Sari la conținut
Forum Roportal
Emilliano

pROBLEME CU INTERNET PRIN CABLU

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am un calc. 2200*AMD,256Ram. am o conectiune prin cablu si dupa 10 min am probleme. Calc face trafic mare de emitere si parca se blocheaza;download greu.pana acum am avut dial-up&nu am avut probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am un calc. 2200*AMD,256Ram. am o conectiune prin cablu si dupa 10 min am probleme. Calc face trafic mare de emitere si parca se blocheaza;download greu.pana acum am avut dial-up&nu am avut probleme.

[snapbacca]60529[/snapbacca]

 

 

Eventual scaneaza sa nu ai vrun virus. Daca nu ai nici un virus posibil ceva setari gresite la retea. Posibil si o chestie de incompatibilitate hardware (placa de retea) (daca ai posibilitate incerca cu alta placa de retea). Posibil si o problema de windows (eventual daca tot ce ai incercat nu a rezolvat nimica si esti sigur ca hardware-ul ii bun incerca un reinstal de win).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am incercat sa instalez softul de nu-stiu cate ori.de fiecare data imi mergea pentru 10min, apoi se bloca din cauza traficului mare, cu toate ca nu downlodam nimic. placa de retea nu cred ca are ceva ca am mai folosit-o. oricum multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur este vorba de un virus. Atfel nu sa-ar putea explica excesul de trafic si intr-un final oprirea conexiunii la internet.

Update-uri la zi ale antivirusului, un FULL SYSTEM SCAN..si toate bune si frumoase.

IN caz ca problema persista, atunci recomand cu caldura reinstalarea Windowsului nu inainte insa de a FORMATA COMPLET PARTITITA IN CAUZA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Emilliano trebuie sa ai antivirus sa il istalezi... apoi scapai de virusi daca tot asa aveai probleme.. inseamna ca a fost prea mare.. traficu ca ziua deobocei umbla multi.. pe rdc.. alti joaca pe retea Counter stricae.. si atunci se mareste traficu su merge mai incet... lasa ca o sa bage fibra optica real asa au zis.. sper cat mai rapid ca atunci o sa fie super 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Emilliano  trebuie sa ai antivirus sa il istalezi... apoi scapai de virusi daca tot asa aveai probleme.. inseamna ca a fost prea mare.. traficu ca ziua deobocei umbla multi.. pe rdc.. alti joaca pe retea Counter stricae.. si atunci se mareste traficu su merge mai incet... lasa ca o sa bage fibra optica real asa au zis.. sper cat mai rapid ca atunci o sa fie super

 

Inseamna ca dumneata n-ai auzit de repartitie de trafic. Nu are nici o legatura jucatul CS-ului sau traficul cu problema in cauza. Fiecare IP de retea are o anumita viteza restrictionata de server. Aici pur si simplu se oprea conexiunea la internet. Cauza ? In mod sigur un virus si in mod sigur update-urile critice de Windows nu erau facute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×