Sari la conținut
Forum Roportal
Island River

foldere goale

Postări Recomandate

Cine ma ajuta?

Pe o partitie in toate dosarele,la o gramada de fisiere au fost create foldere goale ce poarta numele fisierului.

exemplu:la 1000 de mp3 au fost create 1000 de foldere goale de 44 kb cu numele piesei.

De ce s-a intamplat asa ceva si cum as putea sa scap de ele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti este virusat calculatorul...incearca sa faci o scanare sa vezi daca e asa. Am patit-o si eu si aveam un trojan in computer de care am scapat cu greu de el. Eu am luat virusul de pe odc, am incercat sa copii un program dar nu stiam ca era virusat.Si astfel, m-am infectat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine ma ajuta?

Pe o partitie in toate dosarele,la o gramada de fisiere au fost create foldere goale ce poarta numele fisierului.

exemplu:la 1000 de mp3 au fost create 1000 de foldere goale de 44 kb cu numele piesei.

De ce s-a intamplat asa ceva si cum as putea sa scap de ele?

 

e ciudat, pt. ca folderele n-au dimensiuni. Probabil contin fisiere ascunse. deviruseaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine ma ajuta?

Pe o partitie in toate dosarele,la o gramada de fisiere au fost create foldere goale ce poarta numele fisierului.

exemplu:la 1000 de mp3 au fost create 1000 de foldere goale de 44 kb cu numele piesei.

De ce s-a intamplat asa ceva si cum as putea sa scap de ele?

Eu aveam ceva genul: facea un exe cu numele folderului si cu icon de folder... Avea tot cam asa o dimensiune de cativa zeci de kb.

 

Faza era ca atunci cand puyneam ceva pe un stick le facea si daca apasam din gresala pe el pe alt calculator, se infecta.

 

In concluzie, da-i un scan bun cu ceva online, daca nu ai antivirus instalat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mersi

numai trojan si hidra am gasit!

Ciudat ca aveam instalat antivirus bitdefender.

nu este ciudat daca ai antivirus fara licenta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu aveam ceva genul: facea un exe cu numele folderului si cu icon de folder... Avea tot cam asa o dimensiune de cativa zeci de kb.

Da,exact asa e.E batran si misto ca idee - daca dai delete dupa restart apar la loc-.

 

Nod32'ul insa il mananca repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×