Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

sunt doar legende, zic eu...

o sa gasesti o groaza de legende despre cum au luat fiinta acesti vampiri,cea mai interesanta mi sa-a parut asta:

Regele si Regina

 

Conform vechilor legende, bazele istoriei vampirilor au fost puse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imaginatia omeneasca poate atinge culmi nebanuite. Ceea ce conteaza este ce construim cu ceea ce imaginam. Fiecare vede lumea asa cum vrea sa o vada si o populeaza cu personajele cu care rezoneaza sufletul sau.

Poate ca totul, dar absolut totul este o iluzie. Poate ca totul, dar absolut totul este real.

Adevarul este intotdeauna la mijloc.

Matei 12.20 este argumentul meu in legatura cu aceasta afirmatie: "acolo unde sunt doi sau trei adunati in Numele meu, acolo sunt si eu in mijlocul lor".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imaginatia omeneasca poate atinge culmi nebanuite. Ceea ce conteaza este ce construim cu ceea ce imaginam. Fiecare vede lumea asa cum vrea sa o vada si o populeaza cu personajele cu care rezoneaza sufletul sau.

Poate ca totul, dar absolut totul este o iluzie. Poate ca totul, dar absolut totul este real.

Adevarul este intotdeauna la mijloc.

Matei 12.20 este argumentul meu in legatura cu aceasta afirmatie: "acolo unde sunt doi sau trei adunati in Numele meu, acolo sunt si eu in mijlocul lor".

[snapbacca]57147[/snapbacca]

 

 

Bravo Maria B!!

 

 

De data aceasta "rezonam" si noi in pareri!Ai amintit bine versetul biblic din Matei 12:20,dar,mai mult de atit,Biblia vorbeste de existenta unor entitati cu caracater malefic(diavoli.spirite intunecate,etc),care au misiunea de a ataca credinta in Dumnezeu si de a nimici tot ce e mai sfint!Isus Insusi nu a pus la indoiala existenta acestor spirite!Cine isi inchipuie ca diavolii,spiritele intunecate sau cum mai sint ele denumite in popor,sint DOAR o legenda sau plasmuire a imaginatiei,se inseala amarnic...Exista Dumnezeu si exista si cel rau,dar trebuie sa avem grija CUI slujim prin credinta noastra,faptele noastre,gindurile pe care le nutrim...Dumnezeu sa fie cu noi in fiecare clipa,pentru ca avem nevoie de El mai mult ca orice!!Amin!

post-6956-1122483462_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) :cry: Da, asa e, fiecare dintre noi trebuie sa traiasca prin zambete

:doh: asa cum tot noi aceia care iubim zambetele trebuie sa fim readusi la realitate . De aceea cred ca sa-au creat aceste mituri despre vampiri.

Editat de ConteleDrakula

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)  :cry: DaP aJea e FieCaRe DiNTRe Noi TReBui Sa TRaiaSCa PRiN ZaMBeTe

:doh: aSa CuM ToT Noi aCCea CaRe iuBiM ZaMBeTeLe TReBui Sa FiM ReaDu-Si La ReaLiTaTe De aCeea CReD Ca sa-au CReaT aCeSTe MiTuRi DeSPRe VaMPiRi

[snapbacca]57251[/snapbacca]

Offtopic: Mai sisca-inger , te rog sa nu mai scrii cand cu majuscule cand cu minuscule pentru ca e foarte obositor la citit.Tu te chinui sa scrii asa iar noi sa citim...

Ontopic: Nu exista vampiri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine isi inchipuie ca diavolii,spiritele intunecate sau cum mai sint ele denumite in popor,sint DOAR o legenda sau plasmuire a imaginatiei,se inseala amarnic...Exista Dumnezeu si exista si cel rau,dar trebuie sa avem grija CUI slujim prin credinta noastra,faptele noastre,gindurile pe care le nutrim

 

Asa a scris mai sus domnul Catalin Ionescu pe care

as dorii sa-la il rog pe domnul Catalin Ionescu sa imi spuna si mie de ce este atat de sigur de existenta spiritelor rele si a lui Dumnezeu? are vre-o dovata palpabila? in cazul in care exista asa ceva, m-ar interesa foarte mult sa o citesc. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceste legende sau cum vreti sa le spuneti par nevinovate, dar in spatele lor se afla forte demonice,

se ascund sub aceasta masca nevinovata, si totusi sunt foarte periculouase.

 

 

Efeseni6,11

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×