Sari la conținut
Forum Roportal
lightbeeing

Aveti intrebari despre spiritologie si vrajitorie?

Postări Recomandate

de ce e nevoie de spiritologie si vrajitorie? :doh: - si atentie sa nu ma iei cu filosofie..... da-mi un motiv plauzibil..... :cheer:

multa iubire

 

 

Spiritologia e pentru prosti...

Cautarea aliatilor in lumile organice si anorganice este ok...dar periculoasa...

 

 

Vrajitoria , fiind formata din anumite practici precise , ce contin scopuri precise , si in functie de putere , realizari precise , este o forma/ustensila de accesare a psihicului uman ( puterea personala ) si a lumilor subtile.

In functie de regiune , vrajitoria este inzestrata cu practici mai mult sau mai putin precise si viabile , ajungandu-se in anumite cazuri ( crestinismul , islamismul etc. ) la simple obisnuinte ritualice ce nu confera putere reala E-ului uman , pentru a se auto-eleva si auto-descoperi pe Sine.

 

 

Vrajitoria reala , in esenta este matematica curata.

Combinarea in proportii exacte a energiilor elementare.

 

Ea este o ustensila care te duce pana la un anumit punct. De acolo si mai departe , ai nevoie de un alt fel de "descoperire a Vietii" , un mod mai direct , prin care sa poti "cunoaste , simti si actiona" fara intermediari "conceptuali".

 

Perceptia directa a Emanatiilor Vidului , cu completa cunoastere de Sine , fara sa te dezintegrezi datorita presiunii energetice mult sporite a "realitatii mari".

Editat de _maktub_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In functie de regiune , vrajitoria este inzestrata cu practici mai mult sau mai putin precise si viabile , ajungandu-se in anumite cazuri ( crestinismul , islamismul etc. ) la simple obisnuinte ritualice ce nu confera putere reala E-ului uman , pentru a se auto-eleva si auto-descoperi pe Sine.

 

Nici aici nu scapam de E-uri! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce e nevoie de spiritologie si vrajitorie? :) - si atentie sa nu ma iei cu filosofie..... da-mi un motiv plauzibil..... :)

multa iubire

 

Pentru ca aceste interactioneaza in mod direct cu noi la nivel constient sau inconstient.

 

Spiritologia e pentru prosti...

Cautarea aliatilor in lumile organice si anorganice este ok...dar periculoasa...

 

 

Vrajitoria , fiind formata din anumite practici precise , ce contin scopuri precise , si in functie de putere , realizari precise , este o forma/ustensila de accesare a psihicului uman ( puterea personala ) si a lumilor subtile.

In functie de regiune , vrajitoria este inzestrata cu practici mai mult sau mai putin precise si viabile , ajungandu-se in anumite cazuri ( crestinismul , islamismul etc. ) la simple obisnuinte ritualice ce nu confera putere reala E-ului uman , pentru a se auto-eleva si auto-descoperi pe Sine.

 

 

Vrajitoria reala , in esenta este matematica curata.

Combinarea in proportii exacte a energiilor elementare.

 

Ea este o ustensila care te duce pana la un anumit punct. De acolo si mai departe , ai nevoie de un alt fel de "descoperire a Vietii" , un mod mai direct , prin care sa poti "cunoaste , simti si actiona" fara intermediari "conceptuali".

 

Perceptia directa a Emanatiilor Vidului , cu completa cunoastere de Sine , fara sa te dezintegrezi datorita presiunii energetice mult sporite a "realitatii mari".

 

"Vrajitoria" nu este matematica...sau poate pt cei marunti este...dar cea reala nu are nevoie de potiuni si incantatii,pentru uni este ca poezia sau ca muzica pur si simplu curge din ei in mod natural.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In permanenta suntem inconjurati de spirite si de "paranormal".

Acest taram fabulos in ochii multora chiar exista si interactioneaza cu lumea noastra tot timpul.

Tinand cont ca eu ma ocup cu paranormalul de mult timp as vrea sa va raspund la cat mai multe intrebari intr-un fel in care si voi sa intelegeti.

 

Ba-i fratilor, nu va mai terminati? Mama voastra n-a auzit de anticonceptionale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba-i fratilor, nu va mai terminati? Mama voastra n-a auzit de anticonceptionale?

 

 

Si ignorantii adevarati isi fac simtita prezenta.....

Dezamagire totala...

Poate ca nu e chiar asa dar de ce te temi asa de rau de informatie...deci de necunoscut...

Cand ne nastem nu stim nimic si atunci vrem sa exploram dar in timp ce inaintam in varsta devenim tot mai putin interesati in "a cunoaste"...nu are rost sa mai continui deoarece cei care vor, pot si aceia stiu un pic mai mult...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se spune ca daca esti echilibrat dumnezeu sau satana nu mai conteaza ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma intreb daca va-ti plictisit de acest topic sau a-ti ramas fara intrebari deoarece nimeni nu mai pare interesat?

 

ok! sa clarificam un lucru: ce (srudiezi)practici tu personal - magie sau vrajitorie?...sper ca stii care e diferenta :flowers:

apoi hotarasc daca mai am intrebari sau nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:jester: Amestecul de mai sus...din titlul topicului.Dar eu,nu cred!

Dupa raspunsuri,pare total pe dinafara.Scz... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok! sa clarificam un lucru: ce (srudiezi)practici tu personal - magie sau vrajitorie?...sper ca stii care e diferenta :)

apoi hotarasc daca mai am intrebari sau nu

 

Nu stiu ce conceptii ai tu despre acesti doi termeni dar daca stai un pic sa te uiti ei fac parte din aceeasi propoziti, se completeaza una pe alta.

Daca intrebarea ta este cumva daca pot sa fac lucruri sa dispara sau sa scot un iebure din palarie raspunsul este Nu deoarece acelea sunt scamatorii...iluzii

Pot vedea suflete, interactiona cu ele in oricefel dar asta doar cu acordul lor

Nu fac incantatii si vraji cu o sumendenie de cuvinte stas deoarece ele reusesc sa agite spiritele foarte tare sau chiar le raneste.

Imi controlez energia corpuliu facandu-mi scut in caz de atac din partea unui suflet mai putin prietenos si fac bile energetice cu care atac la randul meu daca sunt extrem de atacata.

Incerc sa fac in asa fel incat spiritele captive sa fie libere iar cele confuze sa primeasca raspunsuri care sa le ajute.Dupa cum imi zicea un prieten sunt "psihologul spititelor"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce conceptii ai tu despre acesti doi termeni dar daca stai un pic sa te uiti ei fac parte din aceeasi propoziti, se completeaza una pe alta.

Daca intrebarea ta este cumva daca pot sa fac lucruri sa dispara sau sa scot un iebure din palarie raspunsul este Nu deoarece acelea sunt scamatorii...iluzii

Pot vedea suflete, interactiona cu ele in oricefel dar asta doar cu acordul lor

Nu fac incantatii si vraji cu o sumendenie de cuvinte stas deoarece ele reusesc sa agite spiritele foarte tare sau chiar le raneste.

Imi controlez energia corpuliu facandu-mi scut in caz de atac din partea unui suflet mai putin prietenos si fac bile energetice cu care atac la randul meu daca sunt extrem de atacata.

Incerc sa fac in asa fel incat spiritele captive sa fie libere iar cele confuze sa primeasca raspunsuri care sa le ajute.Dupa cum imi zicea un prieten sunt "psihologul spititelor"

Nu te grabi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×