Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai dreptate si eu sunt de aceiasi parere cu tine si sincer ma bucur ca mai sunt oameni care impartasesc aceleasi realitati ca si mine.Nu sunt practicant yoga ,dar trebuie sa recunosc ca si practicantii yoga au multe idei in comun cu Crestinii Adevarati.

Intrebare : Cati oameni ai intalnit care ti-au spus ca Sufletul lor au iesit din trup si au trecut prin ziduri fara sa simta nici cea mai mica opreliste?

 

me one yep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cine este "Lupini" dar eu ce citesc in Biblie aceea inteleg si nu interpretez nimic.Cine are ochi de vazut,vede dar din pacate nu au toti ochi sa vada si o vreme nici eu n-am avut ochi sa vad pana cand nu mi-a fost dat sa vad de la DUMNEZEU.

si ce ai vazut ...sufletul ... sau Duhul?

 

Esti Crestin ortodox?Intreaba-ma orice din Biblie si vom invata si intelege mai bine cu totii,inclusiv eu, adevarurile Biblice.

Care sunt alea adevaruri Biblice?

Alea care ne invata ca Biblia nu e inspirata de Dumnezeu ...motiv p-tr care crestinii au trebuit sa confiste textele religioase ale unei alte religii ca sa isi faca scriptura lor proprie ...dar nu originala!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

<<Ilie&Ioan, deci...

Ti se potriveste, mai bine decat Socrate!

 

Ai grija, mergi usurel.

Nu te grabi...

Ti-am spus ca aici ai sa te simti bine.

Si nu uita ca si ceilalti vor acelasi lucru ca si tine.

 

Iti urez bun venit si mult succes in... schimbarea perceptiilor personale.>>

 

De ce mi se potriveste, mai bine Ilie&Ioan decat Socrate!Eu sunt acelasi Suflet care cauta Adevarurile si acestea sunt doar cele din Biblie si aceste Adevaruri explica tot ceea ce nu va putea niciodata sa explice stiinta.

 

Multumesc pentru urari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum arata? Aaa... partea asta e mai simpla... e un amestec instabil de tesseracti sau in fine octachoroni (fiecare cu terminologia lui). marginile exterioare sunt roz desi perceptia lor depinde de unghiul din care privesti... unii ar jura ca sunt violet.

 

Uite mai jos o reprezentare a unui tesseract, dar tine minte... e un amestec de chestii dintrastea... unul instabil.

Tesseract.gif

mdea... cam prea instabil, dar nu mă surprinde , aşa sunt şi userii !... :oops:

 

Cum adica oamenii??? Care oameni au mai fost facuti de D-zeu in afara de Adam si Eva? :o:

toţi ceilalţi ! :doh:

 

...si uite ce a iesit din incest!

 

Crezi ca era vreo diferenta azi daca Creatorul facea cateva sute de Adami si Elleni...pardon...Eve,ca sa nu se ajunga la incest.

probabilm că da, astfel nu ar mai fi existat useri ca noi care să posteze pe subforumul de religie . :cry:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu voia lui DUMNEZEU se poate intampla orice,oricui si raul vine de la satan,caci acesta face rau doar cu voia lui DUMNEZEU si toate acestea pentru a ne incerca sau pedepsi.

 

Adica satan este un fel de ciocan?

In mana lui Dumnezeu?

Dumnezeu ne da cu el peste maini, iar noi trebuie sa uram ciocanul?

 

Asta este ideea ta, Ilie&Ioan?

 

Pot sa te intreb si eu ceva?

Exista viata dupa moarte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce mi se potriveste, mai bine Ilie&Ioan decat Socrate!Eu sunt acelasi Suflet care cauta Adevarurile si acestea sunt doar cele din Biblie si aceste Adevaruri explica tot ceea ce nu va putea niciodata sa explice stiinta.

Multumesc pentru urari!

Pentru ca Socrate nu credea in acelasi Dumnezeu in care crezi tu, astazi.

Pentru ca tu esti un suflet bun si curat, stiu asta, si meriti sa afli adevarurile, doar ca, asa cum ti-am mai spus-o de atatea ori, Socrate draga, te gasesti pe directia opusa aflarii lui.

 

Doar dorinta din tine si energia care te indeamna sa afli, se gasesc acolo unde trebuie...

 

Cat priveste multumirea pentru urari, as vrea sa o faci intr-o buna zi, mai atent insa decat ai facut-o acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

E foarte interesant tot ce ai postat si voi studia cu atentie pentru a putea discuta mai multe in vederea intelegerii cat mai bine a ceea ce este Sufletul.Iti multumesc foarte mult!

Te rog raspunde la postarile mele enumerate mai jos:

Ilie&Ioan QUOTE (otilia* @ Mar 17 2008, 08:58 PM) A... Mar 17 2008, 10:19 PM

Ilie&Ioan QUOTE (otilia* @ Mar 17 2008, 08:58 PM) A... Mar 17 2008, 10:26 PM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce mi se potriveste, mai bine Ilie&Ioan decat Socrate!Eu sunt acelasi Suflet care cauta Adevarurile si acestea sunt doar cele din Biblie si aceste Adevaruri explica tot ceea ce nu va putea niciodata sa explice stiinta.

 

Asa este ...pana si "adevarurile" din Greuceanu sunt foarte tari ...nici pe alea nu le va putea niciodata explica stiinta.

 

dar decat sa iti pierzi timpu studiind adevarurile din cer ...nu crezi ca e mai bine ptr tine sa te preocupi de adevarurile din jurul tau ...alea reale care tin de viata si viitorul tau ca Om si finta sociala ...nu de cea de vandut unor zei necunosscuti din ceruri la care ajungi doar dupa moarte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca Socrate nu credea in acelasi Dumnezeu in care crezi tu, astazi.

Pentru ca tu esti un suflet bun si curat, stiu asta, si meriti sa afli adevarurile, doar ca, asa cum ti-am mai spus-o de atatea ori, Socrate draga, te gasesti pe directia opusa aflarii lui.

 

Doar dorinta din tine si energia care te indeamna sa afli, se gasesc acolo unde trebuie...

 

Cat priveste multumirea pentru urari, as vrea sa o faci intr-o buna zi, mai atent insa decat ai facut-o acum.

 

Nu sunt bun ,numai DUMNEZEU este bun.

 

Asa este ...pana si "adevarurile" din Greuceanu sunt foarte tari ...nici pe alea nu le va putea niciodata explica stiinta.

 

dar decat sa iti pierzi timpu studiind adevarurile din cer ...nu crezi ca e mai bine ptr tine sa te preocupi de adevarurile din jurul tau ...alea reale care tin de viata si viitorul tau ca Om si finta sociala ...nu de cea de vandut unor zei necunosscuti din ceruri la care ajungi doar dupa moarte?

 

Ce legatura are cu basmul despre Greuceanu si cu zmeii si cu soarele si luna?Biblia nu este o insiruire de basme populare.

 

Citeste te rog "Evanghelia dupa Matei",cap.6 si vei gasi niste Adevaruri din Biblie care m-au facut sa devin om si fiinta sociala si sper ca multi altii sa devina asa.

 

Scrie-mi te rog ce-ai inteles din ceea ce te-am rugat sa citesti.

Eu nu cred in zei ci in UNUL DUMNEZEU.Iti multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×