Sari la conținut
Forum Roportal
doutzen

Ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Kilkoana : nu se pune problema divortului . il iubesc prea mult . sincer m-am gandit sa-i dau si eu una dintre replicile postate de tine insa ma gandesc sa nu interpreteze altfel lucrurile .

nu au nicio legatura cluburile . am 20 de ani si e normal sa-mi placa sa ies insa sa stii ca evit sa ies fara el tocmai fiindca nu ma distrez daca nu il am langa mine . iesitul in oras in interes strict profesional e altceva . daca am o prezentare si el nu poate sa ajunga ar fi culmea sa nu ma duc . am o cariera si nu vreau sa se duca pe apa sambetei .

 

Pentru mine sexul oral era un subiect tabu pana cand l-am cunoscut pe el si stie asta fiindca i-am spus-o . Am facut-o doar fiindca il iubesc enorm si as face orice mi-ar cere . Sunt sigura ca chiar daca m-as fi casatorit cu ex-ul nu i-as fi facut in veci oral . Ar trebui sa insemne si asta ceva pt el ... Si nu inteleg de ce intrebarile au aparut decat dupa ce a aflat identitatea ex-ului . Inainte sa stie cine era nu ma intreba asta .

Am ajuns sa cred ca poate exagerez eu si poate ar trebui sa accept situatia asa cum e ... Ideea e ca nu vreau sa sufere el si incerc sa rezolv situatia doar fiindca ma gandesc ca pe el il macina rau chestia asta de o tot tine lant cu intrebarile .

:doh: :roll: Pai....stai un pic. Sincer, tocmai ca-l iubesti foarte mult , trebuia sa-i dai una din replicile de mai sus. Ce iti mai pasa ce interpreteaza daca deja are fel de fel de gargauni in cap?

 

Asa, tie iti lipseste un barbat care sa-ti atraga atentia ca lumea nu iti este datoare cu ceva pentru ca existi :bye: ? Sexul oral ....sau de fapt orice lucru ce tine de partea erotica, il faci pentru ca iti doresti. Or, tu il faci sa sune ca o obligatie! :P Nu, faptul ca tu i-ai facut sex oral ( si il vezi ca o moneda de schimb) , nu trebuie sa insemne nimic pentru el , luat separat....intreaga daruire inseamna ca tu l-ai ales de sot si nu are motive de gelozie absurda.

 

Exista conceptia gresita......lumea modellingului e plina de curve. Nu este datoria ta sa lupti impotriva ei.

Ideea e ca e imatur si ....un pic de gelozie e buna, dar el o duce la extreme.........si ca-i prinde bine sa sufere.

Discuta deschis cu el, nu ii esti lui datoare cu nimic, el nu iti datoreaza recunostinta eterna ca i-ai facut oral...stai linistita....

El cati ani are?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, sotul a devenit gelos dupa ce a aflat cine este ex-ul. Pana nu stia, era doar un simplu ex, fara fata, fara corp, doar un ex. Acum ca a aflat cine este si cum arata a aparut si gelozia. Acum a ajuns sa realizeze ca ex-ul este un personaj adevarat.

Habar n-am ce sfat sa-ti dau, cred ca ar trebui sa-i platesti putin cu aceeasi moneda. Banuiesc ca si el a are ex-uri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum o fi sa pui asemenea intrebari femeii cu care te-ai casatorit ? :doh:

 

Ai sa te miri (desi cred ca stii deja :P ) cata absurditate exista pe lumea asta: stiu de un tip care si-a intrebat sotia dupa 10 ani de casnicie daca se mai gandeste la dragostea ei din tinerete, pentru ca gasise accidental intr-un dulap al ei niste scrisori vechi care nici macar nu erau de dragoste... Si trecusera 20 de ani de la acea dragoste... A urmat un intreg episod de suspiciuni tampite... :roll:

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In acel dulap isi cauta accidentala fusta , pentru accidentala parada a travestitilor unde se gandea accidental sa participe.....

Toti ne gandim la amorurile din tinerete...nu inseamna ca le dorim inapoi. Patina timpului face sa uitam ce era gresit si rau si sa devenim melancolici.

On...........dupa ce mor babacii preiau astia tineri fraiele firmelor si devin parteneri de afaceri?

Ma tot intreb cati ani are el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In acel dulap isi cauta accidentala fusta , pentru accidentala parada a travestitilor unde se gandea accidental sa participe.....

Toti ne gandim la amorurile din tinerete...nu inseamna ca le dorim inapoi. Patina timpului face sa uitam ce era gresit si rau si sa devenim melancolici.

On...........dupa ce mor babacii preiau astia tineri fraiele firmelor si devin parteneri de afaceri?

Ma tot intreb cati ani are el?

atunci sa vezi afaceri profitabile :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kilkoana : sotul are 28 de ani . nu cred ca vor deveni parteneri de afaceri fiindca ambii au deja afaceri proprii in domenii diametral opuse si nu prea cred ca s-ar reorienta .

L_Raven : are foste iubite insa chiar nu e genul meu sa-l interoghez despre trecut .

bydy : nu cred ca are frustrari .

GigJoe : in nici un caz insa chiar daca ar avea nu cred ca ar fi vreo problema .

m-am decis sa am o discutie sincera in cel mai scurt timp . cred ca la ora actuala e cea mai buna solutie .

