Sari la conținut
Forum Roportal
Yayo20

Agentii de turism

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am creat acest topic in cautarea celor mai de incredere si ieftine agentii de turism (nu doar cele online).

 

Pentru calatorii internationale.

 

Chiar daca nu stiti neaparat ieftine, dar sa fie de incredere.

Astept recomandari.

 

Pentru plecari in perioada verii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am creat acest topic in cautarea celor mai de incredere si ieftine agentii de turism (nu doar cele online).

 

Pentru calatorii internationale.

 

Chiar daca nu stiti neaparat ieftine, dar sa fie de incredere.

Astept recomandari.

 

Pentru plecari in perioada verii.

 

Nu pot sa recomand pe perioada verii ceva dar pot sa spun cu siguranta ce sa eviti: Christian Tour.

Vezi ca e tour operator si sunt multe agentii mai mici care vand bilete operate de Christian tour. Deci indiferent cu ce agentie mergi, intreaba care este tour operatorul.

Nu ti se spune totul de la inceput si ajungi la destinatie si vezi ca este cu totul altceva, incepand de la durata calatoriei pana la locul de cazare. Excat cand nu mai poti face nimic.

 

 

In Romania, o experienta placuta am avut in schimb cu AATravel cu care am fost la ski in Austria.

Pentru vara de obicei folosesc agentii din Anglia, etc, mi se par mai ok.

 

Success!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am creat acest topic in cautarea celor mai de incredere si ieftine agentii de turism (nu doar cele online).

 

Pentru calatorii internationale.

 

Chiar daca nu stiti neaparat ieftine, dar sa fie de incredere.

Astept recomandari.

 

Pentru plecari in perioada verii.

 

Parerea mea e ca fiecare trebuie sa-si gaseasca o agentie care sa-i castige increderea si de la care sa incerce sa ia vacantele si nu sa sara din agentie in agentie, sa urmareasca pretul si nu calitatea. Eu de 3 ani merg cu aceasi agentie in vacanta - Meridian Travel ( www.meridian-travel.ro ). Pe mine m-au convins urmarindu-le site-ul, nu vand lucruri ieftine ca majoritatea agentiilor ci au ales sa faca selectii. Si anul acesta o sa iau de la ei. Oscilez inca intre un hotel de top din Antalya sau sa-mi duc sotia in Santorini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu recomand sa va alegeti o agentie dupa calitatea serviciilor, modul in care se poarta si trateaza turistul, nu doar dupa preturile oferite. De un an calatoresc cu cei de la Leisure Operator (www.turismin.ro) si sunt foarte multumita de serviciile primite, dar si de pret. Am gasit mereu ceva dupa cerintele si bugetul meu. Solicit de fiecare data pachete personalizate si sunt foarte incantata de optiunile cu care consilierii de turism de la Leisure Operator vin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu va recomand site-ul www.vacantereduse.ro cred ca au cele mai bune oferte si preturi din piata. Am tot cautat si pe la alte agenti pentru ca initial am fost reticient in a cumpara online dar degeaba... Am cumparat de la ei, procesul e foarte simplu si din fericire am plecat si m-am si inotrs din vacanta. Acum ne planificam revelionul tot cu ei. Inainte cumparam de la paralela45 dar am constatat de cand cu vacantereduse.ro ca diferentele de tarife erau foarte mari. Asa ca analizati ofertele lor si luati apoi decizia. Ciao.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recomand sa incercati serviciile oferite de agentia Terra Vista http://www.terravista.ro deoarece eu personal am fost impresionata din multe puncte de vedere. De la prima solicitare, prin amabilitate lor, si pana la intoarcerea din sejur, ei isi dau interesul pentru turisti!!! Cred ca sunt putine agentii de acest fel in tara! Bravo, si meritati acest review din plin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Daca inca mai este valabila intrebarea ta, perminte-mi sa-ti recomand o agentie de turism foarte de incredere. Si cand spun asta, ma refer la tot.

wwww.turistclub.ro.

Incearca sa colaborezei cu ei si imi vei da dreptate. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu agentii sau firmele de aviatie dar au ridicat preturile enorm doar pentru ocazia ca va fi Oktoberfest in Germania!!!

 

Voiam sa trecem in Franta si Elvetia pentru cateva zile dar nu se merita ca a cerut asa o suma mare pe bilet ca n-as da chiar daca-ar fi ceva mai important.

 

Poate intelegeam daca mergeam in Germania, dar asa n-are sens sa cheltuim degeaba pe transport.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×