Sari la conținut
Forum Roportal
.I.

Leacul bolilor grele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sa fim noi sanatosi de cand am schimbat stilul de viata, da degeaba

 

Depinde cu ce l-ai schimbat ...

Oricum, e mult mai greu sa tratezi decat sa previi ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bagherra si fnicolici,

e greu cand logica nu vrea sa cedeze!

 

koffemaker - logica nu se amesteca cu imaginatia.

Logica poate ramane uneori in urma imaginatiei - cu dorinta de a corecta imaginatia.

 

fn

 

 

Puteam sa transform forumul asta intr-o carte "mistica"....dar ce rost are....daca sunt blocat pe flancuri....

Shusumna o am eu....dar se pare ca nu ma pot astepta de la voi ...de "miscarea" Ida si Pingala... sau colaborarea prin comunicare ...

Pana la urma...Totul se reduce la 0...si detasarea de Sistem este drumul meu...

 

Salut Infinitus ..I.. sau variante de prezentera pe forum.

Nu am citit de mult aberatile tale despe argintul coloidal.

 

Dar afirmatia ta "Puteam sa transform forumul asta intr-o carte "mistica"...." chiar ma ingrijoreaza - referitor la tine.

Cred ca suferi de "grandomanie cu pauza" - pauza pentru schimbat numele pe forum. In plus, sunt sigura ca esti in cautarea argintului coloidal perfect.

 

Shusumna o ai tu - am inteles - unde o ti? Si daca forumistii nu inteleg ida si pinagla - sa se astepte la transformare a forumului in carte mistica?

 

Ma lasi cu expresia forumul - o carte mistica...misticismul a produs "inchizitia" care ardea/schingiuia oameni...chiar si vrajitori/oare.

fn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Infinitus, nu mai intra in polemici cu cei care te provoaca, pentru ca nu-ti foloseste nici tie si nici lor. Informatia oferita de tine ajunge la cei care trebuie, care o cauta, care o inteleg si care sunt pregatiti sa o accepte. Pentru toti ceilalti nu a venit vremea lor inca. Ofera ajutorul celor care il cer in continuare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

E. Petre este numele meu,am 31 de ani si ma ocup cu nutritia .....dar asta nu conteaza enorm....ci faptele.

Este interesant si bine de stiut ca problemele de sanatate apar fie din cauza noastra, fie cauzate de factorii externi.Cu totii suntem interesati(este un pic hazardata afirmatia asta)de sanatatea noasta si a celor din jur.Am citit cu multa rabdare cateva afirmatii legate de preblemele de sanatate(cauze) si modul lor de VINDECARE,nu spun ca sunt reale sau false,vom stabili cu timpul aceste adevaruri sau neadevaruri.Ma surprinde atitudinea celui care vrea sa faca bine oamenilor(informational),de regula acest gen de limbaj si acest gen de atitudine o regasim la oamenii care sunt demotivati si lipsiti de respect.

Este interesant ca se promoveaza un limbaj si o atitudine asemanatoare autorului,cand doresti sa faci bine.Legat de tratamentul acelor boli este o discutie lunga si poate uneori duce la afirmatii nefondate.

Am cateva intrebari de adresat domnului cu argintu coloidal:

1.Cu ce ma poti ajuta sa ma detoxifiez la nivel celular?(metoda)

2.Cum ma puteti ajuta,in tratarea unor tumori (si de ce nu, in vindecarea lor asa cum ati afirmat)?

3.Din ce este compusa celula umana si cum poate fi ea ajutata in multiplicarea ei (ma refer la structura biochimica) prin metodele cunscute de dumneavoastra?

 

 

 

Va multumesc anicipat!

 

Sper sa primesc niste raspunsuri decente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stimate d-le petre,dupa cate vezi,pe aici pe net nu se pune problema la nivel stiintific...fi sigur ca o mare parte a oamenilor care intra si citesc postarile de pe aici,nu ai habar de structura celulara si numai stiu eu ce teme stiintifice...parerea mea este ca ai ajuta mai mult oamenii daca ai impartasi din experienta d-tale vasta(presupun ca o ai daca pui problema de asa natura)...cu siguranta cineva va avea nevoie de sfaturile d-tale si ca vor tine cont unii de ele..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

 

Domnule Petre, faceti si dumneavoastra aceasi greseala pe care o fac majoritatea oamenilor, - superficialitate - (comportament tributar societatii si sistemului de (non)valori in care ne ducem existenta), cautati raspunsuri pe care sa vi le ofere altii... defapt cautati solutiile oferite de altii pentru a nu va asuma responsabilitatea propriilor actiuni. Cine va ofera solutii, face o mare greseala si fata de dumneavoastra si fata de el insusi, deoarece nu exista solutii universal valabile, ci doar cai de urmat, sugestii, pareri, indrumari, nicidecum "fa asa ca asta este bine" iar altfel este rau. Cele mai bune solutii sunt cele pe care le gasiti singur, prin acumularea de informatii si sinteza lor, pana la un anumit nivel evolutiv, iar mai departe veti descoperi alte cai de a sti... probabi intuiti sau daca nu va las sa descoperiti.

