Sari la conținut
Forum Roportal
Noir D

cine este cel mai important om din toate timpurile

Postări Recomandate

majoritatea oamenilor tind sa raspunda ca cea mai importanta persoana este mama, altii ca dumnezeu(desi nu e om, este o divinitate).Eu totusi prin intrebarea "cine este cel mai important om din toate timpurile" ma refer la cel care credeti ca a avut o contributie deosebita pentru intreaga lume, o personalitate ( chiar daca e negativa :huggles: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm, yo am uitat sa raspund :"> o personalitate imortanta mi se pare adolf hitler (nu ca as fi de acord cu ce a facut, doamne fereste, dar mi se pare interesanta ambitia lui malefica de a-si instaura domnia asupra intregii lumi)

avea si niste sloganuri...tampitele:

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai important om a fost Iisus(perioada cat a fost om), pentru ca datorita lui sa-au deschis portile Raiului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga Morrigan...ai dreptate dar doar pe jumatate...Isus a fost om intr-adevar...si singurul fara pacat...insa a fost si este Dumnezeu...

scopul lui pe pamant e o istorie lunga si dureroasa..pentru ca oamenii au uitat ce li sa-a promis...si au uitat jertfa Lui.El a murit pentru fiecare om pentru ca pacatul sa dispara odata cu a doua venire...pe care sinceri sa fim..cati dintre noi o asteapta pregatiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca oricat am incerca sa negam cel mai important om de pe pamant pentru fiecare dintre noi este el insusi.

Editat de corinae

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma tem ca oricat am incerca sa negam cel mai important om de pe pamant pentru fiecare dintre noi este el insusi.

 

ya.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi sa traim dupa regulile Bibliei, nu stiu cati ar putea sa duca pana la capat.credinta trebuie sa o ai in sufelt, nu trebuie sa o arati tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Pentru tot ceea ce sunt, ii multumesc ingerului care a fost.... MAMA"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iar te contrazic morrigan...daca credinta e doar in suflet si nu este exteriorizata lumea n-ar fi nici pe jumatate buna...

daca credinta e in suflet...poti actiona altfel decat iti spune crezul tau?

Daca Isus ar fi avut credinta doar in suflet nimeni n-ar fi crezut in El..si deci..ar fi venit degeaba...

referitor la regulile bibliei..banuiesc ca le si stii?!singurele reguli sunt cele 10 porunci...care dupa cum a spus Isus se restrang la doua...iubeste pe Dumnezeu si pe proapele tau ca pe tine insuti...o sa vezi ce usor e sa pastrezi poruncile...fara sa faci caz de credinta ta.

succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da.... insa nu tre` sa ne punem cenusa in cap si sa spunem "vai cat de credincios is eu"

Ce fain zice Biblia : " sa nu stie stanga ce face dreapta" :agresiv:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×