Sari la conținut
Forum Roportal
doutzen

Ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar...nu-s cam multe detalii?Sotul tau stie sa foloseasca internetul?..... :bye: ...Nu m-ar mira sa citeasca pe aici...si sa se intrebe de ce viata lui intima e publica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei....lasa GinGin , ca la cate detalii intime circula, destui isi doresc si fac totul sa se asigure ca jumatatile lor sa nu fi auzit niciodata de Forum Roportal.

 

Pt. cea care a deschis topicul:

Nu am nici o idee. Discutati...sa speram ca se rezolva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am revenit cu mult mai multe probleme . Cum stiti deja i-am spus sotului meu sa nu mai imi puna intrebarile alea stanjenitoare . A acceptat si cateva zile totul a fost ok . Apoi am plecat in vacanta si au aparut schimbari de comportament . In 1 zi dupa ce ne-am cazat la hotel am urcat in camera si am vrut sa facem dragoste insa el mi-a zis ca nu poate ca l-a obosit zborul si ca tot ce vrea e sa doarma . L-am inteles caci motivul mi s-a parut plauzibil insa a doua zi dimineata cand m-am trezit el iesea de la dus si am vrut sa-i fac sex oral si mi-a zis ca nu acum ca nu avem timp . Cica aveam multe de vizitat . De cate ori incercam sa-l sarut era distant iar in intimitate zicea ca e obosit . Apoi in a 4 zi a facut dragoste cu mine insa nu asa cum facea inainte . Dupa ce a terminat mi-a dat decat un sarut scurt pe buze si apoi s-a intors cu spatele si a adormit . Fenomenul asta s-a intamplat si in restul zilelor cata am stat acolo . O singura data in penultima noastra zi s-a imbatat si a facut dragoste cu mine asa cum facea inainte . Am crezut ca lucrurile au revenit la normal fiindca pe drum a fost tandru si afectos insa cand am ajuns acasa a revenit la proaspetele obiceiuri . Fie e obosit , il doare capul , are treaba , trebuie sa iesim sau trebuie sa retuseze planuri , fie mi-o trage de parca nu as exista , de parca as fi papusa lui gonflabila . Nici macar nu isi mai da drumul in mine . Se retrage de fiecare data . Ma astept ca din moment in moment sa aiba pretentia sa foloseasca prezervativ . Cand suntem singuri nici nu ma baga in seama dar cand suntem in public zici ca abia ne-a intors din luna de miere . Aseara i-am spus ca ma dranjeaza atitudinea lui si ca vreau sa fie din nou barbatul de care m-am indragostit . I-am repetat ca el e unicul barbat pe care il iubesc din tot sufletul . A parut emotionat si impacare a fost extreme de dulce dar a doua zi dimineata trebuia sa plece in provincie cu niste afaceri iar eu nu vroiam sa ma despart cu el . I-am propus sa renunt la o sedinta foto si sa merg cu el dar mi-a zis ca mai bine stau acasa si vorbim cand vine . Despre ce vorbim cand vine ??? Sunt disperata ! De cand a plecat zac in casa fara sa ma pot gandi la nimic . Am incercat sa-l sun insa nu mi-a raspuns . I-am trimis sute de mesaje . Mi-a raspuns la pranz cu textul :

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe fras! Nu a vrut sa mearga cu el. Atat. Daca nu mergeau nici partenerele celora cu care urma sa discute, pica foarte prost.

Acu, e magar ca nu raspunde la telefon, sa vorbeasca despre toate cand ajunge acasa. Gata, stiu, intre timp il opate suna din minut in minut.....il va dispera!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o casnicie este formata din 2... si atat.

doutzen, daca tot le pui toate pe masa.... de ce pui atat accentul pe sexul oral? in primul rand consider ca e un lucru prea intim ca sa fie scris pe un forum, chiar si in anonimat... si in plus.... chiar crezi ca esti atat de speciala ca il practici?? sau chiar inca crezi (copilareste) ca un barbat te iubeste pt asta??

costa totusi 10 lei.... sau mai nou, un bon de masa :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

GinGin logic ca stie sa foloseasca netul dar sigur nu intra pe forumuri .

X.E.N.A. nu cred ca are o amanta . adica de ce ar avea nevoie de una ???

tania_a pun accentul pe asta fiindca problema lui e ca mi-am pierdut virginitatea cu alt barbat si consider ca intr-un fel sau altul se poate spune ca mi-am pierdut o altfel de virginitate si cu el fiindca el stie ca numai lui i-am facut asa ceva .

Kilkoana probabil ca asta e . oricum nu l-am mai sunat dar am facut o alta prostie . ieri dimineata cand am trecut pe la agentie m-am intalnit cu iubita ex-ului care era crizata ca trebuia sa plece la iasi pentru o prezentare si era ziua lui . i-am dat un mesaj ex-ului si i-am urat la multi ani . m-a sunat si am facut prostia sa-i raspund . m-a invitat in oras si i-am zis ca nu pot insa cand am coborat din bloc pe la 16 era in fata blocului . am facut o mare prostie . am iesit cu el la o cafea si ne-am sarutat . sunt foarte derutata . am plecat acasa si i-am zis ca nu vreau sa ne mai vedem dar de fapt vreau . Nu l-am mai sunat pe iubi deloc si m-a sunat el azi la 9 sa-mi spuna ca se intoarce diseara si ca a rezervat o masa in club asa ca sa fiu pregatita ca cica el vine isi face dus si plecam . parca trebuia sa vorbim ??? nu stiu ce vrea el insa daca continua cu atitudinea asta cred ca stiu ce vreau eu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GinGin logic ca stie sa foloseasca netul dar sigur nu intra pe forumuri .

