Sari la conținut
Forum Roportal
Joe_3171

Diverse - despre sex

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma tot intreb ce mana lumea (din care si eu fac parte) inspre eterna si controversata tema a sexului. A practicii sexului mai curand decat a deslusirii tainelor sexualitatii umane?

 

 

Albella,

Daca te intrebi ce "mana lumea" spre practicarea sexului - adica perpertuarea speciei - este simplu de raspuns - toate fiintele de pe Pamant incepind cu plante, insecte, mamifere, pasari au instinct pentru a face sex sau variante asemenea de inmultire, pentru perpetuare a speciei.

 

Spre deosebire de alte specii de pe Pamant, cu exceptia unor primate, specia numita "oameni" practica sexul pentru placere si ocazional, pentru perpetuarea speciei. Poate ai putea intraba de oamenii fac sex de placere - si din asta deriva majoritatea necazurilor speciei noastre - adulter, adultera (in sens legal) + incest, viol (sunt si la maimute).

Crezi ca sexul ne-a facut animale superioare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Albella,

Daca te intrebi ce "mana lumea" spre practicarea sexului - adica perpertuarea speciei - este simplu de raspuns - toate fiintele de pe Pamant incepind cu plante, insecte, mamifere, pasari au instinct pentru a face sex sau variante asemenea de inmultire, pentru perpetuare a speciei.

 

Spre deosebire de alte specii de pe Pamant, cu exceptia unor primate, specia numita "oameni" practica sexul pentru placere si ocazional, pentru perpetuarea speciei. Poate ai putea intraba de oamenii fac sex de placere - si din asta deriva majoritatea necazurilor speciei noastre - adulter, adultera (in sens legal) + incest, viol (sunt si la maimute).

Crezi ca sexul ne-a facut animale superioare?

 

Eu de fapt ma intrebam ce mana lumea spre a discuta mereu si mereu despre sex si practica lui?

Cred ca focul ne-a facut animale superioare! :tease: Si de aceea poate ar fi bine sa punem pasiune si iubire in orice facem. Inclusiv in felul in care incercam sa ne intelegem propria sexualitate, dincolo de instinctul comun de perpetuare a speciei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ai dreptate

dar faptul ce se discuta liber despre teme pana mai acu' vreme considerate tabu, nu scade cu nimic fiorul iubirii si al sexualitatii in esenta ei

din puzderia de opinii, unele chiar hilare, cine poate pricepe....sa o faca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate ai dreptate

dar faptul ce se discuta liber despre teme pana mai acu' vreme considerate tabu, nu scade cu nimic fiorul iubirii si al sexualitatii in esenta ei

din puzderia de opinii, unele chiar hilare, cine poate pricepe....sa o faca!

 

Doar ca unii raman cu impresia ca sexul e o forma intretinere a conditiei fizice, sau de obtinere a afectiunii, sau o cerinta obligatorie ca sa fii acceptat in societate, ori pur si simplu o forma de petrecere a timpului.

De aia vezi fetite de 16 ani sau mai putin insarcinate. De asta sunt copii de 13 ani care deschid topicuri cu pozitii sexuale preferate. :) :ok: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De aia vezi fetite de 16 ani sau mai putin insarcinate. De asta sunt copii de 13 ani care deschid topicuri cu pozitii sexuale preferate. :D :D :focus:

 

Eu credeam ca din cauza instinctului sexual mai precoce. Se vede ca ai 38 de ani şi ai pus flaşneta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubirea e un concept nou, sexul e la fel de vechi ca omul. Ce crezi ca e mai interesant si mai preocupant pentru marea majoritate?

iubirea de sex.... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acu ai descoperit-o tu?

 

Sexul cand l-ai descoperit? Si cum, prin inspiratie divina?

 

In anumite culturi nici nu exista cuvant pentru iubire. Sex e ceva natural si necesar, daca nu crezi, intreaba-ti parintii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu de fapt ma intrebam ce mana lumea spre a discuta mereu si mereu despre sex si practica lui?

Cred ca focul ne-a facut animale superioare! :D Si de aceea poate ar fi bine sa punem pasiune si iubire in orice facem. Inclusiv in felul in care incercam sa ne intelegem propria sexualitate, dincolo de instinctul comun de perpetuare a speciei.

Nu draga, constiinta ne-a facut sa ne diferentiem de animale. Nu focul.

Si toata lumea discuta despre sex pentru ca a fost un subiect interzis, asa cum revolutia sexuala a ocolit Romania.

De aceia suntem atat de inapoiati si cu o mentalitate precara, si consideram anormale si perverse anumite lucruri.

Acum recuperam pe fast forward cea ce am pierdut atata timp, de aici se naste acel sentiment ca toata lumea este obsedata de acest subiect. Cand de fapt el ar trebui discutat liber si fara prejudecati. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma tot intreb ce mana lumea (din care si eu fac parte) inspre eterna si controversata tema a sexului. A practicii sexului mai curand decat a deslusirii tainelor sexualitatii umane?

 

Eu nu ma intreb, asa e normal, lumea discuta despre sex. Acu` lumea face mult mai putin sex, decat discuta, nu mai vorbim de facut dragoste ( adica asa cu partenerul care te topeste, te face sa torci si altele)

Acu, partea cu adevarat interesanta este ca stam toata ziua cu sexul in gura ( nu este sex oral- lume obsedata!- putem vorbi de o traditie orala a sexului).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×