Sari la conținut
Forum Roportal
Zuzu_Zuzu

Frica de casatorie.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa ca stai pe tusa :cheer:

Momentan e mai bine pe tusa, poti vedea mai bine jocul si sa-l analizezi, iar atunci cand esti pregatit poti sa intri pe teren. Marea problema este ca multi nu-l gandesc, euforia jocului le intuneca vederea si se trezesc pe la vre-o 25 de ani cu familie si "nici o luminita la capatul tunelului". :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar voi de ce vreti sa va casatoriti? Ca n-am prea inteles. Eu cred ca aici e problema. Oricum in opinia mea casatoria are sens doar pentru a construi un mediu adecvat cresterii copiilor si nimic mai mult. Aveti ceva planuri in sensul asta? Daca nu, atunci va inteleg ca sunteti debusolati :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai spus ca te-ai mairtat in 3 saptamani, de asta am intrebat. Cand ati avut timp sa gasiti de toate si sa le puneti la punct?

Asta e problema?Cam in doua saptamani am rezolvat absolut tot,timp in care ne-am si plimbat si distrat la greu...a fost un fel de ante-luna de miere pe care nu am avut-o dupa nunta propriu-zisa,din lipsa de timp.Nu am avut nici un fel de piedica in a cumpara si organiza tot...au curs asa lin de parca asa trebuia sa se intample..stelele,daca vrei, au fost cu noi...si la final,toata lumea a spus ca a fost o nunta ca-n povesti.

 

e mai bine sa existe un statut juridic bine determinat in cuplu.

 

Daca mergi pe principiul asta... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce trebuie sa va casatoriti...intrebarea vine si dupa ce am citit si chestia cu "statut juridic bine definit"...?

Editat de sorglos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu TREBUIE sa ne casatorim, cum spunea cineva. Nu sta nimeni cu pistolul la tampla noastra :cheer: Doar ca asta simtim, asta vrem. Deci chiar VREM sa ne casatorim, nu e o decizie influentata de nimeni si nimic altceva decat de noi si sentimentele noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu TREBUIE sa ne casatorim, cum spunea cineva. Nu sta nimeni cu pistolul la tampla noastra :roll: Doar ca asta simtim, asta vrem. Deci chiar VREM sa ne casatorim, nu e o decizie influentata de nimeni si nimic altceva decat de noi si sentimentele noastre.

 

 

prin urmare,nu exista probleme...vorba multa,saracia omului!firul nu trebuie despicat in patru,caci unele lucruri nu trebuie analizate microscopic,se poate ajunge la alt rezultat decat cel scontat.ar fi pacat.

 

daca vreau ceva cu adevarat,atunci fac acel ceva si nu-l mai "dezbat".:scare:)

 

 

vezi emotionalul cat de bine se combina cu rationalul tau,si va doresc succes!

 

 

ps:acum am recitit statement-ul tau de inceput.25/26 de ani e varsta la care iti mai traiesti totusi niste vise,traiesti din plin tineretea!mai ales in zilele noastre,unde femeia este independenta financiar,nu se pune problema intemeierii unei "familii" pentru a "supravietui".sfatul meu personal:iubiti-va asa cum sunteti,de acte aveti timp suficient!

Editat de sorglos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×