Sari la conținut
Forum Roportal
Noir D

cine este cel mai important om din toate timpurile

Postări Recomandate

Nu stiu daca e timpul pentru un banc, il spun oricum, ca e legat de subiect. 8)

 

La la o scoala internationala, invatatoarea le promite copiilor ca ii da 2$ elevului care va raspunde bine la intrebarea: "Cine a fost cel mai important om din toate timpurile?". Irlandezul ridica mana si spune:"Cel mai important om a fost St. Patricca". NU primeste dolarii. Se ridica si scotianul si spune ca St. Andrew. Nici el nu primeste dolarii. Ridica si evreul mana si spune: "Cel mai important om, stie toata lumea, a fost Iisus.". "Bravo!", ii spune invatatoarea si ii da cei 2 dolari. Curioasa, invatatoarea il intreaba cum se face ca el, un evreu, recunoaste ca Iisus e cel mai important om. Evreul raspunde: "Eu stiu foarte bine ca Moise a fost cel mai important om, dar BUSINESS IS BUSINESS".

 

Bancul a castigat locul I la un concurs international de glume. Juriul a motivat prin faptul ca ar fi a doua oara cand un evreu il vinde pe Iisus. :band:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

super bancul. 8) .....sincera sa fiu nu stiu care a fost cel mai important om din lume.fiecare a contibuit cu ceva la dezvoltarea economica,politica ,stiintifica.

fiecare savant,politician etc.(nu ma refer la cei corupti) este important in felul lui

sooooo.....! :band:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru mine cel mai important ar fii maimuta/omul care a descoperit focu-..fara el numai eram...nu? si fara foc...nuj daca sa-ar fii dezvoltat si altceva... 8)"

[snapbacca]55637[/snapbacca]

....asta am zis-o si eu :Pe ....mi-ai furat ideea :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma toti au fost importanti...fiecare a facut ceva deosebit in domeniul respectiv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marin Preda este cel mai important om din toate timpurile...de ce...

pentru ca a scris....Cel Mai Iubit Dintre Pamanteni....de aia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pt mine cel mai important ar fii maimutza/omul care a descoperit focu'...fara el numai eram...nu? shi fara foc...nuj dak s-ar fii dezvoltat shi altceva... :flowers:"

Io cred ca ala cu roata ..ca focul nu la descoperit.. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Albert Einstein imi place mie. Nu zic ca-i cel mai cel, dar e unul dintre ei

apoi... in fiecare domeniu a existat unul care a fost mai rasarit decat altii. nu cred ca poti spune :"asta-i cel mai important om de pe Terra. Fara el eram morti in galeata".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×