Sari la conținut
Forum Roportal
suspect

Ce e mai important Dragostea sau Sexul ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fara sex poti trai, dar nu bine merci :pardon:... sexualitatea are un rol foarte important in viata umana si daca e combinata cu dragostea e si mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sexu' e important, ca e necesitate fiziologica. Fara sex mori, fara dragoste neaaah. :pardon:

 

Mori pe dracu. Fiecare compenseaza intr-un fel anume.

Editat de -Opal-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa ajungi la inima unui baiat nu este nevoie mai intai de sex caci o data ce sexul are prioritate,baiatul isi pierde interesul catre fata.Tu daca ai fi cunoscut o fata si din prima seara face sex cu tine tu ai dori cu acea persoana o relatie stabila?!Eu am reusit sa ajung la inima prietenului meu fara sex.De abia dupa aproape 2 ani am facut DRAGOSTE,si s-a intamplat pt ca si eu am fost de acord,daca nu eram pregatita ma mai astepta si totusi el ma iubea si fara sa-i ofer.Daca e vb de noi el mereu spune DRAGOSTE nu SEX,si se supara daca eu nu zic tot dragoste.Zice ca daca punem suflet se cheama dragoste.

 

Vrei sa spui ca el a facut dragoste (a avut rabdarea asta pana la urma), iar tu ai fost de acord sa faci sex...in sf

Editat de -Opal-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci, hai sa-ti explic, e adevarat, fara sex mori, dar lent de tot. Iata cum.

Uite povestea mea. Am avut 19. Am fost frumusica, supla. Barbatii ma doreau. La mine era cheia spre poarta raiului. Eu alegeam cui dadeam acceptul sa intre pe portita. Dar dupa ce dai drumu la vreo 4-5, 10 berbeci, intra satana in tine. Si iti sopteste le ureche: "degeaba sunt frumoasa, supla, ca berbecii nu ma iubesc pe mine, iubesc doar trupul meu. Am decis sa ma razbun pe berbeci, sa fac voia Domnului si sa nu mai pacatuiesc. Pentru ca Domnul zice "sufletul care pacatuieste moare". Deci, nu mai pacatuiesc, traiesc. Si cum sa fac sa nu mai pacatuiesc? Nu mai fac sex. E atat de simplu. Dar satana vine si zice: ok, nu mai faci sex, incepe si mananca. Si mananc, si ma fac cat tractorul. Si eu ce zic, lasa, sa ma fac cat batoza, pentru ca si cand am fost slaba barbatii nu m-au iubit, au iubit doar trupul meu. Si iata, astazi am 35 ani, sunt cat batoza, umblu ca pinguinul pe gheata. Tensiunea sare la 200 cand urc scarile. N-am mai pacatuit (sexat) de vreo 10 ani. In orice clipa risc sa se sparga o conducta la gatlej, sau in cap, sau la inima, de la grasimea depusa pe artere. Dar sunt cu sufletul impacat ca nu am mai pacatuit. Si sti ce-mi zic? In loc sa recunosc ca nu mai fac sex de 10 ani pentru ca m-am facut cat tractorul si apoi cat batoza, eu zic ca voi mai face dragoste doar cu sotul meu (viitor). Si ce sot vreau? Vreau un om, cu care sa pot discuta orice, si pe care sa nu trebuiasca neaparat sa-l satisfac sexual, deci care sa ma iubeasca asa cum sunt, neconditionat, ca pe un prunc mic. Deci, m-am razbunat pe barbatii care au vrut numai sex de la mine, mancand. M-am facut ca batoza. Acum, nici sa vrea, berbecii nu ma mai pot poseda animalic, asa cum au facut. Cum o rezolv pana la urma? Simplu. Am fost si m-am pocait de pacate, si in adunarea Domnului am vazut ca sunt barbati cu suflet mare, care lucru inexplicabil pentru mine, isi iau de sotii scrofite ca mine. Si nu par a fi debili mintali. Cred ca sunt plini de dragoste. Si uite asa, traiesc eu cu speranta ca se poate DRAGOSTE FARA SEX. Si speranta asta o am, pentru ca sunt de un egoism monstruos. Asa m-a facut mama. Chiar si acum cand scriu, infulec. Cantarul l-am aruncat de mult pe geam.

Stii ceva? Am avut o prietena din copilarie, (deci candva in epoca de piatra) care la un moment dat gandea exact ca tine :pardon:.Pana la urma intr-adevar a gasit un barbat care a luat-o, dar din cauza inclusiv a greutatii nu a putut avea copii (au adoptat in schimb 2 fetite tare dulci).Problema a fost ca dupa ce le-a avut pe toate, sot ca lumea, copii, cariera,situatie sociala, a ajuns la concluzia ca ea ar vrea sa fie si dorita !SI pentru ca ajunsese sa aiba 130 de kile, si cura de slabire nu avea tarie sa faca, s-a apucat de baut.Tare.Finalul?Sotul cel bun si-a luat fetele dupa ce n-a mai suportat, si a murit singura, inconjurata de sticle de coniac.Asta se intampla exact acum 4 ani.

Morala?Trebuie SEX, ca-ti pierzi mintile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii ceva? Am avut o prietena din copilarie, (deci candva in epoca de piatra) care la un moment dat gandea exact ca tine :pardon:.Pana la urma intr-adevar a gasit un barbat care a luat-o, dar din cauza inclusiv a greutatii nu a putut avea copii (au adoptat in schimb 2 fetite tare dulci).Problema a fost ca dupa ce le-a avut pe toate, sot ca lumea, copii, cariera,situatie sociala, a ajuns la concluzia ca ea ar vrea sa fie si dorita !SI pentru ca ajunsese sa aiba 130 de kile, si cura de slabire nu avea tarie sa faca, s-a apucat de baut.Tare.Finalul?Sotul cel bun si-a luat fetele dupa ce n-a mai suportat, si a murit singura, inconjurata de sticle de coniac.Asta se intampla exact acum 4 ani.

Morala?Trebuie SEX, ca-ti pierzi mintile.

 

Nu vad legatura coniac, sex, osanza. Si oricum tu esti de sex masculin, nu poti judeca din punctul meu de vedere.

Editat de -Opal-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum poti sa nu vezi legatura? Vroia sa se simta dorita, sa faca sex pe bune, si nu se putea din cauza gabaritului la care ajunsese...si de tare ce se vroia dorita, s-a refugiat in bautura.Asa ca sexul primeaza in fata dragostei.

Am zis.

Si vorbesc in deplina cunostinta de cauza, pt ca pe mine ma suna noptile beata...sa mi se vaicareasca cum ca pe ea nu vrea s-o f... nimeni!

Editat de 18tillIdie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×