Sari la conținut
Forum Roportal
suspect

Ce e mai important Dragostea sau Sexul ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"un zabet...te poate duce intr-o lume plina de fantezie,

unde buzele incearaca sa se apropie tot mai mult si sa dea nastere pasiunii, unde ochii se privesc in ochi si isi soptesc dorinte cutremuratoare, unde mainile devin agitate agitand atmosferea cu fiori de tandrete, unde trupurile incep sa se joace trezind senzati de mult adormite...un zambet te poate face sa te indragostesti"...daca vrei sa iubesti va trebui sa faci dragoste, daca vrei sa fi iubita va trebui sa faci dragoste, daca faci dragoste inseamna ca iubesti si ca esti iubita....daca faci sex inseamna ca nu iubesti si ca nu esti iubita....sexul se poate si fara dragoste

Editat de heidy
de ce trebuia sa iti faci tu reclama ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aproape totul se invarteste in jurul sexului.

Chiar daca incercam sa-l imbracam in tot felul de poleieli, sa-i aplicam o chimie pe care o numim dragoste... cand ajungem la tigara tot ca sex il vom eticheta.

Instinctul primar de reproducere l-am transformat in iubire...

 

Ce e mai important? ;)

Preludiul!

Fara el nu ar exista nici placerea actului sexual si nici fluturii dragostei de dupa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Preludiul!

Fara el nu ar exista nici placerea actului sexual si nici fluturii dragostei de dupa.

NICI UN PRELUDIU.... MOTOR-----ACTION....AND.... STOP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca sex fara dragoste se poate , dar dragoste fara sex nu 8) , sau nu pentru mult timp....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aproape totul se invarteste in jurul sexului.

Chiar daca incercam sa-l imbracam in tot felul de poleieli, sa-i aplicam o chimie pe care o numim dragoste... cand ajungem la tigara tot ca sex il vom eticheta.

Instinctul primar de reproducere l-am transformat in iubire...

 

Ce e mai important? 8)

 

...ce te face fericit/a.

Ai gasit raspunsul? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar dragoste fara sex nu :P , sau nu pentru mult timp....

 

unde scrie ca nu pt mult timp ? 8)

am stat cu un baiat una un jumatate.. nu mi-a cerut in mod insistent dar nici daca i-as fi spus ca vreau n-ar fi refuzat,spre dezamagirea lui ne-am despartit si nu s-a intamplat nimic ( cu toate ca si-ar fi dorit ) eu aveam 15 ani el 18 sau 19 :P nici nu mai stiu :P

pot sa zic ca nu s-a dus nici la alta si fierbea sangele in el.. mereu isi lua gandu de la ... si se concetra pe lucruri interesante,sau se punea si dezmembra masina si o asambla :P

 

acuma urmeaza intrebarea de ce ne-am despartit, pe o parte sa zic 10% din cauza ca nu am vrut sa-mi incep viata sexuala dar in mare parte de 90% pt ca nu mai simteam nimic pt el,nu stiu .. sentimentele de la inceputul relatiei pe parcurs au devenit obisnuinta si uneori chiar plictiseala..

 

cat despre ca dragoste fara sex nu si nu pt mult timp nu e asa,daca il iubesti p`ala de langa tne ... il astepti pana cand decide el\ea ca e momentul... ma inclin mai mult spre fete..care mai snt virgine sau care nu v-or sa se culce "din prima" cu partenerul. :P

Editat de AlexaViviana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×