Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

...in continuare postez un mesaj pe care m-am gandit sa il postez pe un alt forum...la care m-am logat recent...datorita mult prea marei opozitii de'pacia...

...inspiratia...m-a facut sa vreau sa relev ceva ce merita cunoscut...

 

 

Soimos are mare dreptate...dar indoctrinatii nu vor observa niciodata , poate , evidenta simpla a faptului ca primele 5 carti din Vechiul Testament sau Pentateuch-ul ... sunt o matrice informationala ce apartine exclusiv Rasei Ebraice venite din inima Atlantidei ...

 

Tot ce se afla dupa aceste 5 carti originale , sunt adaugiri a "preotilor ebraici" ... iar noul testament este cel mai mare bullshit ever ... tinand seama ca de la inceput si pana la sfarsit , este o creatie a Imperiului Roman , ce are scopul declarat de a crea o grila dogmatica care sa contina masele-baza a Noii Oridini Mondiale ...

 

Jesus Christ fucking superstar ...

 

In rimul rand ... limbajul ebraic este unul matematic , in care fiecare litera are un corespondent numeric ...

Practic , vechiul testament in ebraica , este o matrice de coduri binare ... care , la fel ca si softurile dezvoltate in sec. XX si XXI ... creaza anumite "perspective akashice" ...

 

Exista diferite coduri-cheie de rearanjare sau de citire a matricei vechiul testament , in care revelatiile depasesc cu mult chiar si cele mai oculte minti...

 

 

Acum un an de zile , bazandu-ma pe perspectiva formata asupra manipularii constante a traducerii din ebraica in orice alta limba , a Vechiului Testament ... am inceput sa traduc din ebraica in romana ... vers cu vers ... Geneza ...

 

Ceea ce am obtinut ma uimit profund ... datorita continutului informational descoperit ...

 

Practic , in codurile binare simple ... traducerea uni vers ... contine 2 sensuri ... care indiferent in ce vers ai ajunge , se mentin nealterate ... coerenta fiind foarte evidenta ...

 

In mod normal , nu vorbesc despre descoperirile mele , decat prietenilor intru "dizolvarea matricii" ... dar astazi sunt de treaba ... si dau traducerea obtinuta a unei verset din vechiul testament ... mai exact ...

 

Tanach (Hebrew): Genesis (Bereshit)

Capitolul 1 , versetele 5 si 6.

 

5 ‏וַיִּקְרָ֨א אֱלֹהִ֤ים׀ לָאוֹר֙ י֔וֹם וְלַחֹ֖שֶׁךְ קָ֣רָא לָ֑יְלָה וַֽיְהִי־עֶ֥רֶב וַֽיְהִי־בֹ֖קֶר י֥וֹם אֶחָֽד׃ פ

 

‎6 ‏וַיֹּ֣אמֶר אֱלֹהִ֔ים יְהִ֥י רָקִ֖יעַ בְּת֣וֹךְ הַמָּ֑יִם וִיהִ֣י מַבְדִּ֔יל בֵּ֥ין מַ֖יִם לָמָֽיִם׃

 

traducerea lor manipulata de catre masonii epocilor apuse este ...

 

5. Lumina a numit-o Dumnezeu ziuă, iar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare bine ca ai adus in discutie subiectul bibliei.....multi cred ca biblia actuala este cea adevarata......eu cand incerc sa le zic prietenilor mei ca biblia originala are 5 volume....toti prietenii...fac tot posibilul ca sa isi apere propriul adevar......ce sa fac....nu poti convinge pe nimeni....eu nu prea am reusit sa imi conving prietenii de falsitatea bibliei actuale.....si la biserica nu am mai fost de mic......nu prea cred ca il gasesc pe Dumnezeu in biserica.....asa simt.........acuma nu stiu altii cum sunt....... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...............

