Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Peste si fructe de mare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

th?id=OIP.n-LMmgtD5YpE1AVWXcAU8AHaE3&pid=Api&P=0&h=220     

"Sardinele, mai exact banala conservă de sardine este cea pentru care putem opta fără griji. Peștele, pe lângă că e ieftin și bogat în calciu, are și omega-3. Iar aceste două ingrediente sunt esențiale pentru organism."

*Poza este frumoasa, nu sint din conserva acesti pestisori ca-l vad pe OMU' cum arata cand desface o conserva.   Eu n-as putea nici gusta ca nu-mi place de ce este prelucrat inainte sa fie curatate.   Singura conserva de peste pentru mine este Salmon Roz ca pot selecta de acolo ce-mi trebuie pentru o salata de Peste in care mai adaug ceapa tocat marunt, castraveti acri si ardei rosu copti, maioneza si zeama de lamaie, daca am frunze verzi de salate sint pe langa si cine stie ce mai am prin frigider, porumb fiert, rosii, usturoi, patrunjel, ardei iute.

Este foarte flexibil salata asta, am in borcan cumparat si Artichoke murat dar si peste prajit ramas intra tot aici si se termina imediat cu rosii sau ridichi.* 

fanatik.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai Generat, Păstrăv, Peşte, Alimente

Păstrăv sau alt peste în crustă crocantă.  Rețeta ideală pentru masa de Florii sau pentru alte zile din an!!!

th?id=OIP.pmM34AIN0JIDqUJQdnm0QgHaHa&pid=Api&P=0&h=220Eu folosesc pesmet PANKO mult mai crocant si potrivit pentru orice.   Adaug si in chiftele.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce pește se mănâncă în Duminica Floriilor.

*Recomandările medicilor pentru credincioșii care au postit*!!!   

Nu pot sa cred asa ceva ca MEDICII recomanda pentru credinciosi ceva ... chiar sint toti nebuni care au mai ramas in acea tara???   Atat se bate toba cu religia ca deja devine SCABOS orice sarbatoare.  "Nu se poate fara una-alta pe masa de Craciun sau de Paste" ...iar daca omul n-are bani cine-i da sa-si cumpere bunatati???  Biserica in nici un caz, si atunci de ce tot racesc gura aiurea cu Zei si Zmei. 

"Creștini care au ținut post" sint speciali, iar restul in ce categorie apartin ...Statul ROman strica afacerea ca prea da atentie la barbosii scarbosi si imputiti.  N-ar trebui sa conteze religia oficial ca nu se poate orienta dupa niste magarii ca astea.

Si daca nu le place pestii la unii oameni, n-o sa manance sau ce vrea sa spuna recomandarea preoteasca???  

In Iad cu toti popi din astea!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×