Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu, nu l-am vazut nici pe Dumnezeu. Ma refer ca de aparitii ale vampirilor nu prea am auzit cum e despre spirite si restul. Nu zic ca nu cred, intr-o oarecare masuna cred in existenta lor si nu am spus ca as fi cineva important pentru a mi se arata mie, am zis doar ca as vrea sa vad unul, nimic mai mult. (:

Cred ca majoritatea celor care suntem fascinati de aceste entitati am dori sa vedem 8) ,intalni sau cunoaste unul dar dupa parerea mea asta tine doar de ei,e greu sa auzi de o aparitie a unui vampir deoarece daca ne-am lua dupa mituri ei au si puteri supraomenesti pe langa nemurire plus ca poate au sute de ani de experienta fata de noi poate chiar mii si au vazut cum a evoluat omenirea si odata cu ea cu siguranta au evoluat si ei ,atat din punct de vedere cultural cat si mental poate si fizic. Deci dupa parerea mea daca aceste fiinte inca mai exista sunt mult mai inteligente decat noi si mult mai puternice si nu cred ca am putea da de ei decat daca si ei ar vrea asta :yes: .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca majoritatea celor care suntem fascinati de aceste entitati am dori sa vedem 8) ,intalni sau cunoaste unul

 

Acum vreo 5-6 ani in urma, am citit un articol scris de un doctor american, care sustinea ca vampirii exista, iar el se dedicase tratarii acestora. El ii descria ca fiind oameni cu o longevitate mult mai mare decat cea normala, cu alergie la lumina zilei si care simt o nevoie acuta de a consuma carne cruda si sange, evident de origine animala. Veridicitatea celor scrise in respectivul articol, nu am cum sa o garantez, in niciun fel.

 

Alergia la lumina zilei este, totusi, o afectiune cunoscuta.

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca majoritatea celor care suntem fascinati de aceste entitati am dori sa vedem 8) ,intalni sau cunoaste unul dar dupa parerea mea asta tine doar de ei,e greu sa auzi de o aparitie a unui vampir deoarece daca ne-am lua dupa mituri ei au si puteri supraomenesti pe langa nemurire plus ca poate au sute de ani de experienta fata de noi poate chiar mii si au vazut cum a evoluat omenirea si odata cu ea cu siguranta au evoluat si ei ,atat din punct de vedere cultural cat si mental poate si fizic. Deci dupa parerea mea daca aceste fiinte inca mai exista sunt mult mai inteligente decat noi si mult mai puternice si nu cred ca am putea da de ei decat daca si ei ar vrea asta :yes: .

 

Ce spui tu acolo stiu si eu, m-am documentat intr-o oarecare masura, nu stiu eu atat de multe dar sa zicem. Si ma bucur ca ai inteles ideea si nu mai incerci sa ma "critici" daca se poate spune asa :friends:

Eu la fel ca si tine probabil, sunt pasionata de tot ce tine de paranormal deci.. (:.

Editat de Deeh

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo 5-6 ani in urma, am citit un articol scris de un doctor american, care sustinea ca vampirii exista, iar el se dedicase tratarii acestora. El ii descria ca fiind oameni cu o longevitate mult mai mare decat cea normala, cu alergie la lumina zilei si care simt o nevoie acuta de a consuma carne cruda si sange, evident de origine animala. Veridicitatea celor scrise in respectivul articol, nu am cum sa o garantez, in niciun fel.

 

Alergia la lumina zilei este, totusi, o afectiune cunoscuta.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu am vrut sa sune ca niste critici :blink: am vrut doar sa te fac sa privesti din alt unghi deoarece majoritatea oamenilor privesc aceste fiinte mitice cu superficialitate adoptand tactica lui Toma necredinciosu(cred doar ce vad,simt) uitand ca ei deja cred intr-un lucru atat de maret ca Divinitatea. In plus nu accepta ca omul e singura fiinta superiaoara de pe pamant de aceea se ascunde si existenta OZN-urilor care nu cred ca mai au nevoie de alte comentarii.

Ma bucur ca te documentezi (asa o sa iesi din multimea care nu isi foloseste materia cenusie :tease: ) si ca te pasioneaza paranormalul care are o gama mai lunga (nu numai vampiri) si este foarte interesant :good: .

