Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

somesh...discutam de fetele "dulci" din capitala!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
on: baiatule, pune mana si invata tot, mama ei de viata, ca de aia ne busiti cand ne este lumea mai draga! invata ce o sa ti se intample daca nu respecti regulile! baga legislatia la cap, ca invatatura n-a omorat pe nimeni pana acuma !

am inceput sa fac chestionare multe,dar cu contraventiile astea o las mai spre sfarsit ,oricum le-am citit odata

si normal ca regulile principale trebuie sa le stiu foarte bine dar contraventiile nu te ajuta la nimic in ceea ce priveste condusul

Editat de Florin18cl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puteti sa ma ajutati si pe mine sa imi spuneti ce anume trebuie sa invat pe examen?.....am gasit tot felul de carti...cod rutier...regulament rutier.....regulament auto...ani diferiti....exact ce trebuie sa invat si din ce an?...si care e diferenta intre toate codurile si regulamentele astea?...poate par stupide intrebarile mele dar mai bine intreb ca sa fiu sigura pt ca e plin internetul si toate librariile de tot felul carti de genul asta si nici nu mai stii ce sa alegi ...ce e corect si ce nu

Editat de Gaya

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puteti sa ma ajutati si pe mine sa imi spuneti ce anume trebuie sa invat pe examen?.....am gasit tot felul de carti...cod rutier...regulament rutier.....regulament auto...ani diferiti....exact ce trebuie sa invat si din ce an?...si care e diferenta intre toate codurile si regulamentele astea?...poate par stupide intrebarile mele dar mai bine intreb ca sa fiu sigura pt ca e plin internetul si toate librariile de tot felul carti de genul asta si nici nu mai stii ce sa alegi ...ce e corect si ce nu

 

chiar saptamana viitoare dau eu examenul. Noua ne'au recomandat cartea de Intrebari si Teste a Editurii National, e verde cu rosu si jos in colt scrie ci alb pe fond rosu "revizuita 2008". Daca o gasesti citeste si invata:

- din partea galbena: art. 31, 32, 41, 45, 49, 50, 85-89, 100 alin, 3, 101 alin. 3, 102 alin. 3, 103, 108, 112, 117.

- din partea albastra: art. 30, 47-149, 153-159, 169, 170.

 

restul iti sunt complet inutile.

 

ps: cartea este f posibil sa o gasesti la birourile de dactilografiere acte (acolo de unde iei fisele de scolarizare)

 

Multa bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca eram in tara iti dadeam eu cartile. Am dat in mai examenul pentru A si am luat vreo trei carti. In seara dinaintea examenului - abia am apucat sa fac 2-3 teste. L-am luat, e evident un avantaj sa ai multi ani de sofat cand dai pentru alta categorie.

 

Am un unchi care e un "greu" in lumea instructorilor auto, el spune ca reteta simpla si rapida e sa faci teste. El spune ca daca faci cele ~30 teste dintr-o editie curenta a testelor (de regula in format maricel) si citesti raspunsurile corecte cu atentie, nu ai cum sa nu-ti iei examenul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa e, si eu am acele teste. :roll:

dar e bine totusi sa citesti o data ceea ce este important, apoi sa treci la teste. Parerea mea dom'le :yam:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ms pt raspunsuri :roll:

 

si saptamana viitoare sa vii sa ne spui cu cate puncte ai luat examenul, anca :yam:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×