Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Ati merge in Chad?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu unul nu pot sa merg ca n-am facut armata ... din pacate !! m-a pous draq sa muncesc pentru ei ... "pentru bugetari ma refer" !!!

si cand ma uit acum ce pensii au cei din cadrul armatei ... ca doar ei aduc multi bani la stat in timpul serviciului !! :jester: asta e ... ma consolez ca am facut o alegere proasta !!!

ce-i drept nu toata lumea poate sa faca 20 de tractiuni, 100 de abdomene, 50 de flotari, sa scoata 2min si ceva la 1000m, sub 15s la 100m s.a.m.d !! culmea e ca eu le puteam face dar ma consolez ca azi stau in birou in fata calc. 8h/zi, mai stau si acasa daca ma plictisesc si asa anchilozesc pe zi ce trece si astept sa treaca odata si ziua de azi !@!

Daca era sa fiu in armata ... ma gandesc cum in fiecare zi aveai altceva de facut ~~

Eu un m-as duce cu deviza .... " decat sa mor prost mai bine mor mai devreme !!!" :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca in primul rand trebuie sa faci ordine la tine si dupa aia sa-i inveti sau ajuti pe altii

Ai foarte multă dreptate. Comparativ cu ce se

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand, nu cred ca ar trebui sa te exprimi in termeni peiorativi despre capacitatile mele intelectuale. Inteleg ca ai o varsta si ca poti sa-i spui unui pusti ca mine ca n-are dreptate, insa nu mai incerca sa-i convingi pe altii pe baza insultelor. Ori esti prea pragmatic si nu intelegi ca majoritatea discutiilor pot fi interpretabile?

V

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu nu intelegi ca noi facem asa ceva la ordinul U.E.? De ce nu se implica Australia sau Africa de Sud in schimb?

Aia sunt ocupati cu Timorul de Est... Africa de S nu poate nici macar sa isi controleze criminalitatea. Din cate am auzit, pe la ei sunt hoarde de hoti, cum erau haiducii la noi intr-o vreme...

 

Ce e ala Chad :bataita:( daca tot suntem pe un forum in limba romana as prefera sa folosim aceasta limba si in titlul )

Nu sunt de acord cu imprastierea trupelor romanesti doar ca sa mai bifam ceva :jester: daca tot trimitem trupe am face mai bine sa trimitem intr-o zona de conflict (cel mult doua)

Pai e o zona de conflict, aia se omoara pe acolo mult si bine.. Mai ales in provincia Darfur.

PS: Scuze de titlu, eu sunt in Uk si am uitat ca se scrie diferit numele asta in romana...

 

Eu cred ca in primul rand trebuie sa faci ordine la tine si dupa aia sa-i inveti sau ajuti pe altii

La noi e ordine bine... Voi nu realizati ce rau stau altii. Un exemplu, in Pakistan, cand vor sa faca ceva ce nu ii lasa constitutia, o modifica fara referendum. Da! Parlamentu poate modifica constitutia. Sincer nu inteleg de ce mai e numita constitutie in cazu ala...

 

Eu unul nu pot sa merg ca n-am facut armata ... din pacate !! m-a pous draq sa muncesc pentru ei ... "pentru bugetari ma refer" !!!

si cand ma uit acum ce pensii au cei din cadrul armatei ... ca doar ei aduc multi bani la stat in timpul serviciului !! :jester: asta e ... ma consolez ca am facut o alegere proasta !!!

 

Daca era sa fiu in armata ... ma gandesc cum in fiecare zi aveai altceva de facut ~~

Da, da daca e un razboi, ei mor primii... Populatia civila chiar nu ar trebui sa fie de nici un fel sacrificata... In teorie...

PS: Poti sa mergi si daca nu ai facut armata... nu conteaza, acum e armata profesionala din voluntari. In UK e asa din 56 mi se pare si oricine se poate inscrie. Faptul ca nu apare nicaeri in reclama lor "risc " si "ucis" e irelevant...

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Haralad tu vezi doar ceea ce doresti si ce crezi tu ca-i adevarat.Iti dau un exemplu stii foarte bine ca cand un presedinte merge in un cortegiu cortegiul nu are dreptul sa opreasca chiar daca cineva este lovit sau accidentat astfel punandui viata in pericol.

Ce rost are sa opreasca, e atata lume in jur si politie, il duce cineva la spital. Daca sare un sinucigas in fata coloanei si ea opreste, pot iesii teroristi din tufisuri sau multime (depinde unde se intampla). Nu il mai asculta pe Voronin, ca nu are rost...

 

Daca ar opri ar fi o problema de securitate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce rost are sa opreasca, e atata lume in jur si politie, il duce cineva la spital. Daca sare un sinucigas in fata coloanei si ea opreste, pot iesii teroristi din tufisuri sau multime (depinde unde se intampla). Nu il mai asculta pe Voronin, ca nu are rost...

 

Daca ar opri ar fi o problema de securitate...

Asta nu o stiu de la Voronin ci de la un documentar de la realitatea TV

Pai asta ii pune in pericol viata lui Bush dar Jurnalistii aia nu-i pun viata si cariera lui Lukasenko in politica?sau poate Bush este DumnezeuSi in plus nu este SUA etalonul democratiei asta am vrut sa spun atunci cand am zi"Eu cred ca in primul rand trebuie sa faci ordine la tine si dupa aia sa-i inveti sau ajuti pe altii"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta nu o stiu de la Voronin ci de la un documentar de la realitatea TV

Pai asta ii pune in pericol viata lui Bush dar Jurnalistii aia nu-i pun viata si cariera lui Lukasenko in politica?sau poate Bush este DumnezeuSi in plus nu este SUA etalonul democratiei asta am vrut sa spun atunci cand am zi"Eu cred ca in primul rand trebuie sa faci ordine la tine si dupa aia sa-i inveti sau ajuti pe altii"

Pai de cariera nu le pasa.. Pe asta e bazata democratia... Pe libertatea de exprimare...

Se face si la ei in curte ordine, cu timpul. Dar nu ai cum sa faci ordine daca nu ai stabilitate militara. Si asa, asta e doar o procedura, cu ne opritu coloanei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×