Dar sincer pe mine ma atrage mai mult mitul vampirilor deoarece in cazul magiei de exemplu se stiu atatea , atatea scoli de magie ,practici de vrajitorie,lucruri inexplicabile ce se produc doar cu cateva vorbe intr-o limba cel putin ciudata,pe cand in cazul vampirilor misterul e mult mai adanc deoarece sunt foarte putini cei ce cred dar si mai putini sunt cei care cauta sa afle adevarul (macar sa se stie de unde a inceput totul :roll: ).

Deci in concluzie nu am vrut sa fiu critic sau ma dau superior ci doar sa iti expun alta latura.

 

Inteleg (:..in orice caz daca vrei sa discuti cu mine mai pe larg despre toate astea, imi lasi id intr-un mesaj privat. Vreau sa aflu mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa nu incurcam lucrurile :stars: Tia Davies are o boala nu e un vampir. :doh:

 

Deci crede-ma ca sunt destul de cunoscator in acest domeniu al entitatilor mitice si te asigur ca din pacate Tia Davies sufera doar de o boala. :cry:

 

:crazy: Tu le incurci si dai vina pe mine? Unde am afirmat eu ca ar fi vampir? :stars:

 

Eu incercam sa scot in evidenta ca vampirul mitic este descris ca suferind de afectiuni cunoscute si nu de unele de care n-a auzit nimeni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy: Tu le incurci si dai vina pe mine? Unde am afirmat eu ca ar fi vampir? :stars:

 

Eu incercam sa scot in evidenta ca vampirul mitic este descris ca suferind de afectiuni cunoscute si nu de unele de care n-a auzit nimeni!

Puteai sa precizezi asta de la inceput deoarece sunt multi care fac confuzii eu doar am vrut sa lamuresc situatia dar vad ca nu era nevoie. :good:

 

Inteleg (:..in orice caz daca vrei sa discuti cu mine mai pe larg despre toate astea, imi lasi id intr-un mesaj privat. Vreau sa aflu mai multe.

Sunt multi care vor sa afle mai multe insa este destul de greu. Eu impreuna cu vreo 2 tovarasi pasionati de aceste entitati mitice in timpu liber cautam informatii si atestate istorice luand acest lucrul ca pe un hobby.Unul dintre ei a si fost utilizator al acestui site pe numele element22 (are 24 de ani si cunoaste destule despre acest subiect) ,noi pastram legatura intre noi pe mess si skype fiind suficient pentru 3 persoane insa pentru a putea mari discutia si a oferi tuturor informatiile noastre e nevoie de un forum, insa un forum in adevarat sens al cuvantului :ok: nu unul in care uni se dau vampiri :stars: ,alti se transforma a doua zi in vampiri :tease: ,alti vb doar de twilight :crazy: ...etc ci unul in care sa vorbim civilizat si cu probe despre legende,atestate si alte lucruri. Noi ne-am propus de mult sa facem un forum dar timpul este limitat si fiecare are si viata lui si apoi foarte putine persoane sunt interesate cu adevarat de acest mit.Daca cineva face un forum in care subiectul sa fie aceste entitati mitice noi am fi disponibili sa ne aducem aportul in acel forum... :yes: :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
foarte putine persoane sunt interesate cu adevarat de acest mit.

 

Stiai ca, cele mai citite carti din lume sunt cele despre vampiri? Deci, multor persoane le place sa citeasca despre acest subiect, acum nu stiu daca ele sunt si interesate de studiu in acest domeniu sau doar sunt curioase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiai ca, cele mai citite carti din lume sunt cele despre vampiri? Deci, multor persoane le place sa citeasca despre acest subiect, acum nu stiu daca ele sunt si interesate de studiu in acest domeniu sau doar sunt curioase.

 

Foarte bine ai punctat :good: multe persoane sunt curioase si interesate de vampirii din carti si filme(in special adolescenti) insa extrem de putine(dupa parerea mea prea putine) se ocupa cu un studiu real asupra acestui mit. De exemplu am avut cativa prieteni care erau interesati la inceput de acest subiect :roll: insa intr-un an s-au plictisit si au sters acest mit din categoria lor de hobby.Din cate am mai observat 16-17 ani este varsta in care majoritatea adolescentilor isi indreapta atentia spre aceste entitati insa doar pentru carti si filme ..... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×