 

interesant ... :D

 

este adevarat ca biserica actuala e mai mult o unealta decat ceea ce a fost menita sa fie ... Domnul o sa aiba grija de ei, sa nu-i judecam noi

 

mai exista insa si preoti asa cum ar trebui sa fie un preot ... dar sunt f rari .. :D

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare bine ca ai adus in discutie subiectul bibliei.....multi cred ca biblia actuala este cea adevarata......eu cand incerc sa le zic prietenilor mei ca biblia originala are 5 volume....toti prietenii...fac tot posibilul ca sa isi apere propriul adevar......ce sa fac....nu poti convinge pe nimeni....eu nu prea am reusit sa imi conving prietenii de falsitatea bibliei actuale.....si la biserica nu am mai fost de mic......nu prea cred ca il gasesc pe Dumnezeu in biserica.....asa simt.........acuma nu stiu altii cum sunt....... :D

mama lor ... m-am saturat de toate minciunile astea! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In rimul rand ... limbajul ebraic este unul matematic , in care fiecare litera are un corespondent numeric ...

Practic , vechiul testament in ebraica , este o matrice de coduri binare ... care , la fel ca si softurile dezvoltate in sec. XX si XXI ... creaza anumite "perspective akashice" ...

 

şi de ce teoria asta abracadabrantă ar fi mai verosimilă dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din moment ce am descoprit lucruri care nu sunt mentionate in biblie...ce poti sa crezi...ca o carte sfanta ca biblia are scapari??sau ii s-a parut bibliei ca nu e importanta adevarata istorie...importantele descoperiri arheologice treceau mai intai pe la papa..sau erau considerate blasfemii... si erau arse, distruse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...inspiratia...m-a facut sa vreau sa relev ceva ce merita cunoscut...

 

In rimul rand ... limbajul ebraic este unul matematic , in care fiecare litera are un corespondent numeric ...

Practic , vechiul testament in ebraica , este o matrice de coduri binare ... care , la fel ca si softurile dezvoltate in sec. XX si XXI ... creaza anumite "perspective akashice" ...

 

Exista diferite coduri-cheie de rearanjare sau de citire a matricei vechiul testament , in care revelatiile depasesc cu mult chiar si cele mai oculte minti...

 

 

Acum un an de zile , bazandu-ma pe perspectiva formata asupra manipularii constante a traducerii din ebraica in orice alta limba , a Vechiului Testament ... am inceput sa traduc din ebraica in romana ... vers cu vers ... Geneza ...

 

Ceea ce am obtinut ma uimit profund ... datorita continutului informational descoperit ...

 

Practic , in codurile binare simple ... traducerea uni vers ... contine 2 sensuri ... care indiferent in ce vers ai ajunge , se mentin nealterate ... coerenta fiind foarte evidenta ...

 

Ce mă uimeşte pe mine este cum poate un om at

post-101334-1205757743_thumb.jpg

post-101334-1205757856_thumb.png

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce mă uimeşte pe mine este cum poate un om at
Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
primele 5 carti din Vechiul Testament sau Pentateuch-ul ... sunt o matrice informationala ce apartine exclusiv Rasei Ebraice venite din inima Atlantidei ...

Mda, e clar. :hi: Cai verzi pe pereţi. Eu zic că au venit...de pe Lună ! :D

 

Ce ziceti?

Va mai duceti la biserica?

Nu. Eu oricum nu merg la Biserică. Nu am ce să fac acolo.

 

multi cred ca biblia actuala este cea adevarata

 

Bănuiesc că tu ai nişte informaţii secrete, care arată că nu e cea adevărată. Nu ? :D

 

nu prea cred ca il gasesc pe Dumnezeu in biserica.....

 

Pentru a cunoşte pe cineva, nu mergi din casă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care soft tata?....crezi ca am citit Codul Bibliei...si paralelipipedele trase prin repetitia unui cuvant...

 

ce e mai sus...este traducere leter-by-leter...facuta cu vreo 3 dictionare de ebraica-romana in fata...

nu e abureala...si oricare dintre voi care cunoaste limba ebraica...poate obtine aceleasi rezultate...

 

 

 

 

Cum de nu te vor fi găsit p
Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×