Sari la conținut
Forum Roportal
Nebuloasa

Zodiacul defectelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Toata lumea vorbeste despre avantajele de a fi nascut sub un anumit semn, despre compatibilitati si trasaturi pozitive ale zodiilor. Putini insa iau in considerare si minusurile care vin odata cu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Capricorn

Pesimismul si incapatanarea sunt trasaturile definitorii ale Capricornului. In plus, este zgarcit si cantareste totul in bani. Cei din jurul sau nu au calitati si defecte, ci conturi grase in banca. Vor ajunge intr-un final in varf si vor observa ca sunt singuri si nefericiti... pentru ca merita!

:blink: Dar nu spune ca suferim tare rau de lene....si la capitolul romantism stam cam prost...

Editat de Hadaly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Balanta

 

In cazul in care cunosti un mare escroc sentimental, atunci probabil ca e in zodia Balantei. Desi este cunoscut ca un mare visator si vesnic indragostit isi calculeaza intotdeauna avantajele si dezavantajele unei relatii. In plus, e gelos, superficial, nepasator, nesincer, nehotarat (foarte nehotarat!) si cateodata imoral. Cand da gres gaseste scuze care sa il puna intr-o lumina buna in speranta ca va poza drept bunul samaritean. De cele mai multe ori reuseste!

M-a nimerit aici zodiacul...intru totul...cand am citit,m-am regasit in totalitate...eu sunt! :blink:

Editat de Miss Take

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este inutil sa mai spunem ca Racul este nehotarat, inconstant si capricios: face un pas inainte si doi inapoi! Devine apoi frustrat si refuleaza asupra celor din jur. Este capricios, lenes, gelos, posesiv, manipulator si uneori prefacut.

Nehotarat nu sunt.Inconstant doar pe alocuri :blink:.Capricios da.Un pas inainte doi inapoi perfect adevarat doar ca ii face constient - aici se greseste cumplit -.Daca sunt frustrat normal ca trebuie sa refulez cumva - de cele mai multe ori racii se pedepsesc singuri -.Capricios da- am mai zis odata, sunt de doua ori capricios?fie-.Lenes - da.Gelos - mai putin decat s-ar dori.Posesiv - atat cat sa nu atenteze altu la ce-i al meu.Manipulator- cine eu?Nu-s capabil de asa ceva.Prefacut - aici poti pune deseori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Capricios da- am mai zis odata, sunt de doua ori capricios?fie

Ca sa vezi ... am spus de 2 ori pentru ca am avut un deja-vu ca tu esti rac. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt rac? Si eu care incercam sa par doar prefacut !

Mai incearca... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ce m-ai desconspirat tu ? Nu are rost...nu-mi mai ramane decat sa recunosc : Sunt rac !

Victorie! A recunoscut! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rac

 

Este inutil sa mai spunem ca Racul este nehotarat, inconstant si capricios: face un pas inainte si doi inapoi! Devine apoi frustrat si refuleaza asupra celor din jur. Este capricios, lenes, gelos, posesiv, manipulator si uneori prefacut.

 

nehotarat= nu :blink:

inconstant= da

capricios= da

"un pas inainte si doi inapoi! Devine apoi frustrat si refuleaza asupra celor din jur" = uneori

lenes= nu

gelos= poate

posesiv= dupa caz

manipulator= ???eu???

uneori prefacut= doar uneori :P

Editat de Capitano

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×