 

Recititi cu atentie posturile pro si contra din acest topic. Veti gasi raspunsurile la cele trei intrebari. Cantaritile, coroboratile cu alte informatii de pe net, din biblioteci, de acasa, de pe unde credeti ca puteti gasi informatii despre acest subiect, formativa propriile convingeri si referinte in gandire si apoi in fapta. Este un drum sinuos si greu, dar asta este adevarata cunoastere.

 

Deoarece numi plac polemicile, si nu raspund niciodata la provocari, va sugerez ca inainte de a va enerva, sau de a va simti jignit de mesajul meu, recititil cu atentie, cantaritil si vedeti ce aveti de facut in continuare. Sa aveti sanatate, iubire, lumina si intelepciunea sa va calauzeasca pasii.

 

Cu respect,

Danut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru cuvintele frumoase si pline "dragoste".

Am citit cu maxima atentie posturile persoanei caruia i-am adresat intrebarile(raspunsurile le stiu cu siguranta),astept cu nerabdare raspunsurile ,tocmai pentru ca sunt o persoana deschisa la nou.Vad in dumneavostra un om cu o multitudine de cunostinte,probabil ca nu pierdati timpul degeaba,si simt ca manualele de dezvoltare personala va sunt foarte cunoscute ,limbajul si atitudinea dumneavostra (bune) ma face sa va spun ca sunteti o persoana deosebita(sincer),nu stiu daca asta conteaza pentru dumneavoastra,cert este ca va spun asta din sinceritate si in cunostinta de cauza.Nu ma-ti jignit cu absolut nimic si nici mie nu-mi plac polemicile.Dar am ceva nelamuriri pe care le-am putea dezbate:

-de ce credeti ca tratez ceva anume cu superficialitate?

-nu caut solutii de la persoane pe care nu le cunosc,nici raspunsuri,incerc doar sa scot in evidenta Valoarea pe care o da cel ce scrie mesajul(valoarea mesajului in sine,cred ca intelegeti ce vreau sa spun).

-nu incerc sa destabilizes mesajele ci vreau ca cititorii sa actioneze in cunostinta de cauza.

-nu vreau sa par neinformat dar nu-mi place nici sa fiu victima a informatiilor neprobate si gratuite.(eu si alte persoane)

 

 

 

In speranta ca am raspuns suficient de concis ,sper sa primesc raspunsuri care sa multumeasca cititorul si nu neaparat pe mine.

In loc de urari as vrea sa va postez motoul meu(preluat,nu inventat de mine):

"Una din cele mai răspândite «maladii» ale prezentului este cea a «buzunarului gol». Dacă vrei să reduci numărul celor suferinzi, dă-le oamenilor şansa să câştige pe măsura propriei valori. Este cel mai bun remediu!"

 

scuze pentru punctuati si restul elementelor de gramatica.

Editat de Aseneth
scos postare dubla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deschid acest topic in speranta ca cei aflati in suferinta isi vor gasi vindecarea cat mai repede posibil si cu minimum de bani.

 

Cei ce nu inteleg...pentru ca sunt in engleza...sa-mi trimita un pm...si o sa incerc sa le traduc pentru ei...

 

Consider ca este suficient o metoda pentru inceput....si de aceea dupa "feed-back" voi scoate in evidenta si alte metode de vindecare "miraculoase" si la fel de "ieftine"... :o:

 

Astept intrebari!

 

"Cei ce nu inteleg...pentru ca sunt in engleza...sa-mi trimita un pm...si o sa incerc sa le traduc pentru ei..."

 

O intrebare...tu infinitus ai construit si/sau utilizat un dispozitiv electronic ca cel prezentat in atasamente?

Daca da, poate ne atasezi o poza cu dispozitivul construit de tine.

Poate ne spui si cum l-ai utilizat , ce rezultate practice ai obtinut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×