Sari la conținut
Forum Roportal
suspect

Ce e mai important Dragostea sau Sexul ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum poti sa nu vezi legatura? Vroia sa se simta dorita, sa faca sex pe bune, si nu se putea din cauza gabaritului la care ajunsese...si de tare ce se vroia dorita, s-a refugiat in bautura.Asa ca sexul primeaza in fata dragostei.

Am zis.

Si vorbesc in deplina cunostinta de cauza, pt ca pe mine ma suna noptile beata...sa mi se vaicareasca cum ca pe ea nu vrea s-o f... nimeni!

 

Obezitatea sau ingrasarea e de fapt un zid de grasime pe care victima il ridica ca sa se apare de ceea ce e in exterior, sa se izoleze, sa se protejeze. Adica un fel de somatizare, nu-ti place, nu-ti convine si corpul strange straturi sa te izoleze de disconfortul emotional exterior.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eram sigur ca tu spui asta. Vroiam sa vad pina unde pot intinde coarda..... :lol:

io de ce io, cu ce am intins coarda? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amandoua sunt la fel de importante; depinde doar cu cine esti in pat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citisem mai demult intr-o carte de psihologie un studiu interesant.Din pacate nu mai tin minte sigur numele cartii.

 

Foarte multe cupluri care intretin acte sexuale fara sentiment au o senzatie de placere scurta doar in timpul orgasmului dupa act simtindu-se destul de urat.Unii chiar au stari de greata.Se intampla acest fapt din cauza unor bariere psihologice construite in minte de-a lungul vietii prin societate,cultura,religie etc.

 

Sexul fara dragoste are o intensitate redusa fata de sexul cu implicare emotionala. Cand faci sex pur si simplu o faci ca sa iti satisfaci un moft,nu o nevoie.Este ca si cum ai manca sa iti treaca foamea.Cat timp mananci iti sta mintea in cu totul alte locuri decat la "gesturile necesare hranirii" ramanand cu placerea de a "avea burta plina" la sfarsit.Cam asa e si cu sexul fara sentment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adevarat, dar nu aveam nevoie de o carte de psihologie ca sa stiu asta... cel putin eu nu am nevoie...

 

 

Cateodata ai nevoie de dragoste (emotii, feeling) in sex, alteori ai nevoie doar de sex fara dragoste, rapid, fara implicare. Depinde de starea ta de moment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand faci sex pur si simplu o faci ca sa iti satisfaci un moft,nu o nevoie.

 

Orgasmul e un moft? eu cred ca e o necesitate.

 

Dau un exemplu:

Orgasmul te face sa uiti de problemele cotidiene si nu e nevoie sa implici si dragoste.

Mai este bun si pentru sanatate.

Editat de Amicul_tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×