Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Unde scrie in Biblie ca rugaciunea spusa in gand e zero? Am cautat, dar nu gasesc.

 

nici nu ai sa gasesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pipo...nu stiu sa caut in biblie;deci,nu ma face sa caut...

Despre rugaciunea in gind,nu stiu daca scrie dar despre faptul ca nu trebuie sa ne facem cruce cu limba in cerul gurii,sigur scrie! :P Intreaba un cunoscator al bibliei....si-ti va confirma. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pipo...nu stiu sa caut in biblie;deci,nu ma face sa caut...

Despre rugaciunea in gind,nu stiu daca scrie dar despre faptul ca nu trebuie sa ne facem cruce cu limba in cerul gurii,sigur scrie! :P Intreaba un cunoscator al bibliei....si-ti va confirma. :D

nici asta nu scrie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, se pare ca nu este nicaieri ceva de genul asta.

Am parcurs din intreaga Biblie, toate pasajele in care apare cuvantul "limba". Nu am gasit nimic despre semnul crucii cu limba... :D

 

5084.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde scrie in Biblie ca rugaciunea spusa in gand e zero? Am cautat, dar nu gasesc.

Nicaieri.

In schimb in Biblie e dat exemplul cu cei care postesc si vor sa arate asta celorlalti, sa se laude sau sa-si dea importanta pentru asta.

Si se spune ca atunci cind postesti nu trebuie sa stie nimeni ce faci tu, ci sa o faci in ascuns.

Poate cauti tu citatul si-l postezi aici.

La fel e si cu rugaciunea.

Efectul ei e in functie de cit de mare e concentrarea cu care o spui. Daca o spui in gind dar concentrat e mai puternic decit in cazul unei babe care turuie zece rugaciuni pe minut dar se gindeste la altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Efectul ei e in functie de cit de mare e concentrarea cu care o spui. Daca o spui in gind dar concentrat e mai puternic decit in cazul unei babe care turuie zece rugaciuni pe minut dar se gindeste la altceva.

Exact asta sustineam si eu.

 

Pe ce pui pariu? :cry:

Daca pierzi, de cate ori am nevoie sa caut ceva in Biblie o faci tu in locul meu cautand din scoarta in scoarta (de 10 ori doar), daca pierd, o fac eu (de 10 ori).... ce zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok! :cry:

Caut de data asta din scoarta in scoarta dar pe viitor,am cine sa caute in locul meu. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok! :cry:

Caut de data asta din scoarta in scoarta dar pe viitor,am cine sa caute in locul meu. :cry:

De acord! Pariu pe 10 cautari.

 

Hand%20extend%20for%20shake.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×