Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Ati merge in Chad?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai de cariera nu le pasa.. Pe asta e bazata democratia... Pe libertatea de exprimare...

Se face si la ei in curte ordine, cu timpul. Dar nu ai cum sa faci ordine daca nu ai stabilitate militara. Si asa, asta e doar o procedura, cu ne opritu coloanei...

Da ca si cea cu "asasinatul" jurnalistilor de catre Lukasenko

Pe Bush al doare in cot de democratie trebuia sa-l razbune pe Tatuca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ca si cea cu "asasinatul" jurnalistilor de catre Lukasenko

Pe Bush al doare in cot de democratie trebuia sa-l razbune pe Tatuca

In orice societate ceva trebuie sacrificat. Vieti pentru cariere sau vieti pentru vieti.

 

In SUA nu am auzit de cand sunt eu sa fie cazuri de genu "jurnalisti batuti sau omorati".

Oricum, suntem in offtopic...

 

Sa sacrifici cariera pentru vieti e bine. Sa sacrifici vieti pentru cariera e rau.

 

Topicu asta e la teoria chibritului. Asta inseamna ca trebuie sa glumiti, sa fie si fete pe aici si sa va jucati de-a albii si indieni (romanii si ciadienii in cazu de fata). Totusi, la cata teoria chibritului facem pe aici... Cred ca l-am postat unde trebuie... :pope:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ce intelegi printr-o tara civilizata? O tara cu o Constitutie foarte bine pusa la punct, insa care nu este respectata in realitate?
Sunteti offtoipic...

 

N-o fi respectata 100% da macar trebuie referendum sa o schimbe... Nu o poate schimba bombonel sau bunicuta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un exercitiu de imagine. Romania prin asta isi poate intari credibilitatea (cam subreda acum) pe plan extern. In plus, acesta poate fi si un gest de altruism din partea nostra. O ducem rau, dar nu mai rau decat altii... asa ca din putinul nostru de stabilitate trebuie sa dam si altora. Exportam civilizatie pt. cei mai oropsiti ca noi, iar acesta e un lucru bun. Dar politica externa nu se face cu sufletul ci cu diplomatie, trebuie sa recunosc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai suntem pe vremea lui Antonescu.

Stiu asta. Ah... Era bine, nu?? Mergeam la razboiu spaniol civil... Sau la mama rusilor....

 

Pana la urma si asa de cand ne stim ne tot luptam fiind la granita a 3 imperii... Mare diferenta, daca acum o facem sa mai ajutam neste africani... Nu mai aparam lumea crestina de pericolul otoman, nu mai ne lupatma cu lesii, ungurii, austriecii sau rusnacii... Ci cu... aaa.. Cu cine ne lupatam??? Ah... da... cu rebelii finantati de sudanezi??? Cu cine o fii care ameninta un guvern ajutat de francezi.. da, cu aia...

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu inteleg cum ii ajuta pe acesti africani daca intr-o zi ducem armament guvernului din Chad a doua zi gruparilor criminale

Nu noi ducem gruparilor criminale, aia sunt sudanezii care le dau rebelilor. Am auzit ca Franta a mai livrat arme guvernului ;).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu ca din Transnistria un an in urmase transportau arme catre gruparile criminale din Chad,Sierra Leone...si culmea ca firma care opera zborurile avea si un contract cu ONU ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu stiu ca din Transnistria un an in urmase transportau arme catre gruparile criminale din Chad,Sierra Leone...si culmea ca firma care opera zborurile avea si un contract cu ONU :)

Eh, asta se intampla doar in tranznistria :)

 

Nu stiu ce o fi, si chiar nu pot sa comentez considerand ca nu am destul informatii. Esti sigur ca le duceau rebelilor???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×