Sari la conținut
Forum Roportal
Noir D

cine este cel mai important om din toate timpurile

Postări Recomandate

Astept sa se nasca cel mai important om.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai important personaj pozitiv cred ca a fost Isus. Nu fac propaganda sa credeti in El, dar influenta Lui asupra umanitatii e evidenta, mii de oameni traiesc si mor in numele Lui, chiar si anii ii socotim de la nasterea Lui. Cartea care vorbeste despre El - Biblia - e cea mai raspandita carte din lume si tradusa in cele mai multe limbi. Credinta in Dumnezeu e problema fiecaruia, dar nu putem nega impactul lui Isus pe parcursul intregii istorii a erei noastre.

 

Cel mai important personaj negativ a fost Hitler. Si, din pacate, nu putem sa-l uitam, tocmai ca sa nu se repete grozavia Holocaustului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, Hitler. Si totusi Stalin a omorat de 6 ori mai multi oameni decat Hitler. Deci dupa mine cel mai important personaj negativ a fost Iosif Stalin :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
majoritatea oamenilor tind sa raspunda ca cea mai importanta persoana este mama, altii ca dumnezeu(desi nu e om, este o divinitate).Eu totusi prin intrebarea "cine este cel mai important om din toate timpurile" ma refer la cel care credeti ca a avut o contributie deosebita pentru intreaga lume, o personalitate ( chiar daca e negativa :pardon: )

 

Lista poate fi interminabila, insa cred ca cel mai important om din toate timpurile a fost cel care s-a gandit sa conserve (pentru prima oara) un eveniment, o traditie sau un gand, sub forma unei insemnari. Dpmdv, scrierea este inventia care sta la baza civilizatiei.

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lista poate fi interminabila, insa cred ca cel mai important om din toate timpurile a fost cel care s-a gandit sa conserve (pentru prima oara) un eveniment, o traditie sau un gand, sub forma unei insemnari. Dpmdv, scrierea este inventia care sta la baza civilizatiei.

Ete scartz.. :)

 

Eva ..este cel mai important om. Daca ea nu ar fi fost..nu era nimic apoi. :)

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
majoritatea oamenilor tind sa raspunda ca cea mai importanta persoana este mama, altii ca dumnezeu(desi nu e om, este o divinitate).Eu totusi prin intrebarea "cine este cel mai important om din toate timpurile" ma refer la cel care credeti ca a avut o contributie deosebita pentru intreaga lume, o personalitate ( chiar daca e negativa :) )

 

Borat Sagdiyev :pardon:

Editat de xqzy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ete scartz.. :pardon:

 

Eva ..este cel mai important om. Daca ea nu ar fi fost..nu era nimic apoi. :doh:

:)

 

:lol2: Mda, presupun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×