 

oricum multumesc tuturor pentru raspunsuri :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bydy : nu are motive au cel putin nu avea ... De cand l-am cunoscut nu m-am mai gandit nicio clipa la fostul pana cand a inceput sa-mi puna intrebarile ale si at recunosc ca imi venea in minte fostul . Totul era perfect inainte sa inceapa cu nedumeririle dar acum ma gandesc la ex si imi aduc aminte totul si parca regret .... plus faptul ca il vad aproape zilnic si chiar daca evit sa vorbesc cu el tot am o senzatie ciudata , sunt emotionata . Ma gandesc ca poate ne-am despartit din vina mea fiindca nu i-am dat tot ce a vrut si am inceput sa-mi imaginez cum ar fi fost daca m-as fi casatorit cu el .... E ciudat ca aveam o casnicie perfecta , o relatie perfecta iar acum am inceput sa-i gasesc defecte .

In alta ordine de idei am vorbit cu sotul aseara si i-am spus ce ma deranjeaza . Ne-am inteles sa renunte la intrebari si a fost mai bine . Am facut dragoste de 2 x si nu a zis nimic insa simteam ca ar fi vrut sa zica . Ceva s-a schimbat intre noi insa nu mi-am pierdut speranta ca putem sa ne intoarcem la ceea ce am avut . Maine o sa plecam in vacanta pentru 2 saptamani si sper sa fie mai bine . Poate faptul ca schimbam aerul , tara , ca vom fi departe de cunoscuti , doar noi doi ne va apropia din nou .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bydy : nu are motive au cel putin nu avea ... De cand l-am cunoscut nu m-am mai gandit nicio clipa la fostul pana cand a inceput sa-mi puna intrebarile ale si at recunosc ca imi venea in minte fostul . Totul era perfect inainte sa inceapa cu nedumeririle dar acum ma gandesc la ex si imi aduc aminte totul si parca regret .... plus faptul ca il vad aproape zilnic si chiar daca evit sa vorbesc cu el tot am o senzatie ciudata , sunt emotionata . Ma gandesc ca poate ne-am despartit din vina mea fiindca nu i-am dat tot ce a vrut si am inceput sa-mi imaginez cum ar fi fost daca m-as fi casatorit cu el .... E ciudat ca aveam o casnicie perfecta , o relatie perfecta iar acum am inceput sa-i gasesc defecte .

In alta ordine de idei am vorbit cu sotul aseara si i-am spus ce ma deranjeaza . Ne-am inteles sa renunte la intrebari si a fost mai bine . Am facut dragoste de 2 x si nu a zis nimic insa simteam ca ar fi vrut sa zica . Ceva s-a schimbat intre noi insa nu mi-am pierdut speranta ca putem sa ne intoarcem la ceea ce am avut . Maine o sa plecam in vacanta pentru 2 saptamani si sper sa fie mai bine . Poate faptul ca schimbam aerul , tara , ca vom fi departe de cunoscuti , doar noi doi ne va apropia din nou .

 

Actualul sot te iubeste, de asta e gelos pe fostul si numai la gandul la ce a fost... Sper sa vi se rezolve problemele si sa fiti fericiti impreuna... Incearca sa lasi in urma trecutul, cu fostul, pentru ca oricum nu mai poti schimba nimic si ar fi pacat sa se strice relatia actuala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am revenit cu mult mai multe probleme . Cum stiti deja i-am spus sotului meu sa nu mai imi puna intrebarile alea stanjenitoare . A acceptat si cateva zile totul a fost ok . Apoi am plecat in vacanta si au aparut schimbari de comportament . In 1 zi dupa ce ne-am cazat la hotel am urcat in camera si am vrut sa facem dragoste insa el mi-a zis ca nu poate ca l-a obosit zborul si ca tot ce vrea e sa doarma . L-am inteles caci motivul mi s-a parut plauzibil insa a doua zi dimineata cand m-am trezit el iesea de la dus si am vrut sa-i fac sex oral si mi-a zis ca nu acum ca nu avem timp . Cica aveam multe de vizitat . De cate ori incercam sa-l sarut era distant iar in intimitate zicea ca e obosit . Apoi in a 4 zi a facut dragoste cu mine insa nu asa cum facea inainte . Dupa ce a terminat mi-a dat decat un sarut scurt pe buze si apoi s-a intors cu spatele si a adormit . Fenomenul asta s-a intamplat si in restul zilelor cata am stat acolo . O singura data in penultima noastra zi s-a imbatat si a facut dragoste cu mine asa cum facea inainte . Am crezut ca lucrurile au revenit la normal fiindca pe drum a fost tandru si afectos insa cand am ajuns acasa a revenit la proaspetele obiceiuri . Fie e obosit , il doare capul , are treaba , trebuie sa iesim sau trebuie sa retuseze planuri , fie mi-o trage de parca nu as exista , de parca as fi papusa lui gonflabila . Nici macar nu isi mai da drumul in mine . Se retrage de fiecare data . Ma astept ca din moment in moment sa aiba pretentia sa foloseasca prezervativ . Cand suntem singuri nici nu ma baga in seama dar cand suntem in public zici ca abia ne-a intors din luna de miere . Aseara i-am spus ca ma dranjeaza atitudinea lui si ca vreau sa fie din nou barbatul de care m-am indragostit . I-am repetat ca el e unicul barbat pe care il iubesc din tot sufletul . A parut emotionat si impacare a fost extreme de dulce dar a doua zi dimineata trebuia sa plece in provincie cu niste afaceri iar eu nu vroiam sa ma despart cu el . I-am propus sa renunt la o sedinta foto si sa merg cu el dar mi-a zis ca mai bine stau acasa si vorbim cand vine . Despre ce vorbim cand vine ??? Sunt disperata ! De cand a plecat zac in casa fara sa ma pot gandi la nimic . Am incercat sa-l sun insa nu mi-a raspuns . I-am trimis sute de mesaje . Mi-a raspuns la pranz cu textul :

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×