mondiala de mancare?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Io am impresia ca tu gatesti rar! Amu nu spun ca nu ar fi o diferenta intre cele doua, da` crede-ma am vazut ciorba stricata facuta din ingrediente de supermarket si nu era neagra. Repulsiva era , dara, insa nu era neagra!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Repulsiva era , dara, insa nu era neagra!

Tu ceri coletul... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ceri coletul... :D

 

Nu, Pippo, sint cam la fel de nashpa cind sint stricate.

Ideea e ca cea facuta din ingrediente naturale are gust si e mai hranitoare (atunci cind nu sint stricate).

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, Pippo, sint cam la fel de nashpa cind sint stricate.

Ideea e ca cea facuta din ingrediente naturale are gust si e mai hranitoare (atunci cind nu sint stricate).

Nu ai facut experimentul, eu l-am facut. Smoala iese... fara urma de cartof sau morcov sau ceva intreg... Totul dezintegrat intr-o zeama scarboasa neagra... (in functie de nivelul de intoxicare si temperatura, posibil sa trebuiasca lasata mai multe zile)

 

Experiment mai simplu:

Cumpara morcovi de la tarani si morcov din supermarket. Baga-i la frigider si uita de ei vreo saptamana-doua, depinde nu pot spune exact. (Poti face testul cu mai multe legume SuperMarket VS Tarani)

 

Sa vezi cum se strica legumele Super Market si iese o spuma alba, in timp ce alea de la tarani stau bine-mersi.

Spuma aia alba este kkt-ul. Inca nu-i negru, dar daca faci treaba cu ciorba o sa vezi negreala.

 

Un experiment din asta nedorit l-a facut si o prietena care a pus un butoias de conopida la murat (din super-market ca a gasit mai ieftin, in oferta). Dupa o saptamana s-a imputit butoiul, in loc sa se mureze si plin de aceeasi spuma alba.

 

PS. Eu nu pot garanta nivelul de intoxicare al produselor din super-marketul vostru, aici calitatea mai difera, dar teoretic ar trebui sa obtineti rezultate cu orice produse frumos impachetate... si mari "de-ti ia ochii".

 

PS PS N-am facut experimentul folosind alta sursa de apa, dar apa pe care am folosit-o a fost normala, curata la ochi. La electroliza aceeasi apa iese neagra intr-adevar, dar oricum chiar daca sa spunem ca am omis sa fac comparatie cu apa de izvor, ramane stricaciunea scarboasa a spumei albe de care nu am pomenit la produsele naturale.

 

PS PS PS Negreala din apa iese la electroliza. Dar iese neagra la electroliza deoarece curentul electric arde impuritatile. Deci pentru ca ciorba sa iasa neagra din cauza apei, teoretic spuma alba ar trebui sa creeze un fel de acid care sa arda impuritatile!!! Si in cazul asta mancam ceva acid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Criza exista si este creeata intentionat de anumite persoane.

La fel ca si pretul petrolului.

Toate aceste lucruri sunt creeate de anumite persoane care stau in umbra si se imbogatesc.

 

Deocamdata nu e nici o criza de mancare. Am intrat la Billa, sunt pline rafturile.

Ne referim la nivel mondial.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Criza exista si este creeata intentionat de anumite persoane.

La fel ca si pretul petrolului.

Toate aceste lucruri sunt creeate de anumite persoane care stau in umbra si se imbogatesc.

 

In ce priveste petrolul asa e, ai vazut in Dubai venitul pe cap de locuitor a ajuns la 65 de mii de dolari de cand cu pretul petrolului umflat. Acolo sunt conspirationistii. Acum isi fac blocuri rotitoare si insule arttificiale si noi deabia ridicam cateva blocuri anl pe an.

 

In ce priveste mancarea unde vezi tu criza de mancare in Romania? Ca eu nu o vad. Poate la pensionarii lu mazare dar batranii sunt mereu fomati, asa au ramas cu foamea in sange de pe vremea lu ceasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, s-a inventat automobilul care merge cu apa, la Kogalniceanu s-a lansat nu stiu cati km deasupra pamantului o racheta cu apa, ar mai fi energia valurilor, a vantului, solara si o gramada de chestii inventate care se tin sub tacere, dupa cum stim totii, dar...ridicam din umeri, ca ce sa facem... ziceti solutii. In nu stiu ce tara se arunca in ocean tone de mancare, pe cand la africani se moare de foame.

 

Poate ar trebui sa fim cu totii vegetarieni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uneori, ciclic, la nivel mondial au loc epurari, reduceri de personal:

razboaie, molime...etc

aceasta epurare are si parti pozitive, selecteaza natural oamenii

criza mondiala , caci e intradevar o criza poate avea la baza si acest aspect

poate parea cinica opinia mea, dar nu este

 

Din cate stiu, s-a inventat automobilul care merge cu apa, la Kogalniceanu s-a lansat nu stiu cati km deasupra pamantului o racheta cu apa, ar mai fi energia valurilor, a vantului, solara si o gramada de chestii inventate care se tin sub tacere, dupa cum stim totii, dar...ridicam din umeri, ca ce sa facem... ziceti solutii. In nu stiu ce tara se arunca in ocean tone de mancare, pe cand la africani se moare de foame.

 

Poate ar trebui sa fim cu totii vegetarieni.

sa mancam bietele flori????????

stiai ca si ele au viata?

asa plapanda si plina de gratie, imprastiind in jur suava aroma cu generozitate, iertandu-ne cand uitam sa-i dam apa....

sa le jumulim, tocam, pune pe ele sare, otet, si apoi la fiert?

solutia e sa ne mancam intre noi!!!!!!!!!! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Previziunile lui Hancu Cutremologul

 

Avem asa, criza mondiala de mincare, suntem fomati rau.

Avem criza mondiala de petrol.

Dupa ce ne saturam de criza de petrol si mancare vine o noua criza, de apa potabila. Desi culmea, nivelul apelor si marilor va creste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×