X.E.N.A. nu cred ca are o amanta . adica de ce ar avea nevoie de una ???

tania_a pun accentul pe asta fiindca problema lui e ca mi-am pierdut virginitatea cu alt barbat si consider ca intr-un fel sau altul se poate spune ca mi-am pierdut o altfel de virginitate si cu el fiindca el stie ca numai lui i-am facut asa ceva .

Kilkoana probabil ca asta e . oricum nu l-am mai sunat dar am facut o alta prostie . ieri dimineata cand am trecut pe la agentie m-am intalnit cu iubita ex-ului care era crizata ca trebuia sa plece la iasi pentru o prezentare si era ziua lui . i-am dat un mesaj ex-ului si i-am urat la multi ani . m-a sunat si am facut prostia sa-i raspund . m-a invitat in oras si i-am zis ca nu pot insa cand am coborat din bloc pe la 16 era in fata blocului . am facut o mare prostie . am iesit cu el la o cafea si ne-am sarutat . sunt foarte derutata . am plecat acasa si i-am zis ca nu vreau sa ne mai vedem dar de fapt vreau . Nu l-am mai sunat pe iubi deloc si m-a sunat el azi la 9 sa-mi spuna ca se intoarce diseara si ca a rezervat o masa in club asa ca sa fiu pregatita ca cica el vine isi face dus si plecam . parca trebuia sa vorbim ??? nu stiu ce vrea el insa daca continua cu atitudinea asta cred ca stiu ce vreau eu .

1. Au fost destui care ziceau "sigur nu intra pe forumuri" :) :o: . Sfatul meu....da log -out de fiecare data , sterge din istoric, daca esti activa pe forum de la un calculator folosit de amandoi. Sau alta abordare ar fi sa faca el cunostinta cu userul tau. Adica sa-i arati. Un partener care stie de acest user si il accepta m-ar face foarte fericita.

2. Ei nu au amante ca au nevoie de una. Cand exista, exista. Fara vreo logica. Dupa aceeasta logica am putea intreba "de ce are nevoie de o sotie???" Nu cred sa aiba, insa, parerea mea, nu subestima niciodata acest aspect. Mai ales daca pleaca des in delegatii. :P

3. Pentru numele Sfantului, i-ai tot repetat ca numai lui i-ai facut sex oral? Nu ti-ai zis sa mai taci? Eu inteleg aceasta practica ca parte a unei "partide" de facut dragoste. Tu o separi de restul si ii explici de fiecare data ca numai lui i-ai facut asa ceva? Acum..........scuza-ma, dar de, Doamne Fereste, nu iese aceasta relatie, urmatorului ii vei oferi fundul? Ca sa considere ca ai pierdut o virginitate cu el? Este absurd....NU este o vina asta. Nu are ce sa-ti reproseze si ai face foarte bine sa nu ii tot aduci aminte de faptul ca ai facut doar cu el sex oral. Va gasi una care a mai facut si cu altii si nu ii va reprosa acest lucru. Da-i timp sa-i treaca faza asta de "gelozie", nu lasa sa te afecteze.

4. Apoi, sa te decizi.....tu il vrei pe sotul tau sau pe ex-ul? Sau pe ambii? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A trecut ceva timp de cand nu am mai intrat pe aici . In final , lucrurile s-au rezolvat altfel decat ma asteptam , dar nu pot sa zic ca imi pare rau . De la ultima mea postare casnicia mea sa mai fi durat vreo 3 saptamani . Poate nici macar atat.. In fond sotul meu stiuse intotdeauna adevarul chiar daca eu incercam sa ingrop anumite sentimente . M-am impacat cu ex-ul si imi e foarte bine . Sotul meu inca nu s-a impacat cu ideea . Momentan refuza sa-mi dea divortul dar sper sa-i treaca daca nu pentru asta exista tribunalele . Cred ca atat eu cat si ex-ul ne-am maturizat si stim mult mai bine ce asteptam de la viata si , in special , de la relatia noastra . Planuim sa avem un copil . Sper ca pana in toamna sa reusesc sa raman gravida . Am renuntat partial la modelling . Planuiesc sa-mi deschid o afacere in domeniul frumusetii . Lucrurile merg foarte bine as zice . Nu cred ca l-am iubit pe sotul meu . Cred ca mi-am dorit foarte mult sa-l iubesc dar inima mea i-a apartinut intotdeauna ex-ului . Poate daca nu ar fi fost atat de insistent lucrurile nu ar fi ajuns aici . Eu incercam sa uit trecutul si el il aducea mereu in actualitate pana cand trecutul a devenit singurul lucru care conteaza pentru mine .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×